Бънджи- откога?

  • 8 494
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 092
Не съм ползвала бънджи и не го препоръчвам .
Няма ли нещо друго , с което можеш да ги забавляваш
 Toni_baraboni  моят ортопед пък казва че е по добре да ги избягвам изброените от теб - бънджита и проходилки  .
Съгласна съм с него . Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 44 028
Изрично попитах д-р Райков /мамите от Варна 100% са чували за него, води се за най-добрия детски ортопед в града/, та той каза, че няма никакъв проблем да се ползват проходилки и бънджита. Изрично в листа на прегледа, който ми е дале написал: Слагане в проходилка след 6-ти месец. Аз честно казано не обичам да се отричат неща ПО ПРИЦИП, всеки естествено сам си решава. Но ако на детето му е забавно - ЗАЩО НЕ!
Съгласна съм, че има ортопеди, които отричат проходилките, но всеки решава сам за своето дете кого да послуша! Така е по много въпроси, между другото, което е гадно. Иска ми се да срещна един педиатър, на когото да имам пълно доверие и никога да не се съмнявам в преценките му. Е, такъв май няма.

най-добрите ортопеди в софия пьк не ги препорьчват.
спецялно бьнджито - защото се натоварват много глезените при скачането...т.е може да се ползват от проходило стабилно дете, когато и костната система и мускулите са готови и способни да издьржат натоварването...но тогава вече (реално след година година и нещо) са излязли от килограмите на бьнджито...а и имат далеч по-интересни забавления.....

проходилка - няма лошо но детет сащо така поне стабилно трябва да може само да се изправя и стои право....и то по не повече от общо 30-60 мин на ден....не на куп по вьзможност....

сьщо и кошарите за игра не се препорьчват особено...по-добре без тях....

отричането на тези неща не е ПО ПРИНЦИП а сьобразно развитието на детето и скелета му...чисто от анатомична гледна точка....

# 47
  • Мнения: 6 274
И не само глезените, Ангелче...
Замисли се логично и само си представи къде отива цялата тежест от детското телце....  ooooh!
И някога тези дечица (момиченцата) ще трябва да раждат....
  ooooh!

# 48
  • Мнения: 493
Синът ми го сложих за първи път в бънджи след 7 месеца.Страшно много подскача,не ми бяха останали ръце,слагам го в седмицата 2-3 пати,не го използва нон стоп. Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 44 028
ами да но поне тогава док каза че е наи-вредно именно за глезените...и то заради прожинираите движения...иначе да отразява се и на таза и на коленете....ама аиде да кажем че на 6-7 месеца бебето може да седи и някак таза е подготвен а поеме тежестта на тялото...мо колената и глезените  хич още не са в час за такива изпьлнения....а за 4 месечно както е на авторката си е абсурд от всякьде какво да е такова чудо....

# 50
  • Мнения: 6 274
Абе, мила...
Я само се върни назад и прочети що народ ги е слагал още на 4 месечна възраст и смята, че нямало проблем...  ooooh!
Че и дават съвети - "Слагай го смело"...
Направо падам, като чета, честно ти казвам...

# 51
  • София
  • Мнения: 44 028
ами и аз падам на много места.....по много вапроси.....ама.......аз предимно мнения да ги слага след 6-тият месец четох...а и все пак отговорих на  цитираният пост точно....не на всички от темата Simple Smile)))

# 52
  • Мнения: 6 274
Не знам доколко е вярно това, че на самото бънджи пишело, че може да слагаш детето, ако си държи вече самичко главата...  ooooh!
Ако е вярно, то тогава тези, които са го написали са за
  #2gunfire

# 53
  • София
  • Мнения: 44 028
хахахахах, това по-точно на кенгуруто го пише...може би няки бьрка понятията....

# 54
  • Мнения: 6 274
Да,аз специално погледнах ,че пише от 4 месеца или когато започват да си държат главата изправена.Но аз не съм я оставяла да подскача,а я люлеех.Даже съм го закачала на клон на дърво в градината и пак така я люлеех.

Ето, Ангелче - аз не си измислям...
Дали майката се е объркала или наистина така пише - не знам...
  Thinking

# 55
  • София
  • Мнения: 44 028
ама то главата почват да си я даржат изправена на два месеца още.....как ще сложиш двумесечно в бьнджи.....???

# 56
  • Мнения: 6 274
ама то главата почват да си я даржат изправена на два месеца още.....как ще сложиш двумесечно в бьнджи.....???
Ами аз защо казах, че ако наистина го пише, тези, които са го написали са за разстрел ?!

# 57
  • Мнения: 544
ама то главата почват да си я даржат изправена на два месеца още.....как ще сложиш двумесечно в бьнджи.....???

Точно това си помислих и аз.  Laughing Напълно съм съгласна с вашето мнение.  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 3 524
хм аз не съм го слагала, поради факта че нямше къде да го сложим това бънджи, но така или иначе не мисля че е "изпуснал" кой знае какво Rolling Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 17 591
Взехме му го за навършване на 1/2 годинка, страшно му се кефеше. След като седи само, без подкрепа на възглавници или други приспособления (аз така изобщо не съм го слагала да сяда, де). Може да се предположи, че гръбнакът вече е достатъчно силен, за да поддържа горната част на тялото - което става в бънджито, при това, понеже подскачат вътре, на практика се оказва, че поддържа доста по- тежко телце. Не бих сложила 4 месечно бебе там. Сигурно ще им хареса, но пък не ми изглежда безопасно.


Да допълня - поне на бънджито, което имаше моето бебе, не е пишело да се ползва при стабилна глава. Пишеше от 4 месеца до 2 години, но за мен лично 4 месеца е рано, а не мога   да си представя дете над година, дето кротко ще си седи там, вместо да вилнее наоколо.
Особено в началото бънджито се регулира така, че крачетата едва да докосват земята - за да не може да скача силно и да претоварва ставите (погледнах, че по- горе е посочено натоварването на глезени и колене - да, така е, но само до някъде - те, общо взето, не поемат тежестта с крака, а очакват да "увиснат" на сделката. Въпреки това, добре е да се вземе и това предвид.)

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 14:23 от katiABV

Общи условия

Активация на акаунт