Полио ваксина на 1,4 мес

  • 1 621
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 270
Здравейте д-р Слънчева, детето ми е на 1,3 мес и има всички необходими ваксинации за възрастта си, вкл. 3 приема на Пентаксим, при последното ни посещение при педиатъра стана дума за реваксинация с Пентаксим за което аз попитах. Нашата лекарка ми предложи на 1,4 мес да сложим полио ваксина, която вече била инжекционна и на 2 годинки, друга ваксина, просто не и запомних името, но предполагам на вас ви е известна, така се спазвал точно имунизационния календар на Б-я. Сега имам 1 месец да си помисля този вариант или просто да реимунизираме с Пентаксим. Ще се радвам и на вашето мнение по въпроса.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 270
Здравейте д-р Слънчева и за много години.Вашият отговор ще ми бъде от полза.Благодаря Ви предварително!

# 2
  • Мнения: 5 760
На 1,2 год. се поставя Приорикс(морбили, рубеола и заушка) Не е необходимо да провите отделно полиомиелитна ваксина, защото  петия прием е премахнат. Направо на 1,8-2 год. трябва да направите реимунизацията с Пентаксим.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 270
Благодаря Ви за изчерпателния отговор д-р Слънчева!

# 4
  • Мнения: 5 760
Просто си направете отново реваксинацията с Пентаксима в него има ваксина срещу полиомиелит) на 1,8-2 г. Laughing Би трябва да знае, че междинния прием е премахнат на полиомиелит и се правят сама 4 приема като последната е в срока, който съм Ви посочила.

Общи условия

Активация на акаунт