Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Риск да прозвуча глупаво искам да попитам запознатите.Ще откривам магазин за сувенири и подаръци.Магазина е взет под наем за целта.Досега също е бил ползван като като такъв.Въпроса ми е такъв освен договора за наем,необходими ли са други разрешителни ,имам предвид разрешително за търговски обект,като той досега е действал като такъв,или само договора за наем?!
Цитирай
Трябва ти разрешение за търговия, декларация за патентен данък, пакет от документи,свързани с пожарната безопасност плюс два пожарогасителя.Засега за това се сещам.Ако ще имаш служители за трудовите договори знаеш.
Цитирай

Пловдив

Разрешителното за търговия всъщност е данъчната регистрация и касовия апарат нали,патентен данък е за ЕТ,-аз съм регистрирала ЕООД.Тези документи за пожарна безопасност откъде да ги набавя?!
Благодаря за отговора!
Цитирай
От пожарната се взимат документите,а аз моите си ги взех от магазина за пожарогасители(те обикновено работят заедно).Разрешително за търговия се взима от общината, в него се вписат данни на касов апарат и се прилага актуално състояние на фирмата,но това е за ЕТ , а явно има разлики, по- добре отиди и попитай счетоводителя си или направо общинските служители.Успех с бизнеса!
Цитирай

Пловдив

Благодаря ти за отговорите!! Smile Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.