синузит

  • 20 675
  • 16
  •   1
Отговори
  • зад кестените
  • Мнения: 793
Моми4ета  препоръ4аите  ми  капки   за  дългогодишен   синузит ,  вие   как     се   лекувате . при емам  всякъкви  с ъвети.

# 1
  • Мнения: 3 376
Като за начало бих ти препоръчала да ограничиш до минимум ако не можеш да спреш млечните продукти.
Ще почувстваш облекчение доста скоро Peace

И после да откриеш добър хомеопат Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Хомеопат - да.  Peace

От народната медицина на мен ми помогнаха много: инхалации с горско сено, но се правят десетина дни поне, нищо че след първите още ще получиш облекчение, или бучица краве масло - едната вечер в едната ноздра, другата вечер - в другата. И пак за седем -десет дни.... Peace

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз от зор сама си измислих средство против синузит, още повече, че тогава кърмех и нямаше начин да пия лекарства. Нарязах една глава лук и изстисках сока през марля. После взех две памучни тампончета, потопих ги в сока, изстисках ги леко и ги набутах в носа. Много е кофти, но след 15-20 минути, като ги изкарах, изтекоха всички секрети от носа. И дотам - два пъти съм правила така и се отървах от синузита.

# 4
  • Мнения: 180
Съпругът ми е с хроничен синузит.Няколко пъти вече го излекувах със Цитросепт-В супена лъжица преварена вода 2 капки Цитросепт и от разтвора капя.Гадно е,доста силно,но има чудотворен ефект.На него му правиха операция за изчистване на синусите,но и след това се разболяваше и задължително АБ.Е,след Цитросепта нещата се оправиха и(да чукна на дърво) вече не се разболява.

# 5
  • Мнения: 1 949
Здравейте!

И на мен ми поставиха диагноза остър синузит преди седмица  Tired Пия Авелокс (трябва общо 7 дена). Усещам обаче, че все още имам гной в десния синус (който беше проблемния), а секрети не мога да изкарам по никакъв начин. Опитах с Цитросепт, но не да капя, ами направо да го впръсквам с един пулверизатор от капки Олинт. Е продължава да ми "тежи" главата и да усещам напрежение във венците отдясно.

Това дали е нормално? И ще мине ли? Болката имам предвид. И дали тази болка е признак на все още задържащ се скерет в синуса?
Много са въпросите, но наистина нямам никакъв опит  Hug

# 6
  • Мнения: 818
Акупунктура и акупресура.
Преди години имах криза,отидох веднъж.Нямам оплаквания до сега. Peace

# 7
  • Мнения: 7
Здравейте ! Преди седем години излекувах синузита на сина ми с лек от народната медицина.С него се изчистват всички секрети в синусите, трупани с години.Малко е гадничко,защото за да ги изкараш, започваш да кихаш едно след друго. Може да опитате,доста хора са се излекували по този начин:вземате една клечка от метла,почиствате я и на нея навивате памук,но така че да обхване по-голяма част от клечката,за да може да го придържате с ръката, като го пъхнете в ноздрата.Така приготвената туфа я потапяте в мастика, а след това леко я овалвате в нишадър на прах(купува се от аптеката) и я пъхате внимателно в ноздрата,като придържате края на памука с ръка.Държите докато може да издържите или докато започнете да кихате.Ако мислите, че това не е за вас, слагайте в ноздрите през няколко часа млечен конкрет от невен-доста добре изчиства,но действа по-бавно. Може да мажете и от вън. Бъдете здрави !

# 8
  • Мнения: 1 949
kaprikorn, a алкохолът точно мастика ли трябва да е? И до къде да се пъхне тази клечка? Склонна съм да го изпробвам.  Hug

# 9
  • Мнения: 3 098
Вси4ки дотук дадени съвети са ефективни. Peace
Аз имам програма,която правя,когато синузитът ми се изостри.
1.Инхалации с лайка и сода(2с.л.лайка и 1 с.л.сода).Когато заври водата,увиваш главата с кърпа и дишаш дълбоко парите поне 15 мин.)
10 дни.
2.Промивки на носа с морска сол и преварена вода.
На 100 гр.вода се слага 1 с.л. морска сол и след като заври из4акваме да поизстине,пълним една спринцовка.Вкарваме те4ността през едната ноздра и изхвърляме през другата.После обратно.
3.Лапа от синап.
1 4.л.4ерен синап,1 4.л.брашно и 1 4.л.вода се смесват хубаво,като преди това се стрива синапа.
Мястото,където ще налагаме лапите,се намазва предварително с мас или зехтин,за да не се полу4ат изгаряния.Налага се и се държи отна4ало 5 минути,а всеки следващ ден се увели4ава престоя.Не се стои оба4е пове4е от 10 мин.
Колкото пове4е пари,толкова по_силно действа.
10 дни се прави.


Отделно стаите ги пръскам с приготвена смес от ментол и евкалипт.

# 10
  • Мнения: 7
kaprikorn, a алкохолът точно мастика ли трябва да е? И до къде да се пъхне тази клечка? Склонна съм да го изпробвам.  Hug
Може и ракия,но трябва да има в нея анасонови капки,които едно че омекотяват алкохола,а друго са и с лечебна цел.Клечката я пъхаш в ноздрите, не много дълбоко.Може и в двете ноздри наведнъж.Успех !

# 11
  • Мнения: 7
Вси4ки дотук дадени съвети са ефективни. Peace
Аз имам програма,която правя,когато синузитът ми се изостри.
1.Инхалации с лайка и сода(2с.л.лайка и 1 с.л.сода).Когато заври водата,увиваш главата с кърпа и дишаш дълбоко парите поне 15 мин.)
10 дни.
2.Промивки на носа с морска сол и преварена вода.
На 100 гр.вода се слага 1 с.л. морска сол и след като заври из4акваме да поизстине,пълним една спринцовка.Вкарваме те4ността през едната ноздра и изхвърляме през другата.После обратно.
3.Лапа от синап.
1 4.л.4ерен синап,1 4.л.брашно и 1 4.л.вода се смесват хубаво,като преди това се стрива синапа.
Мястото,където ще налагаме лапите,се намазва предварително с мас или зехтин,за да не се полу4ат изгаряния.Налага се и се държи отна4ало 5 минути,а всеки следващ ден се увели4ава престоя.Не се стои оба4е пове4е от 10 мин.
Колкото пове4е пари,толкова по_силно действа.
10 дни се прави.


Отделно стаите ги пръскам с приготвена смес от ментол и евкалипт.
За дезинфекция на въздуха в стаите ви препоръчвам да използвате аромолампа и в нея да накапвате капки от етерични масла на ментол и евкалипт.

# 12
  • Мнения: 6 713
Като за начало бих ти препоръчала да ограничиш до минимум ако не можеш да спреш млечните продукти.
Ще почувстваш облекчение доста скоро Peace


Може ли по-подробно обяснение как точно млечните продукти повлияват синузита?? newsm78

# 13
  • Мнения: 3 376
Ами първо млечните продукти са за консумация от теленца,агънца и т.н. Те пък от своя страна като поотраснат не ги консумират повече.

На две-три годишна възраст човек загубва/или го има в минимални количества/ ензима Ренин,който разгражда казеина в млякото.А казеина в кравето мляко е 300 пъти повече отколкото в кърмата например.Стомаха на телето го преработва,но на човека не може/представи си усилията които полага за да го изхвърли/
И понеже няма къде да отиде се коагулира,образуват се едни съсиреци,които са плътни и жилави,много трудно смилаеми.Оттам и слуз,която е киселинна,складира се в тялото,за да може да бъде преработена по-късно,но това по-късно не идва,защото ние продължаваме да консумираме отново и отново млечни продукти и шанс за преработка де факто няма.
Това е накратко казано.

Ако се спрат или поне значително намалят тези млечни продукти ще дадеш шанс на тялото си да се поизчисти.

Откакто не консумирам такива не съм имала хрема.

# 14
  • Мнения: 6 713
Ами първо млечните продукти са за консумация от теленца,агънца и т.н. Те пък от своя страна като поотраснат не ги консумират повече.

На две-три годишна възраст човек загубва/или го има в минимални количества/ ензима Ренин,който разгражда казеина в млякото.А казеина в кравето мляко е 300 пъти повече отколкото в кърмата например.Стомаха на телето го преработва,но на човека не може/представи си усилията които полага за да го изхвърли/
И понеже няма къде да отиде се коагулира,образуват се едни съсиреци,които са плътни и жилави,много трудно смилаеми.Оттам и слуз,която е киселинна,складира се в тялото,за да може да бъде преработена по-късно,но това по-късно не идва,защото ние продължаваме да консумираме отново и отново млечни продукти и шанс за преработка де факто няма.
Това е накратко казано.

Ако се спрат или поне значително намалят тези млечни продукти ще дадеш шанс на тялото си да се поизчисти.

Откакто не консумирам такива не съм имала хрема.


Склонна съм да приема алтернативна теория, но аз нещо не разбрах как тези съсиреци,киселинна слуз от стомаха стигат до носа, за да се складират там, след неуспешен опит за преработване?? Thinking Просто за мен това са несериозни неща и наистина не мисля,че има нещо общо едното с другото. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт