Приятно ми е :-)

  • 1 743
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
     Здравейте всички,казвам се Лили,на 33г и съм бременна в 15г.с. Днес получих изследване на кръвта,което показва висок риск от синдром на Даун. Ще повторят изследването в Майчин дом,но чак на 29ти. Преди седмица си правих бхс в м.ц. Фемина при д-р Цолова и там ехографа не показа нищо тревожно.Доста съм притеснена и разстроена.Моля ви да споделите мнението си. За пръв път пиша тук и се извинявам,ако повтарям тема.Благодаря предварително на всички,които решат да ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 1 512
Дано първото изследване да е грешка Praynig.Запази самообладание и не се тревожи.Изчакай и вторият резултат.

# 2
  • Мнения: 6 274
Здравей и добре дошла...  Hug
Успокой се и изчакай...
Тук винаги сме казвали, че е добре да се потърси и второ мнение, независимо за какво става въпрос...
Не се шашкай, просто изчакай да дойде датата...
Желая ти късмет...
 Peace

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
При висок риск от БХС аз бих направила амниоцинтеза.
Желая ти всичко да е наред Hug

# 4
  • Мнения: 1 195
Здравей,
добре дошла във форума  welcome
Пожелавам ти лека бременност и здравео бебче на финала Simple Smile
А относно изследванията не се притеснявай излишно, направи си ги повторно и стискам палци резултата да е добър   bouquet

# 5
  • Мнения: 172
При висок риск от БХС аз бих направила амниоцинтеза.
Желая ти всичко да е наред Hug

И аз

# 6
  • София
  • Мнения: 1 343
Здравей,не се притеснявай излишно,все пак това изследване показва каква е вероятността,а не че със сигурност има нещо тревожно,ако се наложи амниоцентеза тя най-сигурно ще покаже.Успех!
Все пак какъв е резултата?

# 7
  • Мнения: 318
Резултата е 1:50 на кръвта ,а според това във Фемина беше 1: над 300 (не е при мене в момента)

# 8
  • Мнения: 62
Здравей!

Имах една позната, коята я бяха наплашили толкова много с това изследване. И нейните резултати отчетоха голям риск, накрая всичко беше наред. Моят съвет е  просто да изчакаш следващите изследвания преди да се панираш. Бъди спокойна! Стискам ти палци и ти пожелавам успех! Hug

# 9
  • Мнения: 4 433
Здравей и успех  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
При риск 1:50 бих направила амниоцинтеза. Мисля, че всеки лекар това би ти препоръчал, освен ако няма причина която да не позволява амниото. Не се тревожи излишно, а проведи сериозин разговор с лекарят и съпругът ти. Успех и стискам палци.

# 11
  • Мнения: 666
Дано се окажа напразен страхът ти, все пак това изследване показва една вероятност, но не и конкретно наличие на заболяването. Ако и при следващото изследване има такъв резултат направи амниоцинтеза.

# 12
  • Мнения: 822
Не се шашкай!По-добре си направи още една ФМ.За мен амниоцинтезата крие своя риск.При БХС резултатите се обработват от компютър,там се взима напредвид минали бременности,аборти,възраст и т.н.Има много случаи на жени с лош резултат от БХС,родили здрави бебета и обратното.Успех и ти стискам палци. Peace

# 13
  • Мнения: 514
Не се шашкай!По-добре си направи още една ФМ.За мен амниоцинтезата крие своя риск.При БХС резултатите се обработват от компютър,там се взима напредвид минали бременности,аборти,възраст и т.н.Има много случаи на жени с лош резултат от БХС,родили здрави бебета и обратното.Успех и ти стискам палци. Peace
на БХС не може да се вярва на 100%
Не се притеснявай !

# 14
  • Мнения: 179
Моят съвет е амниоцентеза.
Биохимичният скрининг сигурно си има своето значение, но с какво би ти помогнал резултат от типа 1 на 2000, ако ти си въпросната единица?
Разбира се, има рискове, но къде ги няма? При мен амниоцентезата мина съвсем леко и поне тръпнах в очакване две седмици, ако не се лъжа, а не до края на бременността. Като резултатът е сигурен.
Мисля, че и феталната морфология дава добри резултати, но от типа примерно на 80%.
Прочети за двете в Интернет /а и в сайта/ и на всяка цена се консултирай с лекар.
При този резултат аз не бих рискувала, но хората са различни.
Надявам се всичко да е наред и да вземеш правилното решение.
Стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт