Фитнес - За, Против, Къде, Колко,...

  • 9 927
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
По- общо : За или Против фитнеса за децата ни? Или "За", но с уговорки?

Конкретно: Имам въпрос към майки на тинейджъри Къде вашите момчета правят бодибилдинг  в София и предлага ли се там индивидуална програмaа или бъхтят, колкото им душа иска с всички опасни последици от това?

А и обмисляме варианта да купим уред за в къщи, даже ако сколасаме да стане за Коледа ще е супер. newsm78 Но там пък не знам какъв и дали без инструктор и индивидуална програма няма нещо да се обърка...

# 1
  • Мнения: 222
Тук има една доста обстоятелствена статия за опасностите,  свързани с фитнеса.

http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%CF%EE%EB%E5%E7%ED%E … F2%E0_2006111263/

Прекъсвана е от реклами вътре  в текста, така че човек остава с чувството, че е свършила, а тя не е.
Отговаря на някои от притесненията ми за вредата от фитнеса ако не е по-разумна индивидуално програма.

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 12:47 от s+chris

# 2
  • Мнения: 58
   Синът ми е на 14 год. и ходи на фитнес 2 пъти седмично. Не бях много съгласна, защото някъде из интернет прочетох , че в пубертета като се натрупа повече мускулна маса, натоварва скелета/кокалите/ и влия е в/у растежа /по-нисък ръст/. Първият път като отиде на фитнес инструктура му каза, че ще тренира само след разговор с родител. Това много ми хареса, обясниха ми, че ще наблегнат на кардио упражнения и т.н. Аз обясних, че просто искам да изразходва енергия, да подържа някакви кг., а не да блъска за мускули.Този сериозен подход от тяхна страна ме впечетли, прави ми впечатление, че синът ми не е надъхван да прави голями мускули. Има индивидуална програма.

# 3
  • Мнения: 222
Хипо, наистина звучи добре. Къде ги тези отговорни инструктори? Кажи ми името на клуба ако може.
От колко време ходи на фитнес. И колко време работи с инструктор? Първия месец ли ,  докато се научи,  или непрекъснато трябва?
Просто няма за кога - не го ли платя до 24-ти ще  трябва да го оставя за Нова Година.

Аз чета от няколко дни активно и  малко се ограмотих, но може и да греша - Кардио упражненията не са ли предимно тичане на пътека и разни такива? Ти виждала ли си му програмата - в см. какви упражнения включва?
И инструктора неотлъчно ли го следи какво прави, или само го инструктира и си заминава? Ако ти идват в повече въпросите, извинявай
 Embarassed

# 4
  • Мнения: 58
 s+chris с удоволствие ще ти отговоря на всичко, което те интересува. Фитнеса е в София,квартал Хаджи Димитър, разговора с родител е защото детето е под 16 г. Един месец работи с инструктор, програмата се заплаща допълнително може да се изготви и хранителен режим. След това за по-евтинко  е без инструктор, но той винаги му помага. С платен инструктур - плътно до него /бил печен  и разбран/. Тази програма се изпълнавала два-три месеца и след това се прави нова - сплит програма. /т.е. заплаща се изготвянато и/.Декември не е ходил, че бяхме с гипсова шина на ръката. Кардиото детенце каза, че е точно това.  Програмата се изготвя с цел еднакво натоварване на всички мускули. Като чета в програмата пише: понеделник:5 мин.пътечка+общи упр.; и т.н.

# 5
  • Мнения: 1 210
Против фитнеса.
 Не намирам за кой знае колко здравословно, приятно и възбуждащо естетизъм потенето и усиленото вдишване на чужди потни изпарения в затворени помещения и от деца, и от големи.
Има достатъчно стадиони, паркове, ледени пързалки, басейни, Витоша(на една крачка) за ски или просто за дълги разходки с пълни гърди  Peace

# 6
  • Мнения: 2 161
За фитнеса с две ръце.didkapitka ,естетично?Няма нищо по-естетично от здравото и красиво тяло.

# 7
  • Мнения: 222
усиленото вдишване на чужди потни изпарения в затворени помещения и от деца, и от големи.

Това е вярно наистина...

При все, че аз фитнес съм виждала само по телевизията. Там не отварят ли прозорците? newsm78

# 8
  • Мнения: 2 161
Не знам защо така си мислите за фитнес залите.Има много уютни фитнес зали,чисти,с нови уреди.Ама някои от посетителите са смръдльовци.

# 9
  • Мнения: 2 161
Против фитнеса.
 Не намирам за кой знае колко здравословно, приятно и възбуждащо естетизъм потенето
Във фитнес залата,ако не се потиш,по добре стой пред телевизора и лапай бонбони.

# 10
  • Мнения: 222
Chanel, аз  от четене за фитнес за мъже/тинейджъри/ минах на фитнес за жени. Сега пък съм потънала в едно четиво за каланетиката. Толкова съм се размазала с този компютър и тази кола, че направо ме е срам като чета какво правят жените...

Ти явно имаш опит. Сподели нещо за добрите зали, добрите инструктори и как да ги познаем. А ако знаеш нещо и за ползите и вредите при младежите ще съм ти много благодарна.

# 11
  • Мнения: 2 161
А,аз изобщо не съм спец.Преди много активно посещавах една фитнес зала,имах инструктор,сега не.Защото имам фитнес уреди в къщи.Моята дъщеря също е тийнейджър и активно използва кардио уреди.Обърни се към Поци лично,той има точна преценка.

# 12
  • Мнения: 222
Обърни се към Поци лично,той има точна преценка.

Кой е Поци?

# 13
  • Мнения: 672
Като съпруга на фитнес инструктор ще подкрепя хипо и по-точно това, което е казал и прави инструктора на сина и.
Фитнесът е забранен за деца под 14 год. а от 14 нагоре до пубертета се практикува много внимателно, само с предварително зададена програма, съобразена с особеностите и възрастта на детето. В нашата зала се допускат деца над 14 и под 18 години, само със съгласието на родителите им /ама не някоя хвърчаща бележка, а родителя да дойде на място/, изготвят им се индивидуални програми, НЕ СЕ ДАВАТ ДОБАВКИ.
На моя 11-годишен син му се разрешава от време на време да слага боксовите ръкавици и да удря чувала, както и да кара колело.
Към дидка питка - читавите зали, с читава аспирация не смърдят повече от допустимото. Това не е сериозна причина да откажем децата от спорта. И по-добре подрастващите да вдишват въздуха от фитнеса, отколкото от задимени барчета и интернет клубове  Naughty
ПП имаме си инструктор във форума - Поци. Мисля, че и той може да ви помогне. Hug

Chanel   bouquet писали сме едновременно. Поци вече се почесва сигурно Laughing

# 14
  • Мнения: 222
Разбрах кой е Поци Grinning
А търсачката го показа и като един от номинираните за черния приз на годината.  Това ще да е от разни нетрениращи майки, като мен. Laughing
и другата информация беше от полза - благодаря Мама Нат!

Общи условия

Активация на акаунт