Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Алтернативна медицина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

София

Днес купих пчелен прашец. Четох как се използва, но искам да попитам как би трябвало да изглежда. Аз го взех в опаковка, на малки гранулки е, с различен цвят - повечето жълти до охра, някои оранжеви и виолетови, а някои почти черни. Тези черните много ме учудиха. А и миризмата ме притеснява - според мен не мирише приятно, напомня ми на миризмата на чернодробната храна за рибки. Страшно сравнение направих Wink

Моля, по-запознатите да ми кажат така ли би трябвало да изглежда.
Цитирай

Така изглежда.

Ето още инфо: http://abiconic.dir.bg/bees/prashez.htm

http://www.rodopska-pchela.com/?id=3
Цитирай

И аз да се включа с въпрос за пчелния прашец. Приятен ли е на вкус и как да го приемам - директно или да го разтворя в нещо?
Цитирай

София

Free Soul, благодаря! Значи е добре, същото като на снимката Smile

На листовката, която ми дадоха пише или да се разтвори във вода, или да се смеси с пчелен мед. Като прочетох обаче инфото от първия линк, пише да не се смила и разтваря във вода. Но аз предварително се бях спряла на варианта с меда, така че него ще си направя.
За вкус не мога да определя - не е гадно, малко като брашно е.
Цитирай

Tani4ka_04, а като се разтвори в мед на гладно ли трябва да се приема?
Цитирай

На мен пчелар ми каза, че трябва да се стрие с кафемелачка/блендер на прах, иначе така на капсулки не се усвоява от организма, а директно си преминава на топчета по пътя.  Wink

Аз го смилах и смесвах с мед. На гладно.
Цитирай

най-хубавото място

И аз да се включа с въпрос за пчелния прашец. Приятен ли е на вкус и как да го приемам - директно или да го разтворя в нещо?
Цитат
........ечебната доза за възрастни хора е 30-40 гр. дневно, взети на 3 пъти 1-2 часа преди ядене. За профилактика или поддържащо лечение се приемат по 15-20 гр. дневно. При деца от 6 до 12 години се препоръчва в доза 10-15 гр. дневно, а при деца от 3 до 5 години по 5-10 гр. дневно. Пчелният прашец трябва да се приема редовно. Най-подходящо е провеждането на два тримесечни курса годишно: първият от началото на зимата до началото на пролетта, а вторият от началото на лятото до есента. При приемането прашецът трябва да се сдъвква добре и да се погълне с малко количество вода. Може да се взима и в комбинация с мед в съотношение 1:1 или 1:2 по една супена лъжица 3 пъти дневно преди ядене........
Трябва да се има предвид, че белтъците и други високомолекулни съединения могат да бъдат носители на антигени с алергизиращи свойства.

Цитирай

София

Tani4ka_04, а като се разтвори в мед на гладно ли трябва да се приема?

Вече са ти отговорили Wink

Аз не го смлях, ами си го сипах в половин буркан мед (опаковката беше 50 гр.). Ще изчакам 1 седмица, като пишеше да се разбърква по 2 пъти на ден. Не знам дали ще се разтвори напълно, той меда не е течен, но може би ще поомекнат гранулките. Вече пробвах една лъжичка в чаша мляко, искам да го тествам, преди да го дам на детето. Има някакъв дъх, който не ми допада, но се преживява Smile Да видим Ива дали ще го иска - тя мед яде, но така смесено....

Иначе още септември една позната ми беше казала за тази рецепта и че страшно много е помогнало за укрепване на синът й. Дано да има ефект, че до гуша ми дойде вече.
Цитирай

Благодаря за отговора. Разколебана съм дали да го взимам щом има не много приятен вкус  Rolling Eyes
Цитирай

най-хубавото място

Благодаря за отговора. Разколебана съм дали да го взимам щом има не много приятен вкус  Rolling Eyes
Мъжът ми си го хапва,но на мен ми се повдига при миризмата и вкуса Sick Sick Sick.опитай може на теб да не ти е неприятно Peace
Цитирай

София

Да, опитай. Като го смесих с мед, го хапвам. Има един дъх, който си остава, но щом пък е толкова полезно и би намалило риска от сериозно разболяване, си струва. А и не е някакво огромно количество, което часове наред да преглъщаш Wink

Дано Ива да го взема и да й хареса, че с нея ще е по-сложно, ако не й допадне.
Цитирай

somewhere over the rainbow

Да, точно на храна за рибки мирише в пакетчето Peace Аз го разтварям в кисело мляко и си е точно като мляко с мед, без да е сладко, естествено.
Обаче ни помагаше само преди яслата. Тръгна ли на ясла малката, край с действието му Confused
Цитирай

София

Да, точно на храна за рибки мирише в пакетчето Peace Аз го разтварям в кисело мляко и си е точно като мляко с мед, без да е сладко, естествено.
Обаче ни помагаше само преди яслата. Тръгна ли на ясла малката, край с действието му Confused

Е, недей така де, обезкуражаваш ме.... На нас точно яслата ни е проблема, 3 отита направи от септември досега - преди да тръгне идея си нямах какво е това отит, висока Т или упорити сополи и кашлици, които не минават по един месец. Сега лекаря иска да правим операция за махане на третата сливица.

Та се опитвам да избегна крайната мярка и се обръщам към тези методи. Дано има резултат!

Иначе на обяд го пробвах с кисело мляко и най-много ми хареса така Smile
Цитирай

somewhere over the rainbow

И ние така, преди яслите не знаех какво е продължително боледуване. Прашеца спря да върши работа Confused
Обърнах се към класически хомеопат. За 3 дни всичко спря. Тя, хомеопатката, не дава и прашец да даваме. Само едни капки и за всичко пием от тях Peace
Цитирай

София

Хм, Ива не иска дори да опита мед с прашец..... Отказа и чист мед  Confused Явно ще търся други средства.

N_A_N™, ще ти пиша на лични.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора