Против детски кухни Ози

  • 3 444
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 041
Ако на 10 месеца си захранила със всичко - няма проблем.
Ако му е едра, че поне преди ози не бяха мн дребни парченцата, можеш допълнително да намачкваш или пасираш.

# 16
  • Мнения: 6 274
Извинявам се предварително за спама... Виждам, че детенцето ти е на 10 мес., а на сайта на Ози пише, че кухнята е за деца на годинка! Защото и аз искам да взимам от 10 мес, но се страхувах да не би да е проблем, че пише от 1 годинка (т.е. дали самото дете може да приема такава храна)  newsm78
Това беше една от причините да не се запиша там...  Peace
А извадката, която ще постна мисля, че трябва да говори сама по себе си, че това е крайно НЕпрепоръчително за детенце на 10 месеца...


Цитат
Застройките с яйца се варят минимум 15 мин. в специален съд на водна баня.
 
Но всеки си преценява за себе си...

# 17
  • София
  • Мнения: 44 041
Ако е за едната застройка в началото може да се поръчва от диетичното меню....Wink

# 18
  • Мнения: 6 274
Ангелче, не е само заради застройките...
Ако ставаше за деца на 10 месеца, те нямаше да пишат, че кухнята е за деца на 1 годинка, нали ?

# 19
  • София
  • Мнения: 44 041
Ами може би...аз принципно каквото и да е обща кухня не бих дала под годинка...ама държавната не е мн по-различна пък е от 10 месеца...но това наистина най-вече зависи от това как е захранвано детето....че аз на моето домат не му бях давала до 10-11 месец...ква кухня Simple Smile)))
та така де...за това писах по-горе, че зависи на 10 месеца доколко е захранено... като ест може да подлбира и дните в които да поръчва според менюто.... и най-вече наистина консистенцията не е много за деца които не дъвчат активно...но това с едно пасиране също се оправя....
И да десертите също не са подходящи защото са с мляко...но тези от диетичната не са.....


въобще това с възръстите последните години с различните схеми на захранване много размито понятие стана....

# 20
  • Мнения: 6 274
Съгласна отново (не ми намигай в другата тема  Laughing)
Разбира се, че има значение кой с какво си е захранил детето на 10 месеца.....
А в "нашата кухня" правят кремчетата с адаптирано мляко....  Peace
 

# 21
  • София
  • Мнения: 44 041
това в на ЛЮСИ ли???
ама нали като го направят с АМ до 1 час трябва да е изядено...т.е. да ти го донесат и да го изяде детето....това малко нереално ми се вижда...иначе не е зле като идея....

А аз за една друга тема си мислех намигайки.....Simple Smile))

# 22
  • Мнения: 6 274
това в на ЛЮСИ ли???
ама нали като го направят с АМ до 1 час трябва да е изядено...т.е. да ти го донесат и да го изяде детето....това малко нереално ми се вижда...иначе не е зле като идея....

А аз за една друга тема си мислех намигайки.....Simple Smile))
Според мен го носят за по - малко от час дори...  Peace
Защото разнасянето на храната започва в 11.00ч., а при нас са в 11.40ч. и храната е доста топла...

Сетих се за коя тема, но там не е до съгласен и несъгласен, а всеки сам решава за себе си и детето си...  Wink 

# 23
  • Мнения: 1 195
Мисля че си твърде крайна с изказванията си  Peace
Това че ти не си доволна не значи че като цяло кухнята не струва  Crossing Arms
Аз пък съм доволна сутрина винаги към 9 - 9.30 ми я носят, още топличка, поръчвам си през нета което е още по-гоялмо удобство за мен , сина ми който по принцип е много капризен с храната си хапва с удоволствие от Ози, за разлика от други кухни кото съм пробвала.
За мама Люси и Джуниър Менюбих казала че не бих причинила това на детето си да му давам тези съмнителни храни, още повече че Джуниър я приготвят във Втора градска Rolling Eyes
Хер Бебе също става но там доставката им куца, яко закъсняват а и някакви предварителни пари за капаро..........

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 22:42 от Mpulle

# 24
  • Мнения: 6 274
....За мама Люси и Джуниър Менюбих казала че не бих причинила това на детето си да му давам тези съмнотелни крани,
Какво искаш да кажеш с това ???  Shocked
 Thinking

# 25
  • Мнения: 1 195
Джуличка Джъниър я приготвят в стола на Втора градска болница, аз живея точно до нея и честно казано съм възмутена как детска кухня може да се приготвя при тези условия ooooh!
На Мама Люси се е случвало на моя приятелка с която зедно си гледаме децата и през лятото основно ги хранихме в градинката на няколко пъти имаше обелка от картоф, в лещата имаше камаче #2gunfire а да не говорм че почти всеки ден все картофи има в менюто ooooh!

# 26
  • Мнения: 6 274

На Мама Люси се е случвало на моя приятелка с която зедно си гледаме децата и през лятото основно ги хранихме в градинката на няколко пъти имаше обелка от картоф, в лещата имаше камаче #2gunfire а да не говорм че почти всеки ден все картофи има в менюто ooooh!
Ужас... Shocked Shocked Shocked
До сега не се е случвало, дано не се случи...  ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 44 041
Е добре де като го донесат в 11 тогава ли яде...защото моят обядва към 1-2, а десерта обикновенно или на обяд или следобяд го давам...т.е. такъв варант при нас с АМ не би минал.....
За Джуниър...това е най-най-ужасната кухня на света...просто пълна скръб.....
Джуличка - за онази тема, най-малко мисля, че майката трябва да ги решава тези неща, може би е единственото нещо, за което съм убедена, че на родителя избор не трябва да се дава, защото 90% от хората са безумно безотговорни по темата - дете в колата.....това от наблюденията ми по пътищата

# 28
  • Мнения: 6 274
Е добре де като го донесат в 11 тогава ли яде...защото моят обядва към 1-2, а десерта обикновенно или на обяд или следобяд го давам...т.е. такъв варант при нас с АМ не би минал.....
За Джуниър...това е най-най-ужасната кухня на света...просто пълна скръб.....
Джуличка - за онази тема, най-малко мисля, че майката трябва да ги решава тези неща, може би е единственото нещо, за което съм убедена, че на родителя избор не трябва да се дава, защото 90% от хората са безумно безотговорни по темата - дете в колата.....това от наблюденията ми по пътищата
Ангелче, ако питаш мен за часът на донасяне - аз не съм казала 11.... Thinking
Около 11.45  ни я носят и около 12.00ч моя мишок обядва....  Peace

За другата тема, явно нещо не говорим за една и също и станахме като развален телефон...Дай направо на лични, че ще ни се смеят хората...  Joy

# 29
  • Мнения: 99
И аз бях чела добри отзиви за тях и затова поръчах от там, но за съжаление към мен бяха некоректни. Шофьора ми се жалва колко много адреси имал и неможел да кара като обезумял. Мен това въобще не ме интересува, като имат много работа да си вземат и друг шофьор или да тръгва по-рано. Като ми реве детето от глад ще му обясня, че чичкото неможе да кара бързо. Въпрос на вкус е- който обича безвкусни манджи може и да му харесат, в държавната кухня е 100 пъти по-вкусно. Относно темата която подхванахте за възрастта на детето, всеки сам си преценява какво да дава на детето си и какво не. Въпреки, че вече сме на годинка има много храни които й спестявам, но това не значи, че трябва да се откажеш от цялата кухня и да висиш цял ден на печката. Като не става супата давай само основното. Относно Хер бебе мога да кажа следното. Още преди да се замисля да имам деца си спомням, че съседите ми си получавах храната от тях към 8-8:30 и даже не ги будеха а им ги закачаха на бравата. Така си знаеш, че имаш храна и си ангажираш деня както ти е удобно, а не да не смееш от вкъщи навън да мръднеш, защото чакаш кухнята по неопределено време.

Общи условия

Активация на акаунт