Дайте ми съвет със захранването!

  • 640
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, имам малко въпроси по отношение на захранването. Знам, че има доста писано по това и доста четох, в резултат на което се обърках. За това имам малко въпроси и ще съм много благодарна, ако някой ми помогне със съвети. Като искам да вметна, че малката е изцяло на кърма до преди около месец.
Ето и въпросите ми:
1. Какво точно е захранването - запознаване с нови храни или постепенното им въвеждане като заместител на млякото. Какво имам предвид - до сега съм дала само 4 зеленчука и 2 вида плод. Няма реакция към нито един от тях. Как да ги давам от тук на татък - например: 12 ч. - 40 мл пюре + кърма или само 150 мл пюре?
2. Ако давам само пюрето без кърма добавя ли се нещо към него? Защото ранните моркови на Хип например едно бурканче ще замести ли напълно нуждата от храна.
Или объркването ми идва от там - схеми на захранване намерих, но не знам по колко да давам като количество в началото на захранването  newsm78
Съвсем се обърках, дано някой ме е разбрал  Embarassed

# 1
  • Мнения: 822
Запис ,за да следя! Peace

# 2
  • Мнения: 105
Ние започнахме захранването със сок и то постепенно, както ни обясни педиатърката. Първо една лъжичка и с всеки ден увеличаваш с по една лажичка количеството от предния ден до достигане на пълното количество. Соковете и плодовите пюрета се явяват междинно хранене. А когато въвеждах зеленчуковите пюрета - първо давам малко пюре и после дохранвам с мляко. Когато достигнахме цялата доза хранене с пюре, вече спрях да давам мляко. С кисела и кашата по същия начин процедирах.


# 3
  • Мнения: 204
Данина,ти кога си захранила?Май действаш малко прибързано.Захранването може да е само запознаване с различните вкусове но може и полека да увеличаваш количествата Но според мен не бързай толкова да заместваш кърмене.То детето само ще си покаже колко му се яде.В никакъв случай не го насилвай да яде повече.Аз не,че съм с голям опит,но тук във форума получих безценни съвети за захранването.Косе Босе е много наясно с нещата.Виж примерна схема на захранване.Мисля,че там ще получиш отговори на въпросите си. PeaceУспех!

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мисля, че засега вървиш добре със захранването. Аз по-скоро запознавах сина ни с различни вкусове. Заместих хранене на 8 месеца. Ако проявяваш интерес имам таблица с какво и колка съм го хранила- също съм захранила на 5 месеца. Пиши ми на лични- днес мога да ти отговоря, утре пътувам и ще съм на линия след Нова година! Hug

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
До годинка е препоръчително само запознаване с новите храни, а след това постепенно увеличаване на количеството и заместване на хранене. Остави детето да те води за количеството. Когато въвеждаш нов продукт, давай по малко, в комбинация с вече познати като постепенно увечилаваш количеството. Синът ми напр., може да изяде и 20гр и 200гр и след това винаги си търси цицата LaughingВ никакъв случай не се опитвай да гониш някакви грамажи, рискуваш да си направиш детето злоядо. Аз не съм давала нито сок, нито плодово пюре, след 7-ми месец започнах да предлагам сурови плодове, настъргани или намачкани. Сок пие от 1-2 седмици/на 11 месеца е/ и то инцидентно, ако си поиска от на кака си сока.

# 6
  • Мнения: 342
В същност до сега правя така - запознаване с нов вкус и евентуална реакция след това - 3-4 лъж и после кърма- 2 дена по ред . След това когато вече се установи, че няма проблем със зеленчука (давам само такова пюре) давам на обяд 1/3 от пюре на ХИП 125 мл. ( като съответно последната 1/3 я хвърлям, защото изтича годността), след което довършвам с кърма. Искам да кърмя повече, но мисля, че през зимата е необходимо да се внесат и витамини, за това започнах да давам пюренца и сок. Джипито ме упреква, че много съм закъсняла и, че вече трябва да замествам хранене и съответно да давам жълтъка  Naughty, но аз не бързам, действам поне 1 стъпка след съвета й, защото както вече разбрах, тя е привърженик на късното захранване  Thinking и не мога да получа кой знае какви пълноценни съвети за това. И още нещо - не давам много нови зеленчуци, защото някои от тях не смятам за подходящи в тази възраст - зеле например. Ето за това нямам кой знае каква алтернатива във въвеждането на нова храна и сметнах горната схема 1/3 от пюрето за най-подходяща.
Вие как мислете, правилно ли разсъждавам, на прав път ли съм и с това темпо кога мога да заместа ядене.

# 7
  • Мнения: 367
Силно се надявах, че ще успея да кърмя бебето си до 6 месеца изключително и без вода. Но в началото края на 4-ия месец реших да въведа пресен плод под формата на пюре. Разсъждавах, че поради нездравословния се начин на живот - непълноценно хранене, липса на достатъчно сън и почивка е възможно кърмата ми да не е вече достатъчно богата на витамини и желязо. Пасирах ябълка и опитах с лъжичка. Постепенно за няколко дни увеличих до две малки ябълки два пъти дневно. Но скоро забелязах че те не могат да заменят кърмене, напротив - след 30 мин. бебчо огладняваше и сучеше с още по-голямо нетърпение. Но тогава се появи и трудно изхождане и включих крушите. И до сега сме почти на плодове и кърма. Плодови пюренца от райска ябълка с круша, банан с круша, ябълка и круша. Опитвам и зеленчукови, но все още нямаме голям успех.

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Както е казала Микки - води се по бебето. Според мен още е много рано да заместваш хранене. Детето трябва да започне да изяжда по-голямо количество - например поне около 120-150 гр. и тогава да водим, че е заместено хранене. Недей се притеснява, че закъсняваш. Аз захраних сина ми на почти 6 месеца и до края на седмия той не беше много ентусиазиран от твърдата храна. Аз предлагах всеки ден - на обяд зеленчуково, а след известно време - на следобедна закуска каша. След известно време детето започна да хапва повече и заместихме първо обедно хранене, а след това и следобедна закуска. Но аз и сега / на 11 месеца е / продължавам редовно да си му предлагам мляко след твърда храна, защото той не пие много вода. Често между храненията си пие мляко, а вечер задължително. До годинка се набляга на млякото или на млечните хранения, т.е. храна с добавено мляко.

Общи условия

Активация на акаунт