За еднократната помощ...

  • 3 027
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 274
За второ дете сумата ми се струва прилична(е, на фона на моите доходи), но в никакъв случай не мога да кажа същото за първо дете-поне трябва да е окоо 400 лв, така мисля аз Thinking
А за трето ?
Според теб ?

# 31
  • Мнения: 3 932
Редно ми се струва да е по-голяма или поне като за второ, а това за циганките, ще оставя без коментар...

# 32
  • Мнения: 4 753
Започнах да се обърквам...    newsm78   До сега си мислех, че помощта не е конкретно за детето, а по-скоро за майката (семейството), което трябва да издържа още едно човече... В тази връзка, съвсем нормално е помощта при раждане на второ дете да е по-голяма (детските са еднакви - за това спор няма)... Един вид в семейството се появява нов член, но приходите остават същите... С цел да се подпомогне (финансово) увеличилото се семейство са измислени и тези еднократни помощи... Така разсъждавам аз и по тази логика си мисля, че за всяко следващо дете помощта трябва да е по-голяма или поне, колкото за второ (в случая)...

# 33
  • Мнения: 6 274
Стелтче, именно...  Peace
Защо детските са еднакви, а помощта не е ???
Хич да не е по - голяма...
Както казах - според мен трябва да е равна, та ако ще и по 100 лева да е...
Но безумици колкото искаш от онези малоумници "горе"...
Явно са решили, че могат да си правят каквото си искат с нас...
Те с децата ни се подиграват, а ние си мълчим...
 

# 34
  • Мнения: 2 495
За второ дете сумата ми се струва прилична(е, на фона на моите доходи), но в никакъв случай не мога да кажа същото за първо дете-поне трябва да е окоо 400 лв, така мисля аз Thinking
А за трето ?
Според теб ?
Съжалявам, нямам мнение.Това категоризиране и на мен ми се струва смешно Rolling EyesДано не ми се разсърдят многодетните майки, ама "за трето и всяко следващо дете"го свързвам с циганките EmbarassedНезнам....а бе как е в другите държави? newsm78

# 35
  • Мнения: 6 274
Съжалявам, нямам мнение.Това категоризиране и на мен ми се струва смешно Rolling EyesДано не ми се разсърдят многодетните майки, ама "за трето и всяко следващо дете"го свързвам с циганките Embarassed
Е, няма що...
Благодаря ти...

# 36
  • Мнения: 4 753
Стелтче, именно...  Peace
Защо детските са еднакви, а помощта не е ???


Не си ме разбрала правилно...   Peace  Еднократната помощ е за родителите, които трябва да издържат допълнителен член на семейството, без да се качат собствените им доходи... В тази връзка, две деца се издържат по-трудно от едно, а три по-трудно от две, така че помощта трябва да се качва правопропорционално на броя на децата...   Peace 

# 37
  • Мнения: 6 274
Стелтче, именно...  Peace
Защо детските са еднакви, а помощта не е ???


Не си ме разбрала правилно...   Peace  Еднократната помощ е за родителите, които трябва да издържат допълнителен член на семейството, без да се качат собствените им доходи... В тази връзка, две деца се издържат по-трудно от едно, а три по-трудно от две, така че помощта трябва да се качва правопропорционално на броя на децата...   Peace 
За това пък не можем и да мечтаем...
А и след последният пост....оставам безмълвна...
  smile3505

# 38
  • Мнения: 9 814
Стелтче, именно...  Peace
Защо детските са еднакви, а помощта не е ???


Не си ме разбрала правилно...   Peace  Еднократната помощ е за родителите, които трябва да издържат допълнителен член на семейството, без да се качат собствените им доходи... В тази връзка, две деца се издържат по-трудно от едно, а три по-трудно от две, така че помощта трябва да се качва правопропорционално на броя на децата...   Peace 

Съгласна съм обаче и аз с риска да обидя някого ще кажа, че изразът "три или повече деца" се свързва обикновено с ромското население.
А много добре знаем всички, че те се хранят именно с парите, които вземат за децата си.

# 39
  • Мнения: 6 274
Ясно, значи заради тях, ние трябва да сме дискриминирани...   Crossing Arms
Докъде стигнахме само...  ooooh!
А иначе реват, че те били дискриминираните...
  #2gunfire

# 40
  • Мнения: 2 495
Съжалявам, нямам мнение.Това категоризиране и на мен ми се струва смешно Rolling EyesДано не ми се разсърдят многодетните майки, ама "за трето и всяко следващо дете"го свързвам с циганките Embarassed
Е, няма що...
Благодаря ти...

И мен не си ме разбрала правилно Peace.Казах, че има категоризация, особено за третата група.Защо според теб държавата ще дава по 200 лв за трето и всяко следващо дете, а не например по 200 лв за трето и за всяко следващо по еди колко си?Казах че го свързвам с циганките, защото и десето да родят ще получат по 200 лв, а на теб за трето са ти дали същата сума...е правилно ли ти се струва? Hug

# 41
  • Мнения: 6 274
Белла, извинявай, но нещо не можах да те разбера...   newsm78
Може ли малко по - простичко...  Embarassed
Като за блондинка (нищо, че не съм)... 
Mr. Green

# 42
  • Мнения: 9 814
Ясно, значи заради тях, ние трябва да сме дискриминирани...   Crossing Arms
Докъде стигнахме само...  ooooh!
А иначе реват, че те били дискриминираните...
  #2gunfire

Написах го и в предното си мнение: За държавата ромите са оправданието за малкото пари, които дава като социални надбавки- еднократна помощ, детски, т.нар. социално майчинство......

# 43
  • Мнения: 2 495
Според мен по-правилно е да има още една група:
първо
второ
трето
и всяко следващо...защото в момента както стоят нещата ми се струва това "за всяко трето и следващо"по-скоро като превантивна мярка(да, за циганките говоря), отколко да стимулират по някакъв начин раждаемостта Peace
На село имаме комшии-цигани.Имат 8 деца.Живеят само от помощи, детски и т.н.Мъжа не работи.Само от това се издържат.И явно имат стимул за още деца(че пак е бременна), щото тая помощ от 200 лв ще им дойде много добре. Tired

# 44
  • Мнения: 6 274
Белла, разбрах те, но пак не става...
Абе, гадно е, от където и да го погледнем..
Излиза, че не трябва да имаме повече от две деца, ако не искаме да ни смятат за цигани...
Ужас !!!
  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт