"Съвет" от родилния дом в МД

  • 3 186
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 387
"в родилния дом също го препоръчаха за да може да се отбие бебето от нощното хранане и да се замести с вода"

това е съвет към едни мой познати...от акушерка в МД-София...и те вече мислят да спират нощното хранене на бебето, което е само ан месец...

искам мнения по въпроса, понеже аз имам намерение да си храня принцесата на поискване и вода да дам поне след шестия месец...

моят коментар беше следния: Защо когато огладнеете, вие не пробвате с вода???

# 1
  • Мнения: 899
Никога не съм пробвала да замествам нощното хранене с вода, не виждам смисъла и логиката да залъгвам детето. Нямам и най-малка идея защо акушерки и лекари масово ни натискат да го спираме отрано това нощно хранене. На мен ми ги говореха същите неща в Родилно, после педиатърката, майка ми и куп познати  ooooh!
Правилно си се ориентирала отсега. Успех и леко раждане   bouquet

# 2
  • Временно
  • Мнения: 788
Намирам това за....не мога да намеря точната дума...може би един вид садизъм или егоизъм.На гладно бебе да се предлага вода. ooooh! Защо?Да откаже нощно хранене.Никога,ама никога не ми е минавала подобна мисъл през главата.То когато си е готово детето само ще се откаже. Peace

# 3
  • Мнения: 690
и какво - детето като е гладно да го наливаме с вода, а ние като огладнеем - тичаме към хладилника, а  Mr. Green няма да го коментирам, че от такива съвети на акушерките няма нужда Naughty направо са смешни ...

# 4
  • Мнения: 2 959
...искам мнения по въпроса, понеже аз имам намерение да си храня принцесата на поискване и вода да дам поне след шестия месец...
Марийче, а защо събираш мнения като Ти сама вече Си решила- събрала Си доста инф- я и не виждам смисъл да подлагаш на съмнение взетото вече от Теб решение! Остави интуицията да Те води и няма да сгрешиш. Намеренията Ти са страхотни- кърмене на поискване и късно предлагане на вода- дано намериш и сили да ги осъществиш като се появи бебчето. Успешни останали 4 бременни седмички, леко раждане и дълго и приятно кърмене и късно захранване!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
До 6м бебето има нужда от нощно хранене. Не всички бебета се будят, някои от тях правят и 6 часови паузи. Лошо няма. Но по-дълга от 6ч пауза вече е неразумна. Детето има нужда от калории, за да расте, да получава белтъчини и други хранителни вещества, за да се развива. В края на месеца кантара като не отчете необходимото наддаване не винаги виновник за това го отбелязват нощното кърмене. А в повечето случаи имено голямата нощна пауза е виновна за лошото наддаване и намаляването на кърмата при майката.

# 6
  • Мнения: 3 993
....това е съвет към едни мой познати...от акушерка в МД-София...
Аз бих попитала тези хора защо слушат съвети от акушерки. В МД си има педиатри и то много добри, които съветват майките да кърмят на поискване. Това го знам със сигурност, защото аз самата раждах там. И никой никога не ме е съветвал да замествам нощното хранене с вода. Напротив, всеки ден на визитация педиатърката пита как върви кърменето...и помагат с каквото могат. Най-малкото майката следва да обсъди "съвета" от акушерката с педиатъра. Peace
До 6м бебето има нужда от нощно хранене.....Но по-дълга от 6ч пауза вече е неразумна...
А това не е вярно, казано по този начин звучи като правило за всички бебета. Всяко дете си има индивидуални особености. Моето например се отказа от нощното хранене някъде в третия месец.

# 7
  • Мнения: 5 401
... Моето например се отказа от нощното хранене някъде в третия месец.

Късметлийка! Бучкозавъра през цялото ми майчинство (с продължение 1,7 г.) искаше да суче нощем.  Tired Определено ми беше писнало в последните месеци, но не съм си помисляла да го отказвам. Интересно как сам спря нощните сукания като се върнах на работа.  newsm78 Дали беше решил, че след като през деня няма възможност да суче на воля, значи и през нощта ще е настъпила промяна?! Отплеснах се...  Blush


lorini, тепърва предстои да се сблъскваш с разни бабини деветини, с остарели схващания на педиатри, на баби, познати и родили приятелки вероятно. Та, свиквай и не се впечатлявай особено. Интуицията е много силна в периода на бременността и майчинството, води се по нея и по бебето си, не спирай да четеш!   bouquet

Леко раждане и здрава сладка бебка ти желая!   bouquet

# 8
  • Къде ли не
  • Мнения: 683
За съжаление все още има хора , които дават вода нощем и резултата е нервно бебе , ревящо по цяла нощ , месеци на ред ! IИмам такава позната , която му дава вода нощем и го храни на четири часа от както се е родило ! За мен тази жена е чиста садистка !

# 9
  • Мнения: 387
Момичета аз съм решила, че вода няма да му давам и ще го храня на поискване...просто ми е интересно да видя какво мислите вие, защото повечето от отчетната ми тема имащи вече едно или две деца, са на мнение че нощното хранене не е задължително...и водата вършела работа..върши да, като те мързи да станеш да си нахраниш детето...много ме е яд на такива "майки"...ама иначе съм сигурна, че ако те огладнеят ще станат да хапнат...

enimna и аз съм гладна съм нервна...а какво да кажем за бебето...което доскоро се е хранила(от корема на мама) когато си е искало...

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 245
А мен в родилния дом ме "съкрушиха" със следния довод, като видяха, че кърмя нощем - вие самата храните ли се през нощта?  Laughing

# 11
  • Мнения: 543
Никога не съм опитвала да я залъгвам с вода, когато е гладна. Нашата педиатърка също не ми е прапоръчвала това, каза като плаче, да давам цицето. Отказа се лека-полека от нощните хранения, сега имаме едно.

А мен в родилния дом ме "съкрушиха" със следния довод, като видяха, че кърмя нощем - вие самата храните ли се през нощта?  Laughing

Честно казано, когато сучеше по няколко пъти на нощ в началото, аз също ядях.

# 12
  • Мнения: 80
Лорини, хич не се впечатлявай от това кой какво е казал. Прекрасното е, че имаш вече готово решение как да постъпваш, вслушваш се в себе си и/или в прочетеното. За жалост или не, предстоят много сблъсъци с мнения и постъпки на хора около нас, които са тотално алогични за нашите лични схващания, ама то е нормално.

В отчетната тема хич и не коментирах нощното хранене, излишно е да преливаме от пусто в празно и ми е смешно вече, че вместо някой да се довери на инстинкта си слуша педиатъра, акушерката и друго вещо лице, независимо, че изказването може да противоречи на простата логика.

Прекрасни последни седмици и подминавай с насмешка всичко,  що ти се струва абсурдно! Peace

# 13
  • Мнения: 5 401
...много ме е яд на такива "майки"...

lorini, не изпадай в крайност. Колкото и да не одобряваш начина на отглеждане на други майки, те пак си остават най-добрите майки за своите бебета. Имай предвид, че и ти ще влежеш в тяхната таблица за видовете майки и ще те гледат под упор, че мъчиш бебето и себе си като го кърмиш на поискване денонощно. И не само това, тепърва ще срещнеш какви ли не чудеса, както казах вече.  Grinning Така че, толерантност!

Кърмачките тук сме били наричани по какви ли не начини - извратени, сектантки... Постоянно има някакви противоречия между кърмещи и некърмещи или кърмещи и кърмещи, но споделящи различни възгледи. Стига толкова.  Stop

# 14
  • София
  • Мнения: 6 660
Е, има и свестни детски акушерки в МД. На мен и още няколко майки една такава, като ни изписваха с децата, каза: "Момичета, и да си кърмите бебетата нощем, като заплачат, не ги мъчете с вода". Вярно, че го каза под сурдинка в асансьора, докато слизахме надолу към залата за изписване, и вярно, че това не е официалната политика в МД, но понякога имат шанс някои майки да получат и добър съвет.

Общи условия

Активация на акаунт