Париж

  • 119 520
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 512

Монда,

имах превид, че Париж винаги се е опитвал да прилича на Рим, затова и го копира..
Огромният център - в почти съвременният му вид е дело на Наполеон - и той сам си признава, че се е опитал да пренесе Рим в Париж..)))


париж никога не се е опитвал да прилича на Рим, и слава Богу,че по нищо не прилича на него!
Не ми се спори, останете си със здраве!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 724
За Дисниленд нищо не споменавате. Някой няма ли впечатления от там? Има ли подходящи атракции за дете на 7 години и за дете на 32 години?
За детето - да , синът ми е на 9 и загубихме два дни в тази американска глупост, но път той беше доволен.За мен беше ужасяващо на някои от атракциикте, не бих повторила....Така, че, зависи от възрастния...
Единственото ми успокоение беше, че все пак разгледахме Оранжри заедно, така, че малкта компенсация получих...

# 32
  • Мнения: 2 175

Монда,

имах превид, че Париж винаги се е опитвал да прилича на Рим, затова и го копира..
Огромният център - в почти съвременният му вид е дело на Наполеон - и той сам си признава, че се е опитал да пренесе Рим в Париж..)))


париж никога не се е опитвал да прилича на Рим, и слава Богу,че по нищо не прилича на него!
Не ми се спори, останете си със здраве!

Монда, и на мен не ми се спори..
Това си е всеизвестен исторически факт.. Peace

Нямам нищо против Париж,  имам си много хубави изживявания там.. Embarassed
Но и не разбирам приповдигнатото му превъзнасяне от всеки..- прекалено ми идва ПР-а му.. Laughing

# 33
# 34
  • Мнения: 1 680
Кои според вас са топ 10 интересните места в Париж? Ако ги класирате ще е полезно на заминаващите да организират програмата си според продължителността на престоя си.

# 35
  • Мнения: 13 512
quote author=Samsara link=topic=358406.msg9817070#msg9817070 date=1232028622]
Кои според вас са топ 10 интересните места в Париж? Ако ги класирате ще е полезно на заминаващите да организират програмата си според продължителността на престоя си.
[/quote]
1. Триумфалната Арка и разходка по Шанз Еллизе
2. Айфеловата кула
3. Люксембургската градина
4. Лувъра/ ако не се интересувате от изкуство, може да разгледате само Пирамидата/.
5. Версай- ако е през лятото или ранна есен.
6. Нотр Дам
7- Сакре Кьор, Мулен Руж /защото са наблизо/
8. Центърът Жорж Помпиду
за останалите 2 се колебая

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
9. Галери Д'орсе /или галерия Орсе е правилното  newsm78/
10 Галери Лафайет  Mr. Green

Честно - не мога да дам места конкретни - за мен разходките покрай Сена и да гледам околните сгради, да седя в някое малко ресторантче... това е Париж.

# 37
  • varna
  • Мнения: 676
Музеят на восъчните фигури("Грьовен" мисля се казваше),както и Латинския квартал,музея на Наполеон...

# 38
  • Мнения: 13 512
9. Галери Д'орсе /или галерия Орсе е правилното  newsm78/
10 Галери Лафайет  Mr. Green

Честно - не мога да дам места конкретни - за мен разходките покрай Сена и да гледам околните сгради, да седя в някое малко ресторантче... това е Париж.


Мюзе д"Орсе , да...
Галери Лафайет и Прентан, улица Риволи-за шопинг маниаците.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
Монда - мерси... усетих, че нещо не ми звучи Галери... но преумора.   bouquet

# 40
  • Мнения: 9 173
Това е моят град Simple Smile
Имах щастието да живея там 5 години, вече съм в предградията, но пак ходя там поне веднъж месечно Simple Smile. Харесвам го, незвисимо, че е пренаселен, понякога доста мръсен и че всички тичат в метрото  Laughing
За първо посещение препоръчвам основно разходки, но не и шопинг (освен ако не е много наложително или ако имате време за убиване Wink) и по възможност избягвайте райоина на Chatelet-Les HallesGrinning. Ако те интересува, имам изпитан примерен маршрут за два дни.

Поздрав за всички парижофили  Wink.
ЗАЩО какво имаш предвид моля обясни ми Роца
предстой ми да посетя в началото на февруари по работа града
моля за препоръка за хотел / но не цифра!/
за забележителностите предполагам служебно ще ми ги включат в посещението Wink
Но за шопинга ми е неудобно да питам , та къде са моловете и намаленията кога са?
  bouquet
на всеки отговорил ми


Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 09:34 от pinko

# 41
  • Мнения: 166
Музея Роден

# 42
  • София
  • Мнения: 1 724
1.Оранжри - за ония, които се кефят от Моне, Мане и останалите от групата
2.Латинския квартал-ааааах
3.Champs Elysee
4.музеят Роден
5. place Vandome
6. Монмартр, не пропускайте музеят на връщане, точно до единственото останало лозе, невероятнипостери на Тулуз Лотрек и цялата история как художниците се запалват по постерите
7. Мулен Руж- непременно си купете билет, има евтини варианти- само шампанско, има и по-скъпи - с вечеря
8. Лувъра- не се захващайте, ако нямате поне седмица само за него или изберете части, които ви интересуват - например древен Египет или склуптури или друго
9. Версай и градините
10. Точно районът на Халите,
11. Музеят на Пикасо
12. Техническото градче- супер интересно за тийнейджъри ипознавателно, з аразлика от тъпия Дисниленд
За бебета до 3,4 години- Дисни
13. природонаучния музей в южните квартали - пак за деца над 6,7 години
14. Нотр Дам
15. Разходка по Сите, но с предварителна подготовка


Била съм и с деца и соло със скъпия, та затова програмата толкоз различна...

Лелеее, не ми се спира, мога да карам до 50...

# 43
  • Мнения: 2 386
И аз да се включа - миналата седмица бях в Париж за една вечер, на път за САЩ. Впечатленията ми, може би защото нямах много време бяха, че е леко прехвален - много е красиво, светло и приятно, но същевременно леко студено и помпозно, сравнено с един Амстердам, който носи подобна атмосфера.. Понеже знам колко Монда обича Париж, чакам Ета да ме подкрепи.  Mr. Green

Успяхме да разгледаме Нотр Дам (изящество!), да се разходим край р. Сена (романтика) , видяхме Сорбоната и местния Поп-а - Michelle нещо си (нищо особено не представляват и двете и двете).. Районът на Les Halles ми се видя леко криминален и мръсен, може и да греша, видях го от влака. Айфеловата кула я гледах от самолета само.  Laughing

Хотелите са евтини и много добри, особено в Roissy, което е удобно място за нощувка при трансферни полети като нашия. Ния бяхме в Campanile и съм предоволна. Закуската бе 7Е, имат и безплатни shuttles  от и до терминалите.

Френски говоря на 1/4 спрямо английския ми, но все пак се оправяхме навсякъде на френски. Оценяват желанието определено.
Смятам да се върнем лятото и да си доразгледаме, макар че не ме плени до степен да го предпочета пред Скандинавия, примерно. Ще видим.

# 44
  • varna
  • Мнения: 676
Според мен Париж не може да се разгледа за няколко дена и да се добие представа.Необходимо е повечко време,например 15 дена.

Общи условия

Активация на акаунт