Относно двуетажните легла?

  • 8 115
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 53
Синовете ми са на 3 годинки. Стаята, която ще бъде тяхна детска е малка - около 12 кв. м. Не искам да я запълвам само с легла и да няма достатъчно пространство за игри. Затова имам желание да сложа двуетажно легло, но се притеснявам за тяхната безопасност.
Въпросът ми към мамите, които имат такива легла - колко големи може да са децата, за да си позволим такъв вариант на легло.

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 13:18 от dre@mer

# 1
  • Мнения: 721
dezata mi biaha na 4 i 5 godinki kogato im kupihme dvuetajno leglo.4 godi6noto spe6e na gornia etaj(po goliamoto mi detenze ima6e problemi s no6noto napi6kvane).6te izlaja ako kaja 4e ne sam se pritesniavala v na4aloto da ne padne vapreki 4e si ima6e predpazna ramka.

# 2
  • Мнения: 3 830
С брат ми спяхме на такова легло. Купиха ни го родителите, когато бяхме съвсем мънички. Проблеми не е имало, но се е случвало няколко пъти аха да падна, понеже спях на горното. Laughing

# 3
  • Мнения: 53
ох, колкото повече се интересувам по въпроса, толкова повече започвам да отстъпвам от желанието си за двуетажно легло.
Май наистина са още много мънички за подобни експерименти. А пък са и ужасно палави и не ми се мисли какви игри ще си измислят около леглото, когато не съм наоколо. Само за беля ще да е това.
Има и друг вариант, който също пести място - легло тип "Сандвич". Ще се поинтересувам и в тази насока.

# 4
  • Мнения: 537
Има и друг вариант, който също пести място - легло тип "Сандвич". Ще се поинтересувам и в тази насока.

Това е по-добрия вариант  Peace
Иначе при една една бурна игра на горното легло, каквито и прегради да има....

# 5
  • Мнения: 672
Самата аз съм падала от такова легло и никога няма да купя на децата си същото. Помисли и как ще сменяш чаршафите на "втория" етаж. Леглото тип сандвич наистина е по-добрия вариант.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Моите синове спят на двоетажно легло.
Купихме обикновенно чамово легло и мъжът ми сложи допълнителни прегади (купи лакирани чамови греди от Бриколаж)
Нито едно от децата не е падало.
Харесва ми така леглото, защото и нашата детска е много малка и ако леглото беше от плоскости, щеше да "затвори" още повече стаята с плътните си страни.

Ето го нашето легло





междо другото, аз лесно оправям вторият етаж (вече синът ми си го оправя сам).
Мислих и за легло "сандвич", но знаех, че въртейки се в сънят си, винаги този който е на горното легло щеше да пада върху долното.
Освен това щяха да се закачат много повече преди да заспят.
Доволна съм много от избора си, освен това е и евтино. Легото ни излезе 390лв без матраците.

# 7
  • Мнения: 3 830
ох, колкото повече се интересувам по въпроса, толкова повече започвам да отстъпвам от желанието си за двуетажно легло.
Май наистина са още много мънички за подобни експерименти. А пък са и ужасно палави и не ми се мисли какви игри ще си измислят около леглото, когато не съм наоколо. Само за беля ще да е това.
Има и друг вариант, който също пести място - легло тип "Сандвич". Ще се поинтересувам и в тази насока.

Правилно мислиш.
По-добре не поемай такъв риск с мънички дечица и то момченца, които се предполага, че са палави.
Да ти е мирна главата, избери друг вариант.
Успех в избора. Wink

# 8
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Мислила ли си за нещо такова http://www.napravisam.bg/?id=pdetskastaia&p=75, хем имаш две легла, не много високи а и пространството под тях е идеално за игра.Аз съм се спряла на нещо такова за бъдещата стая на момиченцето ни,така под леглото ще си има къща за нея и играчките.
И това е интерсно http://www.napravisam.bg/?id=pdetskastaia&p=132 , има хубави предложения в сайта

# 9
  • Мнения: 423
Моите деца са на 4 и половина и 2 години и от няколко седмици спят на двуетажно легло, като каката и на втория етаж. Аз също се притеснявах малко за безопасността, особено като знам как се въртят в леглото докато спят, но при нас това е единствения вариант, даже за "сандвич" нямаме място.
Според мен възрастта на децата е от значение до толкова, до колкото леглото трябва да се съобрази с това. Например нашето легло си го направихме сами и горния етаж е като кошарите, с решетка отпред и е достатъчно безопасно, но тези, които се продават не мисля, че стават за толкова малки деца.

Това е нашето.

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Много ги мразя тези двуетажни легла както и на ъгъл.
Има едни падащи които по ми допадат.
При нас сме решели едното да е нормално легло,а другото падащо.Така ще има място да си играят, а и всеки ще си има своето пространство.

# 11
  • Мнения: 1 877
И аз съм против двуетажните легла - опасни са.Малка,не малка стая - по-добре да не се рискува

# 12
  • Мнения: 197
Дъщеря ми е на 3г. и 8м. Леглото в детската стая е двуетажно, като долното го разположих перпендикулярно под първото. Така от долу остава чудесно кътче за игра. Може по желание да се сложи нощно шкафче, или скрин. Още при поръчването се разбрахме /обикновено във всеки магазин можеш да избираш по желание детайлите/ на горното легло да се монтира допълнителна преграда. Умишлено махнах металната стълба към горното креватче. Сега стълбата е от тези, на които всяко стъпало е чекмедже. Тя обаче е подвижна и ако реша достъп до горното креватче изобщо няма да има. Но наистина не знам как бих постъпила, ако децата са две. Мисля си, че най добрият вариант е да се монтират допълнителни прегради. Не е никак трудно да за изпълнение, а и после лесно се демонтират. Дъщеря ми е много буйна, но до сега проблеми с горното легло не съм имала. И моето мнение е, че се пести много пространство с двуетажните легла, а и е по-уютно /поне доколкото сравнявам с детската стая на племенницата си на долния етаж/, да не говорим, че на децата много им харесва. Успех в решението! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 619
Запис-ще следя темата.И ние сме като в дядовата ръкавичка,но ако някой ден имам второ тази тема ще ми е полезна.Само сръчен мъж трябва да си намеря,че да ми го направи  Laughing

# 14
  • Мнения: 4 187
Има и друг вариант, който също пести място - легло тип "Сандвич". Ще се поинтересувам и в тази насока.

Леглото на дъщеря ми е такова, никой не е спал още на долното, ползвам го за гардероб Mr. Green, но мисля че ще е удобно.

# 15
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Има и друг вариант, който също пести място - легло тип "Сандвич". Ще се поинтересувам и в тази насока.

Това за мен е най-удачният вариант.
При тези легла няма различни нива, както беше казал някой по-нагоре,
защото издърпващото се легло е на крачета, които се разтварят.

# 16
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Това означава, че спят като на спалня ли newsm78
Поне за моите не го смятам за удачно. Голям зор ще видя да заспят.
Не съм имала проблеми с двуетажното легло. Добре се чувстват. Леглата бяха под прав ъгъл, когато малкия беше бебе, сега са едно под друго. Горе не се играе, те го спазват, а и не дават и на гостенчетата да се качват горе.

# 17
  • Мнения: 4 187

Има и друг вариант, който също пести място - легло тип "Сандвич". Ще се поинтересувам и в тази насока.

Това за мен е най-удачният вариант.
При тези легла няма различни нива, както беше казал някой по-нагоре,
защото издърпващото се легло е на крачета, които се разтварят.

Леглото на Рая е на различни нива, няма крачета!

# 18
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
На на, страхотно сте си направили леглото! Поздравления!  smile3501

# 19
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Нашето е на два етажа със стъпалца. Децата ми са на 6год и 1г и 7мес Peace
Чувстват се чудесно, много съм доволна от леглото Hug, да уточня, че долното където е малката е с решетка, а горното е също с предпазно парапетче Peace

# 20
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Според фън шуй, не е хубаво децата да спят едно над друго и на ъгъл.
http://fengshui-bg.com/page-12.html

# 21
  • Мнения: 8 999
Децата ми получиха такива легла, когато бяха съответно на 5 и 4 г. Много зависи и от детето - моите спят много спокойно, не се въртят и бях спокойна. Леглата са опрени на две стени, от третата дълга страна има ограждение, не е защитена само страната откъм краката.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не.
Макар като малка много да си мечтаех за такова чудо, все повече се убеждавам, че минусите на една такава придобивка са повече от плюсовете.
Дори сандвич не ги намирам за удобни. Само тези, дето са едно под друго, но долното се издърпва и след като му се изправят крачетата, става на нивото на 1-вото. Съответно може да не са на спалня, а под ъгъл.
Късмет в избора  Peace

# 23
  • Мнения: 9 776
Дъщеря ми спи на такова легло от 3-годишна възраст. Е, отначало само на "долния етаж", по-късно започна да се мести и "горе" за разнообразие. Не съм се страхувала, че ще падне, но пък имам по-ужасни страхове - че леглото може да се събори примерно и ако тя спи отдолу и...И ей такива ужасии си представям. Леглото е масивно, здраво, но винаги, когато племенниците ми са идвали вкъщи и се е налагало да се заемат и двете легла и цяла нощ съм на тръни. Не знам дали ако сега трябва да избирам, пак бих се спряла на такова. Предполагам, че бих си спестила терзанията, колкото и да са нелепи, може би.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, има такива легла, при които горното е с доста висока преграда и да се падне от там е... трудно, не може да стане случайно. А нарочно все ще намерят от къде да се изтъркалят, ако си го поставят за цел... Mr. Green

# 25
  • Мнения: 285
Голямото ми дете спи на такова легло,и до сега не е имал никакви произшествия Laughing.

# 26
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Хм, има такива легла, при които горното е с доста висока преграда и да се падне от там е... трудно, не може да стане случайно. А нарочно все ще намерят от къде да се изтъркалят, ако си го поставят за цел... Mr. Green
Peace Нашето долу е с много висока решетка, а горе има парапетче, до сега никой не е падал Mr. Green
Но както пише polin_a и мен от това най-ме е страх, да не паднат леглата Mr. Green

# 27
  • Spain
  • Мнения: 3 750
нашето е такова - по скоро 2-ри етаж легло и отдолу ниша . Гери спи на него отвреме на време като поиска -  а тя спи доста "бурно" . не се притеснявам ,все си мисля ,4е от там не може да се падне . ина4е ми е удобно - малка и  е стаята и така се побират доста пове4е неща .

# 28
  • Мнения: 112
  Направи им падащи легла, по-удобно, повече масто за игра.И нашата стая е малка и съм се замислила за такова, вградено в  самата секция.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Не препоръчвам такова легло дори и с преграда не става въпрос че може да падне докато спи може целенасочено да пробва да скочи -аз като малка скочих от 3 метров гараж за да видя дали мога да го направя и хубаво че паднах върху трева и се отървах с навехнат крак

# 30
  • Мнения: 2 950
Моите деца са на 4 и половина и 2 години и от няколко седмици спят на двуетажно легло, като каката и на втория етаж. Аз също се притеснявах малко за безопасността, особено като знам как се въртят в леглото докато спят, но при нас това е единствения вариант, даже за "сандвич" нямаме място.
Според мен възрастта на децата е от значение до толкова, до колкото леглото трябва да се съобрази с това. Например нашето легло си го направихме сами и горния етаж е като кошарите, с решетка отпред и е достатъчно безопасно, но тези, които се продават не мисля, че стават за толкова малки деца.

Това е нашето.

Мнооооого красиво!  newsm10 И сами сте го направили?!  smile3501

# 31
  • Мнения: 3 456
Моята дъщеря спи на двуетажно легло- леглото е на втория етаж, а долу има бюро, етажерки и разни шкафчета. Отдавна вече не се притеснявам от падане, но ми е трудно да сменям чаршафите. Вечер, когато ставам да я завия или просто да я погледна трябва да се катеря по стълбата. Когато четем приказка за Лека нощ, пак вися на стълбата. Не ми е много удобно, но пък тя много си го харесва.

# 32
  • Мнения: 215
Аз не ги харесвам особенно, но са вариант все пак. Всъщност 12-13 кв.м., не са от най малките детски/спални, като се има в предвид, че има и по 9 кв.м.

# 33
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Аз не ги харесвам особенно, но са вариант все пак. Всъщност 12-13 кв.м., не са от най малките детски/спални, като се има в предвид, че има и по 9 кв.м.
9 квадрата Shocked спалня newsm78, извинявам се, но на мен банята ми е 9 квадрата, това за спалня ми звучи много малко, почти невъзможно Rolling Eyes
Не, че нашата е много голяма, може би около 20 квадрата Wink

# 34
  • Мнения: 215
Ами да, по закон спалнята не бива да е по-малка от 9 кв.м., и особенно при новото строителство това се спава доста "стриктно".Имам колежка, на която детската е точно толкова-всъщност това е 3х3.

# 35
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Ами да, по закон спалнята не бива да е по-малка от 9 кв.м., и особенно при новото строителство това се спава доста "стриктно".Имам колежка, на която детската е точно толкова-всъщност това е 3х3.
Ужас ooooh!, представям си какво наказание е това Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 215
Влизаш от вратата и се мяташ на леглото  Simple Smile
Всъщност всеки иска просторна и голяма къща, модерно и уютно обзаведена   bouquet

# 37
  • Мнения: 9 776

Всъщност всеки иска просторна и голяма къща, модерно и уютно обзаведена   bouquet

То хубаво, но да има и кой да ти я чисти Mr. Green. В момента, в който ми се наложи да чистя банята и ми се изпариха всякакви мераци за просторна и голяма баня Naughty
Извинявам се за спама Embarassed.

# 38
  • На морето!
  • Мнения: 5 756

Всъщност всеки иска просторна и голяма къща, модерно и уютно обзаведена   bouquet

То хубаво, но да има и кой да ти я чисти Mr. Green. В момента, в който ми се наложи да чистя банята и ми се изпариха всякакви мераци за просторна и голяма баня Naughty
Извинявам се за спама Embarassed.
и да ми я построи няма да откажа Mr. Green

# 39
  • Мнения: 9 174
много се радвам на 2 етажно дървено за да има простор при тия малки кутийки дето сме натъпкани.....

# 40
  • Мнения: 690
Не препоръчвам такова легло дори и с преграда не става въпрос че може да падне докато спи може целенасочено да пробва да скочи -аз като малка скочих от 3 метров гараж за да видя дали мога да го направя и хубаво че паднах върху трева и се отървах с навехнат крак

Ти сама си го написала - то детето може и от гараж да скочи. Аз например съм падала от прозореца на стълбището, ама все още не са забранили нито гаражите, нито прозорците... Вярно е, че има опасност и всеки родител е длъжен да ограничи рисковете доколкото може, но все пак не бива да се праекалява. На децатат трябва и може да се обясни, а пък те ако са палави може и от масата и от бюрото да скачат.

Аз харесвам тези легла на два етажа, особено за по-малки стаи, където мястото е ограничено. Така остава простор и място за игра. Само гледай наистина да има по-висока преграда на горното ниво и за предпочитане са стълбичките с шкафчета.

Общи условия

Активация на акаунт