Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

София

Момичета, може ли да се ръгва по малко лимон за овкусяване след годинката? Става въпрос за риба, нещо хич не я кефи и мъжът ми се чудеше дали да не я пекне с малко лимонче (той е главният готвач вкъщи Smile ) Дайте съвет. От цитрусите съм давала само портокал засега, и то пак като овкусител в телешко варено.
Цитирай

Белгия/София

Може  Smile
Цитирай

Даже и преди годинката съм дала.
Цитирай

Лимонов сок има и в готови пюрета за много преди годинка (сещам се за рибите на Семпер, а също и едно плодове на ХИП, но кое точно вече съм забравила)
Цитирай

Стара Загора

Може да даваш
Цитирай

Пловдив

Аз дори и го давам в сурово състояние да си го смуче.
Цитирай

София

Аха, мерси, момичета. Ще цръкнем малко лимонче тогаз Smile

Имаше тука една темичка за престараването в захранването. То май и аз съм за там Smile
Цитирай

Няколко капки лимонов сок могат да се дават и доста преди 1 год., задължително в храна обаче.

Допустимо е според много източници за детско хранене. Органичната киселина в пресните лимони е проблем по-скоро в чист вид и по-голямо количество. Лимонът и другите цитруси не са типични алергени, а предизвикват обриви именно заради киселината. По тази логика готовите пюрета с лимонена киселина или с капки лимон също не са проблем преди 1 год. После организмът е в състояние да се справи без реакция с по-големи количества цитруси.
Цитирай

София

Лимонов сок има и в готови пюрета за много преди годинка (сещам се за рибите на Семпер, а също и едно плодове на ХИП, но кое точно вече съм забравила)
Рибите на Семпер едно на ръка. В дуетите на Хипп има и пълнозърнестите каши в бурканче, пак на Хипп.
Даването не е проблем.
Цитирай

плевен

Аз съм давала на малката да си смуче резенче лимон.На 8 месеца и половина е.Друг е въпроса че се зачервява около устата.с млечна алергия е.някой може ли да ми каже защо става така.да не направя някоя беля Thinking
Цитирай

Пловдив

Peace
Цитирай

Sofia

може да даваш лимон. Peace
Цитирай

На морето!

Ммм, напълни ме се устата докато чета темата  Blush
И аз съм давала направо резен да си смуче преди годинката.
Цитирай

Аз съм давала на малката да си смуче резенче лимон.На 8 месеца и половина е.Друг е въпроса че се зачервява около устата.с млечна алергия е.
някой може ли да ми каже защо става така.

Детето реагира на органичната киселина в лимона.
По същи начин би реагирало на пресен домат – отново заради киселината.

Това не е алергия, а хранителна непоносимост. Обривът около устата е типичен в тези случаи.
Но лимонът се спира задължително – пробва се след 1 год., тогава киселината би могла да се приеме безпроблемно от организма. Може евентулно преди 1 год., но не в чист вид, а в храна.
Цитирай

София

може и в чайя да слагаш
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора