Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 25
Здравейте!
Интересува ме следният въпрос: Омъжена жена има дете от друг, който иска да го признае за свое. Какво и къде следва да се направи?
Цитирай

Оileán na leipreachán

Мнения: 6 273
Здравейте!
Интересува ме следният въпрос: Омъжена жена има дете от друг, който иска да го признае за свое. Какво и къде следва да се направи?
Трябва да се оспори бащинството на сегашният й съпруг, т.е. да се докаже, че не той е бащата...
За което, разбира се, се водят дела...
И едва след като излезе решението на съда, тогава истинският баща може да припознае бебето...
Цитирай

СОФИЯ

Мнения: 8 604
Семеен кодекс:

Произход от бащата
Чл. 32. (1) Съпругът на майката се счита за баща на детето, родено през време на брака или преди изтичането на триста дни от неговото прекратяване.

(2) Ако детето е родено, преди да са изтекли триста дни от прекратяването на брака, но след като майката е встъпила в нов брак, за баща на детето се счита съпругът на майката от новия брак.


(3) В случай на обявено отсъствие на съпруга предположенията по ал. 1 и 2 не се прилагат, ако детето е родено след изтичането на триста дни от датата на последното известие за съпруга, а при обявена смърт - от датата на предполагаемата смърт.

Оспорване на бащинство
Чл. 33. (1) Съпругът на майката може да оспори, че е баща на детето, като докаже, че то не е могло да бъде заченато от него. Този иск може да бъде предявен до изтичането на една година от узнаване на раждането.

(2) Майката може да оспори, че съпругът й е баща на детето, като докаже, че то не е могло да бъде заченато от него. Този иск може да бъде предявен до изтичането на една година от раждането.


(3) В случая на чл. 32, ал. 2, ако оспорването от страна на втория съпруг бъде уважено, за баща на детето се счита първият съпруг, който може да предяви иск за оспорване на бащинството до изтичане на една година от узнаването на решението, но не по-късно от три години от влизането му в сила.


(4) Не се допуска оспорване на бащинство, когато майката с писмено съгласие на съпруга си, дадено пред управителя на съответното заведение, е оплодена изкуствено или е родила дете, заченато с генетичен материал от друга жена.

Страни по исковете за оспорване на бащинството
Чл. 34. При оспорване на бащинство като страни се призовават майката, детето и съпругът, а когато бащинството се оспорва от втория съпруг, призовава се като страна и първият съпруг.
Цитирай

Оileán na leipreachán

Мнения: 6 273
Ето това, което и аз казах, но цитирано от Закона....
Иначе, аз съм обяснила накратко за какво става въпрос...
Цитирай


Мнения: 2 094
Най -добрият вариант е да се разведе и да побърза да се омъжи, иначе делата са страшни !
Цитирай

Оileán na leipreachán

Мнения: 6 273
Най -добрият вариант е да се разведе и да побърза да се омъжи, иначе делата са страшни !
Дори и да се разведе, до раждането на детето няма да са изминали 300 дни, а както знаем, щом не са изминали - детето пак ще се води на името на бившият (тогава) съпруг....
Цитирай

Искам да дишам......

Мнения: 168
Мъжа и трябва да се откаже от него. След като се откаже. Биологичния го припознава в общината с декларация, заедно с майката.
Цитирай


Мнения: 25
Благодаря Ви Мами за отговорите!
Беше ми ясно, че ще са дълги и сложни процедурите... Няма как...Но благодаря, че ми казахте за този срок от една година. Щом отминат празниците ще се задействаме с адвокати и каквото трябва...  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.