изписване от ясла по никое време

  • 10 188
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 113
ПРОЩАВАЙТЕ,ЧЕ ВИ ИЗГУБИХ ВРЕМЕТО  : Cry

# 46
  • Мнения: 382
Попитах майка с дете родено на 05.01.2006г. от нашата ясла, дали са им правили намеци за изписване, отговора беше не.Донякъде тома ме успокоява.Чакаме си съдбата със снишени глави.

# 47
  • Мнения: 113
Не-още ходим на ясла
Според теб трябва ли да се примиря с положението да ми изпишат детето по никое време?
Не ми изнася нито да изляза в неплатен отпуск,нито да напусна работа,а още по-малко пък да си наема детегледачка.
Ако ти би могла да си позволиш 1 от тези 3 неща-аз немога!!!!!!!!!

?
аз незнам това дали е отговор на моето питане. надявам се, че не, защото тонът е неподходящ с оглед на това, че се опитвам да помогна, макар и със изслушване и съвет...
още в началото на темата съвсем добронамерено предположих един разговор със съответния отдел в общината, за да се опитате да разрешите проблемите- не само твои- и на другите родители в същото положение.
когато аз не бях съгласна със ситуация в яслата и директорката не желаеше да съдейства, се обърнах към Общината- най- малкото затова, че, като данъкоплатец, съм им косвен работодател. след проведени разговори, се оказах права и проблемът беше отстранен.
надявам се да си предприела нещо, защото оплакването тук няма да доведе до желания резултат, за съжаление

Съжалявам,Бумеранг-не съм искала да звучи като оплакване
Търсих съвет,за което благодаря
Извинявам се,че изложих проблема си във форума

# 48
  • Мнения: 4 406
няма защо да се извиняваш- част от идеята на форума е именно да се изслушваме и намираме изход от проблемите. много от нас са минавали през тревоги, разрешение на които имат други потребители. така че можем да си помагаме взаимно.
надявам се вашата директорка да се осъзнае и да спре с психическия тормоз, упражняван върху вас!

# 49
  • Мнения: 113
Благодаря!
И аз се надявам на същото!

# 50
  • Мнения: 113
alina06,искам да ти пиша на ЛС,но не мога.Разчисти си ги малко!

# 51
  • Мнения: 113
Между другото,оставаме в яслата-поне засега

# 52
  • Мнения: 1 632
да,мила
но тази нашата директорка иска да го изписва на 13.01
затова,ако някой може да ми каже има ли право на това или не,ще съм му благодарна
както и към коя институция мога да се обърна за помощ
ВСЯКА ИНФОРМАЦИЯ И ВСЕКИ СЪВЕТ ЩЕ СА МИ ОТ ПОЛЗА
Тази директорка май ти иска пари! Thinking

# 53
  • Мнения: 113
За наше щастие все още не ни е поискала пари,може би поради предстоящите ремонти в яслите.Но....,всичко е въпрос на време  Shocked

# 54
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 814
zorka , има промяна в Наредбата на Министерство на здравеопазването за яслите, но частта, която касае изписването на децата, не се променя:
Децата, родени през първото полугодие (от 01.01. до 30.06.) се гледат в яслите до 30.06.
Сигурна съм в това, защото на последната оперативка в нашето кметство това ни го каза началникът на отдел "Образование" - разисквахме приема на деца през новата година.
Успех!

# 55
  • Мнения: 113
zorka , има промяна в Наредбата на Министерство на здравеопазването за яслите, но частта, която касае изписването на децата, не се променя:
Децата, родени през първото полугодие (от 01.01. до 30.06.) се гледат в яслите до 30.06.
Сигурна съм в това, защото на последната оперативка в нашето кметство това ни го каза началникът на отдел "Образование" - разисквахме приема на деца през новата година.
Успех!

Аз никъде в новоата наредба не видях да са упоменати някакви дати newsm78
Ти къде си ги видяла newsm78

# 56
zorka , иди  в кметството според мен и си обясни проблема.

Моя син бе в  подобна ситуация преди години.Бях подала  молби за 3 детски градини,но понеже не го "одобриха",  с  помощта на един телефонен разговор ,проведен пред мен от служителка в кметството  с една от директорките на детската градина ми се премахнаха всички притесненения.

 От кметството казаха по телефона на директорката  на градината,която  е  до блока ни,ВЕДНАГА  да  се обади в яслата  на сина ми ,когато  се освободи място. Сина ми  почти до 4  години бе в яслата ,нищо,че  нямаха право такова  голямо дете да държат,  и като се освободи място ,почти на другия ден вече бе  на градина. Може би и защото в кметството  доста хвалих  лелките от яслата,не знам. То си бе и истина ,сина ми с  кеф ходеше на ясли,докато в градината имаше дни с рев,ама това е друга тема.

# 57
Така че действай и успех  bouquet  

 Аз ако не бях отишла в кмеството,сигурно сина ми хем щеше да е напуснал яслите,хем  да се чудя и мая  кой да го гледа докато съм на работа.

 Иначе  предполагам,че  си подала  молби за детски градини,нали? Още веднъж успех и дано притесненията ти се окажат напразни.

# 58
  • Мнения: 113
zorka , иди  в кметството според мен и си обясни проблема.

Моя син бе в  подобна ситуация преди години.Бях подала  молби за 3 детски градини,но понеже не го "одобриха",  с  помощта на един телефонен разговор ,проведен пред мен от служителка в кметството  с една от директорките на детската градина ми се премахнаха всички притесненения.

 От кметството казаха по телефона на директорката  на градината,която  е  до блока ни,ВЕДНАГА  да  се обади в яслата  на сина ми ,когато  се освободи място. Сина ми  почти до 4  години бе в яслата ,нищо,че  нямаха право такова  голямо дете да държат,  и като се освободи място ,почти на другия ден вече бе  на градина. Може би и защото в кметството  доста хвалих  лелките от яслата,не знам. То си бе и истина ,сина ми с  кеф ходеше на ясли,докато в градината имаше дни с рев,ама това е друга тема.

Може би не си изчела всичко-малко по-нагоре написах,че засега оставаме в яслата!
Гадното от цялата ситуция е,че ДГ не желаят да се съобразят с тази наредба и проблемът става голям за родителите!

# 59
  • Мнения: 113
Така че действай и успех  bouquet  

 Аз ако не бях отишла в кмеството,сигурно сина ми хем щеше да е напуснал яслите,хем  да се чудя и мая  кой да го гледа докато съм на работа.

 Иначе  предполагам,че  си подала  молби за детски градини,нали? Още веднъж успех и дано притесненията ти се окажат напразни.

Молба подадох-от първите номера сме,но най-рано ще го приемат от 1.06 в ДГ

Общи условия

Активация на акаунт