Борба с конденз по дограмата..

  • 12 847
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
За двукамерна и седемкамерна не съм чувала.Бихте ли споделили що е това?
А под ПВЦ дограма ние,потребителите ,разбираме общо-конструкцията и стъклопакета.
И има значение за конденза-колкото е по-добра изолацията и по-малка топлопроводимостта -съответно по голяма разлика в температурите между външното и вътрешното стъкло-толкова по-малък конденз.

Има разлика разбира се!  Това са въздушни междини повече а това си е доста. Колкото повече въздушни междини (камери) толкова по добри показатели на топло и звукоизолация  Според мен 3 камерните профили са напълно излишни. Дограмата ако е произведена и монтирана качествено и прецизно си е една дългосрочна инвестиция. Според мен разликата от 50 -100 лева не бива да ни притеснява при положение че тази дограма трябва да ни предпазва от метереологичните условия за поне 10-15г напред. За България според мен с всички тези профили на пазара, не бива да се слага профил с по малко от 5 камери! 
  Номерът с камерите на практика е само маркетингов трик. Причината е следната - фирмите масово не слагат т.нар. централен уплътнител - това е гумата, която стои в средата на профила - между касата (това което Ви е забито в стената) и крилото (това, което е закачено на панти и се отваря/затваря). Така на практика и 20-камерен профил да имате, без този уплътнител имате еднокамерна дограма.

Неслучайно pvc дограмите се надпреварват да рекламират камерите си, защото на практика те са без значение, но звучат авторитетно на неспециалистите.

# 46
  • Мнения: 8 999
Единственият апартамент, в който имаше кондез по дограмата, беше доста прохладен през зимата. Стигам до извода, че когато е по-топличко вкъщи, няма шанс да се появи конденз. Любимата ми температура е 25 градуса - никъде няма влага или мухъл.
И пердета нямам.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Температурата е добре да е постоянна, а не да варира ту топло ту студено.

# 48
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз имам този проблем,въпреки,че в стаята винаги е топло,проветрявам всеки ден и не суша пране,стаята е южна и е спалня.Сигурно трябва да спрем да дишаме,за да спре конденза,вече за друго не се сещам Mr. Green
Остава да пробвам този обезвлажнител церезит,дайте инфо къде да го търся Tired

# 49
  • Мнения: 3 251
Писах и на предната страница, пробвайте с веро, не струва кой знае колко усилия-при мен има ефект.

# 50
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Писах и на предната страница, пробвайте с веро, не струва кой знае колко усилия-при мен има ефект.

Това веро не замазва ли стъклата по този начин?

# 51
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Този проблем го решихме с обезвлажнител които си купихме миналата година.Всичко друго което пробвахме не помогна
добре че беше форума  Grinning тук имаше подобна тема там прочетох  за него и така впоследствие и си купихме
но лошото, е че един може да се ползва само в една стая.

# 52
  • Мнения: 4 433
Този проблем го решихме с обезвлажнител които си купихме миналата година.Всичко друго което пробвахме не помогна
добре че беше форума  Grinning тук имаше подобна тема там прочетох  за него и така впоследствие и си купихме
но лошото, е че един може да се ползва само в една стая.


Ние също сме с обезвлавжнител....ефект нулев Close

# 53
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Наистина при нас влагоуловителя помага и то много, но трябва да работи нон стоп  т.с да не се изключва въобще.
Няма кондез по дограмата няма течове под прозорците дори сами въздух в стая е променен сравнение с преди
Ние също сме с обезвлавжнител....ефект нулев Close
просто наистина при нас разликата от преди и сега е огромна

# 54
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
ние като сменяхме дограмата ни монтираха клапи,които при много силен вятър се отварят и охлаждат стъклото и си решихме проблема с конденза Peace

# 55
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Използваме в Бг церезит.Имахме проблем с влага и мухъл...Купихме го от Пикадили.Купува се според квадратурата на стаята.Проблеми нямахме повече и наистина събира много вода.Има и с различни аромати...не е силна миризмата

# 56
  • Мнения: 16
за да нямате влага в къщи ,трябва поддържате постоянна температура 23-25 градуса.

# 57
  • София
  • Мнения: 843
От това което изчетах само пердетата не съм махнала. Апартамента е изцяло южен топъл, не суша дрехи в стаите. Отоплението е на климатик който си седи закотвен на 25 градуса и нагоре може да мърда но надолу не го пипам. Проветрявам непрекъснато когато мога и когато се сетя, не е като да не се отварят прозорците. Дограмата е ПВЦ еднокамерна не съм сигурна но мисля,че е Блик. И гъбата на церазит я имам и пак нищо не помага. Докарах се до там да сложа П образен профил под стъклата да не ми мокри стената. Водата я събирам непрекъснато а тя е в огромни количества. С хавлиени кърпи бърша поне по 2 пъти на ден стъклата, няма такова количество вода. 

Общи условия

Активация на акаунт