очаквам 2 момчета роднините реагираха лошо

  • 7 717
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
Много съм разочарована от реакциите на всичките ми роднини,като им споделих днес и вчера са 2 момченца:  Реакции:
-Дупе да Ви е яко.. - УЖАС.. -как можахте 2 момчета   -ее не можахте ли поне едното да беше момиче  -стягайте се   - и сега как ще ги гледате...
Един не каза нещо хубаво..Sad  Е толкова ли ще е страшно бе мама му стара, на 30 години сме вече 2 деца ли не можем да отгледаме,толкова страдани и чакани  Sad
Моля ако има майки на 2 момченца близначета да споделят, толкова ли е страшно да ги гледат..

# 1
  • Мнения: 405
 Joy Joy JoyИзвинявай,но не зная как да реагирам на подобни думи.Нямам представа как се гледат момичета,но вече почти година и половина гледаме момчета....толкова различни,толкова палави,толкова забавни,толкова.....че не можеш да си представиш.Дали момичетата са по-кротки?Дали са по-послушни? newsm78Няма еднозначен отговор и всичко е строго индивидуално.Щом природата ти е отредила да си мъжка майка,радвай се от сърце и се наслаждавай на всеки миг.Лека и успешна бременност ти пожелавам от сърце.Не обръщай внимание на подобни приказки и мисли позитивно.Не е лесно,не е леко,има моменти в които ти иде да виеш от безпомощност,но те са нищо в сравнение с това което ти дават малките душици.Нека ти напишат и другите мами на момчета/Десси,Танини,Мечето,Нелка и т.н./ с по 2,че чак и с по 3 Wink

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 18:16 от liddi

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз също имам две момчета и се наслушах на същите приказки докато бях бременна. Не им обръщай внимание. Свекър ми сто пъти повтори - аз имам двама сина искам сега момиче. Аз накрая не издържах и му казах един ден - като искаш момиче направи си, аз да не съм пицария да си поръчваш каквото си искаш.  Laughing И млъкна. А за гледането... хич не съм убедена, че се гледат по-трудно. И момичета има палави, ама това са бели кахъри. А после в пубертета на момиче колко ще му трепериш? И двата пола си имат и предимства и недостатъци. Няма значение какви са, важното е да са здрави. Желая ти, лека бременност и здрави дечица.

# 3
  • Мнения: 1 054
Е, по-голяма глупост, от това да съдиш за характера на децата по пола, няма! Какво като са момчета?! Няма палави и щури момиченца ли? Да, бе, да! Племенницата ми е толкова луда глава и все намира за нещо да се цупи и да се тръшне, лудницата е голяма, а тя е самичка и е МОМИЧЕ! Ако беше момче можеше и същото да е, но и по-спокойно можеше да е!НЕ се връзвай на никого. Никой не е казал, че е лесно да гледаш 2 бебета едновременно, но ако беше пък невъзможно нямаше да се раждат въобще. Наслаждавай се на бременността си и ти желая да се радваш на здрави и щастливи момчета!

Ех и аз искам още двама мъже  Blush

# 4
  • Мнения: 7 803
хахах, ми разкажи им тогава за моите момичета и да млъкнат. кой кво прави, ние сме все по болници. тони си счупи главата първа, на година и половина. пак тогава теди си изгори ръката на печка за дърва.  после на тони и правиха рентген на главата, щото не можеше да си движи врата надясно и беше паднала преди това. вчера теди си счупи главата на парното. на теди веднъж така и потече кръв от носа, че се наложи да викам линейка, защото не спираше. да ти разправям ли още. тони паднала в детската и окото и беше седмици наред синьо. след няколко дни теди паднала барабар с чинията, нарязала си ръцете.  и така
 бият се яко, тони хапеше теди до кръв, сега се бутат и скубят най-вече  Crazy 

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 20:02 от Дъмпер

# 5
  • София
  • Мнения: 1 727
Даа, и освен това, като пораснат, ги връчваш на снахите и на техните майки, и си живееш живота. Нали гледам свеки - двама сина има, екстра й е, гледа си кокошките на село и диша чист въздух. Но като заявихме, че пращаме децата на ясла беше възмутена и ме попита: "Ама майка ти не иска ли вече да ги гледа"....
И на мен ми ги разправяха същите приказки, ама аз изобщо не им обръщах внимание, от една страна, защото и до последно не вярвах, че ще са две момчета и си бях подготвила дори женски имена хихихи. Така че, мисли в перспектива и си гледай кефа...  Whistling

# 6
  • Мнения: 3 376
На мен принципно ми се струва, че хората обожават да плашат бъдещите майки с какво ли не... А за майките на близнаци, да не говорим. И при мен често така реагираха - с "доброжелателен" ужас, съчувствие. И аз се разстройвах, докато не се научих просто да отсвирвам. Все пак както сама си написала, на 30г сме, чакали сме дълги години това щастие, няма да позволим на хорската глупост да ни лиши от него!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 842
 Joy И на мен ми стана смешно, защото и мен ме плашеха така - чак жива ме бяха ожалили. По едно време и аз се шашнах, викам си ей сега ще ми се върне тъпкано заради кротката дъщеря (свекърва ми все разправяше, че не сме знаели какво е да имаш дете с нея), ама по едно време си казах, че ще са най-послушните момчетата на мама и така си се настроих и..... вече са на година и 2 месеца ми не мога да се оплача, не мога и да кажа, че са по-палави от сестра им, но са две все пак и грижите са двойни. Живи и здрави да са все ще се справите, а и близнашките майки са най-оправни   Grinning Peace

# 8
  • Мнения: 4 306
Едно момиче, наслаждавай се на бременността си и не се занимавай с подобни умотворения. Живот и здраве като родиш пак ще те ожалват. Това си е божия благодат и момичета, момчета, ваши са  си, ще си ги обичате всякакви.

# 9
  • Мнения: 2 100
Да не ти пука от подобни мнения. Всеки има право на такова. За теб и таткото е важно да си имате 2 живи и здрави дечица като му дойде времето  Hug

# 10
  • Мнения: 1 217
Дрън-Дрън.Тъкмо ще си играят.Разбира се,че на моменти е по-трудно,но пък израстват заедно,наведнъж ти минава лудницата.Да са ти живи и здрави,мани ги роднините.И на нас свеки ни каза така,пък бях бременна с едно.нормалните хора се радват,ограничените-злобеят и заплашват,свиркай си! Hug

# 11
  • Мнения: 78
Когато бях бременна, колегите ми ми даваха най-много кураж и се радваха дори и повече от роднините ми. Все ми разправяха, че е голям благодат, щото ще са на един и същ акъл и ще си играят заедно. И не сгрешиха. Голям кеф ми е да ги гледам как се гонят из стаята и си се радват като се намерят. С едно такава гледка няма!
А за пола - като имаш момче поне мислиш една пишка (в твоя случай 2  Laughing), а като имаш момиче, мислиш всичките  #Crazy #Crazy

# 12
  • Мнения: 62
Здравей,
обичам да чета форума, но не и да пиша, но този път не се сдържах.
Аз съм майка на трима сина двама от които са близнаци. Гордея се, че ги имам и в никакъв случай не бих казала, че трудностите в отглеждането на дете зависят от пола.
Пожелавам ти щастлива бременност и много здраве и късмет на цялото семейство.

# 13
  • софия
  • Мнения: 555
Браво savina за отговора!

Каквото дал господ, ние можем само да благодарим. Особено като са искани и много чакани единственото, което може да се иска е да са живи и здрави и вие покрай тях.

Аз като имам 3 момчета .... все още съм жива и май наред с акъла си Wink. Е малко го играя понякога като старшина в казарма, ама това е весело като се замислиш.

Веселеи празници мило момиче и се радвай на късмета да си бременна с близнаци.

# 14
  • Мнения: 4 513
Имам двама прекрасни сина, макар и не близнаци, но породени - същата работа. Палави са, спор няма, за което горещо благодаря на Бога по 3 пъти на ден - значи са ми здрави, а и ме държат във форма.  Wink Играят си заедно, току се посбиват, няма как, но интересите им са едни и същи (поради което понякога възникват и спорове де), купувам един тип дрехи, един тип играчки и т.н.
А и въобще смятам, че без значение от какъв пол са децата ти и без значение колко деца имаш, щом ги искаш и са добре дошли, ще бъдеш щастлив. За останалото просто си запуши ушите.  Hug

# 15
  • Мнения: 3 336
Едно момиче, аз да си кажа също понеже мойта щерка е по-палава и инатлива. Сина ми по се води, ама щерката не. Тя каквото си е наумила това трябва да стане ако ще каквото ще да е Laughing Така че не си мисли поне ти, пък роднините да си гледат работата. Другия път като си отворят устата да ти говорят глупости можеш да им кажеш така - ееее, като гледам не сте доволни че ще са момчета, значи няма да искате и да ги кръщаваме на вас, тъкмо ме улеснихте и ще си ги кръстя както намеря за добре, щом сама ще си ги гледам Peace

Дъмпер, ама твоите верно луди глави бре ooooh! И все главите си чупят, какво правят тия моми ooooh!

# 16
  • Мнения: 7 803
уникум са моите. не случайно прякора на тони е тони бесното  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 336
уникум са моите. не случайно прякора на тони е тони бесното  Mr. Green
Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 315
аз мисля,че децата са нещо прекрасно .Казвам ти  ЧЕСТИТО ЩЕ ИМАШ ДВЕ ЧУДЕСНИ МОМЧЕТА!!!!!  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 291
Това с кръщаването е идея Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 069

Аз като имам 3 момчета .... все още съм жива и май наред с акъла си Wink. Е малко го играя понякога като старшина в казарма, ама това е весело като се замислиш.


 Joy Joy Joy И АЗ, И АЗ, И АЗ ТАКАААААААААААА

edno_momiche, не мисли за това сега, тегли една м...на на роднините и се радвай на бременността, мечтай за момента, когато ще си видиш дечицата и ще ги прегърнеш.

Малко са жените, които могат да се похвалят, че са ОБОЖАВАНИ от толкова много мъже... Всичко е прекрасно, независимо какъв е полът на децата.

# 21
  • Мнения: 1 924
Общоприето/и съвсем неправилно/е схващането,че момченцата са палави и необуздани,
пък то хич не зависи от пола Simple SmileМоят син е такъв кротушчо,откак се е родил кажи-речи сам се гледа Heart Eyes(Пожелавам ти и на теб същото,голям рахат е)
А роднините сега си приказват,пък после няма да се отървеш от тях,като почнат да искат да гледат децата,да им се радват Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 1 711
edno_momiche, честита двойна радост   bouquet  Лека и безпроблемна бременност и когато се появят на бял свят момченцата да бъдете най-щастливите родители  Hug  bouquet
Сега за роднините... въобще не им обръщай внимание и не им се връзвай. Напротив, мисли си колко хубаво ще бъде, а то наистина ще е така. Когато казахме на роднините, че ще имаме близнаци и при нас имаше разни изказвания, особено от брата на мъжа ми, който има едно момче и те бая зор видяха до 3 годишна възраст и само ни казваха "леле, ужас... 2ма като него, вие ще се побъркате" и такива подобни изказвания. Аз обаче всеки път си казвах, че на пук на техните уж майтапи моите дечица ще бъдат най-добрите и тогава ще видим какво ще говорят. И наистина е така, моите двамата заедно се гледат по-лесно, отколкото техния който е едно дете. Така че зареди се с положително мислене, наслаждавай се на бременността за да се радваш после на 2 прекрасни дечица, без значение какъв пол ще са  Hug
Малко се увлякох, но да кажа и аз за общоприетото твърдение, че момчетата се гледали по-трудно. Дрън, дрън, няма такова нещо... това въобще не зависи от пола. Казвам ти го от личен опит, защото имам и момче и момиче. Синът ми е толкова кротък, е прави пакости, но като цяло е много послушен, а щерката тя е такъв инат, като не е нейната крещи, сърди се, глези се... направо понякога ме изкарва извън нерви. То като гледам май ще излезе, че момичетата са по-трудни  Joy хихи.
Още веднъж лека и безпроблемна бременност и ще видиш, че това да имаш близнаци е най-голямата радост, кяото може да те сполети  Hug

# 23
  • Силистра
  • Мнения: 288
Здравейте!
Аз да се запиша в темата, макар да нямам и да не чакам близнаци, но чакам второ дете /първото момче/ и какво ми прави впечатление, не само от роднини, но и от познати и приятели, абе всеобщо схващане. Всички смятат, че майките на момчета са жалки, не обичани, не уважавани, не признавани, друго бил да си имаш момиченце....защо? Майките на момичетат по-обичани ли са?
Не зависи ли всичко от възпитанието, от родителите и от бащата най-вече?
Бабата на моята свекърва като родила второ момче и викала:"Горката майчица, дано третото да е момиче" и то със сълзи на очи? Трагедия...
Какво значение има пола на детето, когато семейството е сплотено и децата са възпитани както си му е реда?

# 24
  • Мнения: 4 513
Здравейте!
Аз да се запиша в темата, макар да нямам и да не чакам близнаци, но чакам второ дете /първото момче/ и какво ми прави впечатление, не само от роднини, но и от познати и приятели, абе всеобщо схващане.
Аз сега вече не си спомням дословно каква реплика беше отправена към мен, но беше в духа на "Ох, горката, кой ще те гледа на старини?"  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 291
Дори докторката при която ходя вика "лелее ама как ще ги гледате сега", а най-честата и най-миловидната реплика от поне 50% от реакциите е"Мноого ще ви е трудно",дали ще имаме едно момченце и след 2 години още едно -пак ли щяха да ме оплакват така-ми сигурно.
Да ви кажа освен момичетата от форума, които искрено се зарадваха на новината, особено тези които знаят какво преживях докато забременея,всички останали ме оплакват,всички..не само родата.
Почвам вече да го приемам и да не се дразня толкоз колкото първите един два дни Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 336
Хехе, и като родиш пак ще те оплакват по градинките Joy Няма отърване Crazy

# 27
  • Мнения: 359
едно момиче, дай да разменим по едно, аз чакам 2 момичета Simple Smile Тъкмо както те почнат пак родините ще им кажеш че си уредила нещата Simple Smile)

А при нас, дори негласно е обратното. Не се ли е родил мъж, все едно нищо не се е родило. Та кой ще продължи 'рода'?! Има места в БГ където мъжките рожби са със специален царски статут, а твоите глупости ще ти говорят....

Аз съм била мега-дива като малка. Вечно с момчета, по дърветата, със счупени крайници, отговарях на майка ми, биех се с децата, и никои не можеше да ме контролира. И до сега е така, както казва баща ми "като си решила-троши си главата" Simple Smile Та не е гарация, че момичетата ми няма да са по-непослушни от твоите мъже:)

# 28
Е-е... ама защо винаги най-близките нараняват най-силно?
Аз също съм майка на поотраснали близнаци- момче и момиче. За сега сина ми е доста по-кротък и разумен от дъщеря ми.
И аз никога няма да забравя- когато разбрах, че ще имам близнаци собствената ми майка, на която толкова много се надявах за подкрепа ми каза "Дано да не е вярно!". А аз и без друго бях доста шашната от новината- най-вече от неизвестността как ще се оправим, и тя.... ме заби! И до сега си ги гледаме почти изцяло сами- дори не се моля за особена помощ, оправяме се както можем.
Ще се оправите и вие- най важно да сте живи и здрави!

# 29
  • Мнения: 1 291
Да определено вече се успокоих,като прочетох колко много мами са били принудени да слушат подобни реплики.
Аз се афектирах главно от това,че при положение че знаят колко време, мъки и пари ни е струвало и как знаят че искам точно 2 момчета, гледат собствените си желания, а не се интересуват от моите.
И това се случва още в деня когато им казвам добрата новина,весела щастлива.
Вече във времето се примирих.Макар че репликите продължават от всеки на когото кажа.

# 30
  • Мнения: 285
Хей , едно момиче за да ти кажа в 23г.с. още не знам мойте мишки какви са ама от началото на бременноста вярвам че са момчета и си и говоряв мъжки род и имена си имат  Mr. Green
Моята приятелка има близнаци момчета на 4 г много са готини всичко вършат заедно супер е и са много кротки  Laughing Аз мисля че за нас най важното е да си износим децата възможно най много и да се родят живи и здрави ,така че не го мисли каквито и да са твои са си  smile3525
пп Гледай до края да не станат две моми  Mr. Green
Приятна вечер

# 31
  • София
  • Мнения: 1 727
Споко, като пък родиш, ще те питат: Леле, ама как се оправяте?! После: леле, ами като проходят!? После, други глупости ще се появят. Аз пък някой като много вземе да ме разпитва, му казвам: Абе направо се чудя какво правят по цял ден майките с по 1 дете?!

# 32
  • Мнения: 7 803
 hahaha и аз така им отговарям, че с 2 е по-лесно отколкото с едно и те се  Shocked насреща ми

# 33
  • Мнения: 517
На мен принципно ми се струва, че хората обожават да плашат бъдещите майки с какво ли не... А за майките на близнаци, да не говорим. И при мен често така реагираха - с "доброжелателен" ужас, съчувствие. И аз се разстройвах, докато не се научих просто да отсвирвам. Все пак както сама си написала, на 30г сме, чакали сме дълги години това щастие, няма да позволим на хорската глупост да ни лиши от него!

 Peace Така си е, а3 бях на Христовата въ3раст като се родиха и това е такава радост в живота, няма друга подобна... Не бих я 3аменила с нисто друго на света.

# 34
  • Мнения: 23
едно моми4е можеш само да си щастлива  майка ми се разплака от радост а свекърва ми каза д... да ти е яко ама сега много им се радва  ...и помага.Но 4е мом4етата били по палави не сам съгласна дъщеря ми беше на 1год 10 мес когатосе родиха Илиян и Михаил и няма да ти разказвам колко приклю4ения имахме.Мом4етата са на 7 месеца и засега са ''души4ки'' не разбрах колики нито зъби от 2 месец спят в друга стая.Мисля 4е на по късен етап моми4етата стават ''послушни''.Пожелавам ти лека бременност

# 35
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Ами кажи на роднините да не страдат толкова, ами да се подготвят кой с какво смята да помага. Какво е това - как можахте 2 момчета...ами могли сте, те като не могат! Аз имам момче и момиче (не са близнаци), но момченцето ми е по-кротичко, а лудата глава е момата.

# 36
  • Мнения: 390
Страхотно е да имаш момчета. Аз много исках момиче и като ми казаха, че и двете са момчета бях в депресия 3 дена...всички в рода ни имат момичета и някак си не си представях пишки и пр. неща. Но сега ги обожавам и разбирам, че господ си знае работата - на моя х-р само момчета!!! Е, щях да ги обожавам и ако бяха момичета  Laughing
А приятелите да не ни мислят толкова как ще се оправяме с две! Дано греша, но ми се струва, че някои май и леко завиждат...

# 37
  • Мнения: 2
Здравей.Аз съм много учудена от реакцията на твоите роднини NeWS12 ,не на всеки се случва това радостно събитие в живота.Ти не можеш да си избереш какво да бъде .Аз съм само на 19 години и моите разсъждения са такива.Но все пак ви пожелавам много любов и с радост да отгледате своите дечица NeWS10 NeWS05 NeWS21.

# 38
  • Мнения: 1 045
за първи път чувам че може да се реагира така лошо за нещо толкова радостно.
Аз съм с едно момиченце на 7 м и да ти кажа трудно се гледа и едно когато нямаш помощ.В твоя случай двойно пране,гладне,къпане и всичко останало.Няма да ти е лесно,но след като много други се оправят не е мисия невъзможна.С повечко търпение и недоспиване нещата стават.Така че запретвай ръкави и прави организация на семейството вместо да мрънкат. Naughty
А относно кой палав и кой не,не мисля че може да се делят на момичета и момчета.Все пак това с характера зависи и от гените на родителите,така че ако вие сте били лошички няма как децата да седят по цял ден без да правят бели.
Така че горе главата,ще се справите.Приеми го от хубавата гледна точка,минаваш с едно раждане за две деца Hug

# 39
  • Мнения: 138
Споко, като пък родиш, ще те питат: Леле, ама как се оправяте?! После: леле, ами като проходят!? После, други глупости ще се появят. Аз пък някой като много вземе да ме разпитва, му казвам: Абе направо се чудя какво правят по цял ден майките с по 1 дете?!

Peace  Laughing  Мен също ме оплакаха като разбрахме, че бебчетата са 2- нямаше значение какъв е полът. Все чувах Леле, мале, въй.... как ще ги гледате, как ще се оправяте. Свекърва ми доскоро като идваше все ми повтаряше Как ги оправяш не те знам? Е, оправям ги- живи сме, здрави сме- гледаме се. 
Момичетата много хубаво са ти казали, че не е задължително момчетата да са по- палави. Моите примерно са кротички. През цялата бременност си мислех, че ще са момче и момиче. Като се родиха и двете момчета бях много щастлива. Все си мисля, че е по- добре да са еднополови близнаците  Rolling Eyes . Може и да греша де  newsm78 .
Пожелавам ти лека бременност, а на финала здрави и пухкави бебчета  Hug .

# 40
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Много съм разочарована от реакциите на всичките ми роднини,като им споделих днес и вчера са 2 момченца:  Реакции:
-Дупе да Ви е яко.. - УЖАС.. -как можахте 2 момчета   -ее не можахте ли поне едното да беше момиче  -стягайте се   - и сега как ще ги гледате...
Един не каза нещо хубаво..Sad  Е толкова ли ще е страшно бе мама му стара, на 30 години сме вече 2 деца ли не можем да отгледаме,толкова страдани и чакани  Sad
Моля ако има майки на 2 момченца близначета да споделят, толкова ли е страшно да ги гледат..
извинявай, но господ да те пази от тези дали такова мнение
прзнавам, когато съобщих, че нпередвидено ще ставам майка на породени - всички изпаднаха в ужас...щото знаеха колко е трудно и че няма как много да помогнат
и пак не са си позволили коментар - ужаса бе в мен и в техните очи, но решихме, че ще се борим...
но за близнаци - убедена съм, че никога трудната перспектива да се гледат две деца не би надделяла над щастието, че ще имаме рожби!
не разбирам кое ги ужасява повече - че видиш ли не си реализирала отколешната старобългарска тъпотия " да омесиш" децата /щото мен ме гледат понякога като разплодна крама - мастита щото има и женсо и мъжко,
че и успяла да нацели първородното да е мъжко!/ голям праз, ако това беше нещо, циганките дипломи да имаха...ама какво ли да обясняваш на такива мисли...те са толкова обсурдни, че с нищо логично не можеш ни да ги обориш ни да им повлияеш

успех и си гледай със здраве децата - само да са живи и здрави!
уви това дали детето ще се провали и не дай бог ще пие, ще се дрогира - няма значение и пола, ни условията при които се гледа - искам да кажа, че сред богатите това също се среща...
та дали две или едно, дали момчета, момичета или смесени - стига да ги гледате с обичи търпение всичко ще бъде ок!

# 41
  • Мнения: 1 291
Най-новото дразнение..като казах на баща ми имената които съм избрала той реагира-"Не ми харесват" Sad
Избухнах в плач Cry
Ми не мога да си сдържам емоциите..
А преди това пак имаше от сорта "ТРЯБВА да ги кръстиш еди как си"Трябва едното на баща ти да го кръстиш"-Иван. Аз естествено избрах имена които нямаха нищо общо с Иван.Защо някой трябва постоянно да ми диктува?!

# 42
  • Мнения: 23
 #2gunfire ами кажи им да си родят деца и да си ги кръстят както си искат   ти си майката и ти решаваш ти ще си ги гледаш така че даваи смело и мен ме натискаха за какво ли не   желая ти успех  bouquet   и просто не споделяй вече подробности като се родят и ги запишеш тогава Joy Joy Joy

# 43
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
предполагам познаваш роднините си
ще ти става по-трудно за напред ако не намериш начин да ги приемеш..нали до сега си ги приемала?
или просто да предприемеш по-крути мерки...абсурдно е да се очаква само с думи да им повлияеш на тази възраст на която са...

# 44
  • Мнения: 3 336
Най-новото дразнение..като казах на баща ми имената които съм избрала той реагира-"Не ми харесват" Sad
Избухнах в плач Cry
Ми не мога да си сдържам емоциите..
А преди това пак имаше от сорта "ТРЯБВА да ги кръстиш еди как си"Трябва едното на баща ти да го кръстиш"-Иван. Аз естествено избрах имена които нямаха нищо общо с Иван.Защо някой трябва постоянно да ми диктува?!

Извини ме, ама какъв е този твоя баща не знам  #Cussing out Аз ако съм на теб ще се направя на обидена и няма да искам нито да се виждам с хората, направили ми такива злостни коментари, нито да ги чувам. Дори и роднини да са ти. Кажи им, че доктора ти е казал последния път, че трябва да си пазиш спокойствието и да се грижиш за себе си и че ти е казал също че ти трябват само положителни емоции, дори двойно повече отпреди. Знаеш, че тази бременност по принцип е по-рискова, така че  сега е момента да им го напомниш. Срещу това те няма какво повече да кажат, защото доктора го е казал. Пък те няма откъде да знаят, че не е. Така поне ще те оставят на мира и ще си запазят глупостите за себе си. Виж не им вдигай телефона и не се виждай с тях известно време и после ще видиш колко загрижени ще станат. За имената още в началото ти казах как да постъпиш според мен... Другото, което можеш да кажеш на баща ти е, че той като са му се раждали деца си е определял какво име иска, сега тези деца са си твои и ти ще решиш какви да бъдат имената и много го молиш ако нещо не му харесва оттук нататък, а тези неща ще стават все повече с раждането на децата - начин на гледане ,режим и прочие, очакваш да си мълчи и да те уважава като родител ако иска и ти продължиш да го уважаваш като такъв. Това мисля аз и това бих направила. Успех!

# 45
  • Мнения: 349
Едно момиче, немога да ти дам съвет, нямам близнаци , но пък имам две момчета и знаеш ли нищо не ми помрачи щастието, че ще ставам майка независимо че знаех пола.
За майка ми малкия беше четвърто внуче момче, но тя грееше от щастие.
Един съвет от мен - престани да обръщаш внимание на тези дребнавости, изкарай най-прекрасният си момент-бременноста. Стига с тез роднини и т.н. Радвай се.
Сега пробваме за трето, а пък моята мечта е близнаци, а полът
 newsm78, ще се радвам на момиче, но пък ако е момче и то пък две какво да ги изхвърля ли? Радвай се на този дар и не изпадай в дребнавости...

# 46
  • Мнения: 349
А пък и за имената, ами те да се родят дечицата, пък без имена няма да останат, нужно ли е отсега да се ядосваш за такова нещо  ooooh!.

# 47
  • Мнения: 23
Много съм разочарована от реакциите на всичките ми роднини,като им споделих днес и вчера са 2 момченца:  Реакции:
-Дупе да Ви е яко.. - УЖАС.. -как можахте 2 момчета   -ее не можахте ли поне едното да беше момиче  -стягайте се   - и сега как ще ги гледате...
Един не каза нещо хубаво..Sad  Е толкова ли ще е страшно бе мама му стара, на 30 години сме вече 2 деца ли не можем да отгледаме,толкова страдани и чакани  Sad
Моля ако има майки на 2 момченца близначета да споделят, толкова ли е страшно да ги гледат..
[/quot

това може да го каже само някой ограничен човек. истинско юастие е човек да има близнаци. дали момчета или момичета-това си е божа работа

# 48
  • Мнения: 1 959
Не се притеснявай хората си приказват и винаги ще си приказват радвай се на бременността си и се настрои позитивно.Успех

# 49
  • Мнения: 1
Здравей едно момиче майка съм на близнаци на две години момиче и момче. В началото на бременноста ми ми бяха казали че са две момчета реакцията на една роднина на около 75години беше ал ми като са две момчета махни едното няма да се справиш.Родих момиче и момче честно казано да не ти пука какво мислят другите.

# 50
  • Мнения: 2 270
едно момиче - желая ти щастлива бременност и живи и драви бебчета на финала!  bouquet
Не обръщай внимание на тези приказки - и според мен може само от ограничени хора да излезнат Peace

# 51
  • Мнения: 1 073
 
    Аз съм на 23г. ,нямам деца и може би няма да имам в близкото бъдеще, но живот и здраве, когато забременея
    много ми се иска да имам близнаци/чки   newsm05 newsm06  . Казват ми "внимавай какво си пожелаваш, може да се сбъдне", но мисля
    че по- голямо щастие няма. Да не е 1, а цели 2  baby_neutral baby_neutral  .......
     
                    Живи и здрави да си ги относиш и много да ви радват...

# 52
  • Мнения: 1 291
Благодаря Hug

# 53
  • Мнения: 2 950
Здравей едно момиче майка съм на близнаци на две години момиче и момче. В началото на бременноста ми ми бяха казали че са две момчета реакцията на една роднина на около 75години беше ал ми като са две момчета махни едното няма да се справиш.

Е това вече минава всякакви граници!

Всъщност сега се сещам за една позната, която ми разказа, че нейна приятелка много искала да забременее и с нетърпение чакала хубавата новина. И като забременяла, се оказало, че ще има близнаци..... и тя ги махнала, защото били две и щяла да полудее!  #Crazy Ама мен ако питаш, тази си е луда по начало - да махне децата. Наистина има хора, детооо........

# 54
  • Мнения: 1 291
споменах ли че бебчетата са от инвитро мъчихме се цяла година и роднините това много добре го знаят и да дразнят след това Sad

# 55
  • Мнения: 1 045
Ти радваш ли се на новината?Това е най-важното,а не кой друг се радва и кой не.И как ще се кръстят е супер тъпо.Аз моето дете не съм го кръстила на никой,които иска да избира имена да си роди дете.Я се стегни и не му мисли.Лесно няма!Почвай да правиш списъци какво трябва и какво не,кой с какво ще ти помага,а другото ще се нареди от само себе си.Сърдити и недоволни колкото искаш,няма да им угодиш на всички.Когато родиш ще престанат с едни глупости ще почнат с други.Така че питай си ушите!!!Ти ако за всяко нещо им се връзваш ще откачиш.Прави се че не си чула коментарите им и когато дойде време направи каквото сметнеш за добре.Малко ли това което сте приживели за да има дечица та сега някой да ти разваля кефа?

# 56
  • Мнения: 636
Моите не са близнаци, но аз съм изключително горда и щастлива, че имам двама сина. Не знам защо в България се смята, че е много по-хубаво да имаш момиче, отколкото момче . По света хората се радват еднакво и на двата пола. 

# 57
  • Мнения: 7 640
ох, няма угодия на никого, значи.
едно момиче, горе главата, старай се да игнорираш приказките, които те дразнчт, а ако е невъзможно, хората, които те натоварват.

Странна работа са хората, аз не мога да разбера друго нещо- като кажа, че имам близнаци момче и момиче, настава едно цъкане, едно възхищение- това било най- хубавото Rolling Eyes И до сега не мога да си обясна защо Sunglasses

# 58
  • Мнения: 2 950
PolarFox , ти беше ли на срещите лятото, когато си говорехме, че на всяка майка с две момчета й казват по улиците бабки и лелки: "Горката. Поне едното да беше момиче!" А на тези със смесени двойки възклицават: "Ех, щастлива майка!"  Joy

Мен винаги ме ожалват и като кажа, че имам и момиче, клатят одобрително глава и всеки път едно и също: "Ееееее, ти си добре значи! Иначее...... ц-ц-ц..."  Joy

Та така, вие смесените сте щастливи, ние с еднополовите, особено момчета, сме нещастни.  Joy

# 59
  • Мнения: 7 803
ей, аз затова ли съм толкова щастлива  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 2 617
Не мога да повярвам, че реагират по този начин!!!
Вероятно никога не са имали проблеми в тази област.
Едно момиче, радвай се на щастието си! Хората, дори и най-близките, рядко проявяват особена тактичност. Дори напротив - точно много близки си въобразяват, че могат да кажат всичко, което мислят, нали сте свои... Хич да не ти пука! Двама сина, ееех - дай Боже всекиму! (Не че бих отказала и момичета де. Simple Smile)
Желая ти лека бременност и раждане и живи и здрави дечица!  Hug

# 61
  • Мнения: 1 291
От близки като ти кажат е най кофти , пък и като си бременен и като ти се реве за всичко го приемаш още по навътре, но вече премина, сигурно скоро ще ме разстрелят пак с някой коментар

# 62
  • Мнения: 173
споменах ли че бебчетата са от инвитро мъчихме се цяла година и роднините това много добре го знаят и да дразнят след това Sad


На хората не можеш да угодиш НИКОГА!!!
Толкова различни мнения можеш да чуеш,че просто....нямам думи!
За мен най-голямото щастие е да станеш майка...без значение на едно,две или три дечица!
Самият факт,че под твоето сърце....бият още две сърчица е достатъчен да те направи най-щастливия човек на света!
И на никой,ама наистина на никой не трябва да позволяваш да те кара да се чувстваш зле !
Бъди истински ГОРДА от това,че ще станеш майка на близнаци...ТИ СИ БЛАГОСЛОВЕНА Hug
Желая ти здрави и усмихнати бебчета,които да те дарят с много  щастливи мигове!
Дали са момчета или момичета-няма значение....всеки път щом ги погледнеш,ще виждаш щастието,което държиш в ръцете си... Hug Hug Hug

# 63
  • Мнения: 7 640
PolarFox , ти беше ли на срещите лятото, когато си говорехме, че на всяка майка с две момчета й казват по улиците бабки и лелки: "Горката. Поне едното да беше момиче!" А на тези със смесени двойки възклицават: "Ех, щастлива майка!"  Joy

Мен винаги ме ожалват и като кажа, че имам и момиче, клатят одобрително глава и всеки път едно и също: "Ееееее, ти си добре значи! Иначее...... ц-ц-ц..."  Joy

Та така, вие смесените сте щастливи, ние с еднополовите, особено момчета, сме нещастни.  Joy

ми не бях, обаче Laughing

# 64
  • Мнения: 9 973
 ooooh! нямам думи  #Cussing out

# 65
  • Мнения: 286
Здравейте,
и аз имам двама сина на 2г и 8м
но чесно казано аз много исках поне едното да е момиче и се надявах искренно дори кръвно вдигнах първият път като ми каза доктора че и двете са момчета,но пък роднините нищо не са казали,дали момчета или момичата то си е еднакво трябва да се грижиш за две дечица,сега има характери различни и децата едни са кротки други лудетини като моите,ама живи и здрави да са,трудно или не по-голямо щастие от това да имаш деца няма Peace

# 66
  • Мнения: 104
edno_momiche,след всичко което сте преживели за да ги имате тези дечица,не бива да позволяваш на когото и да било да помрачи радостта ви!Вярно,че в такива моменти очакваш и близките да се радват колкото теб,но...уви не винаги е така.Точно най-близките ни реагират сякаш искаме нещо мноого голямо от тях,едва ли не да родят,отгледат и издържат децата вместо нас,а от тях се иска да се зарадват заедно с нас,да ни дадат моралната си подкрепа.Важното е вие с мъжа ти какво искате и как се чуствате.Трябва да бъдеш спокойна и щастлива за да са такива и бебетата.
За имената децата са си ваши вие ще решите как да се казват,на никого не можеш да угодиш,не се и опитвай,това от собствен опит Simple Smile
Ако ще помагат добре,но ако само ще те разтройват по-добре без тях!
Леко бременеене,здрави и послушни бебенца и ако е рекъл господ след време още две да имате Hug

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Едно момиче, нали тези бебета са ВАШИТЕ мечтани деца?

А всички други приказват така, защото всеки гледа на света от собствената си камбанария. Ако него го е страх да гледа близнаци, почва да ръси - Аууу, горката, как ще се оправи с две момчета!

Мисля, че отсега трябва да покажеш на всички, познати и непознати, че за собствения си живот и за собственото си семейство решаваш ти. За да свикнат отрано да се съобразяват с теб.

Лека и успешна бременност и здрави и хубави бебчовци на финала! Бебетата-момченца са прекрасни и радостта от отглеждането им може да се сравнява само с тази от гледането на бебенце-момиченце.  Laughing

# 68
  • Мнения: 529
Бабичките и др.възрастни роднини мислят,че още живеем по времето на "Гераците" и щом като имаш двама сина задължително трябва да им построиш къща на два етажа ,да прибереш снахите,да гледаш внуците и т.н. Затова не им обръщайте внимание и си гледайте живота ,и дечицата да се родят живи и здрави и с лекичко. Peace

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Не се притеснявай - когато ги видят ще забравят тези глупости..

# 70
  • Мнения: 1 209

Аз като имам 3 момчета .... все още съм жива и май наред с акъла си Wink. Е малко го играя понякога като старшина в казарма, ама това е весело като се замислиш.


 Joy Joy Joy И АЗ, И АЗ, И АЗ ТАКАААААААААААА


И АЗ, И АЗ, И АЗ  newsm44
  Joy Joy Joy

edno_momiche, опитай се да не обръщаш внимание на такива приказки. И аз се наслушах какво ли не по-време на бременността и след това, та сега си задавам въпроса "Тези хора СЪЖАЛЯВАТ ли ме или ми се ВЪЗХИЩАВАТ???"  newsm78

 Grinning Laughing Grinning

# 71
  • Мнения: 7 803
ей това е, че ни съжаляват повечето  #2gunfire писнало ми е от това съжалително изражение, как не разбраха, че това не е бреме, а щастие

# 72
  • София
  • Мнения: 1 711
ей това е, че ни съжаляват повечето  #2gunfire писнало ми е от това съжалително изражение, как не разбраха, че това не е бреме, а щастие

Аз мисля, че всъшност завиждат

# 73
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Мила, да са ти живички и здравички. Леко бременеене ти пожелавам и не се вслушвай в приказките на хората. Не мисля, че е нормално за първа бременност и то дълго чакана така да реагират. Свекърва ми така реагира като и казах, че чакаме трето дете "Който си има бебе да си го гледа", а сега все звъни няма ли да ми я доведеш у дома вече. Така, че хич и не си ги и слагай.

Общи условия

Активация на акаунт