Цьолиакия-тема 3

  • 49 549
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19 290
Здравейте!
Утре  пътуваме за София да направим пак ЕМА-теста.Забравих да питам Пантелеева дали трябва да се вземе кръв на гладно?
Мислим да сме там към 11ч, за да не тръгваме през нощта. Надявам се да няма проблем.
Чудя се дали да не пуснем и пълна кръвна картина, така и така ще я бодат, но не знам дали ми трябва направление. За ЕМА-та Пантелеева каза, че може и без направление.
За протокола пак сме с разстройство от няколко дена без други симптоми  Cry

# 76
  • Мнения: 1 849
Пълна кръвна за да пуснеш, ще ти каже да идеш до Св. Пантелеймон, от там дава направленията за кръвните. За ЕМА-та мисля че не е необходимо да е гладна, само за пълна кръвна, макар че и нея правихме яли, но в педиатрията си я платихме, за да не го дупчат после отново. Стискаме палци, да е (-)  Praynig

# 77
  • Мнения: 743
И аз ще ги стискам Peace!И аз смятах да ти казвам,че май не е нужно да сте гладни,но не съм съвсем сигурна за кое изследване беше,щом Миленка  и тя го казва Peace.Ние не знаехме,и дребното го държах 2-3 часа гладен,докато чакахме да ни дойде реда,накрая взе да пищи от глад,и аз го нахраних,не издържах,а после казаха,че може....
Като се върнете,да пишеш.
Мисля си,че и Didib може да са там,щом не писа толкова време!

# 78
  • Мнения: 151
Стискаме палци всичко да е наред Praynig

# 79
  • Мнения: 1 849
Ето една рецепта, за тези които ядат прясно мляко. Става като крем карамел едното:
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=RECIPE_INFO&RECIPE_ID=732
А свеки го прави така и на мен ми харесва повече - Френски Флан
Сварява се 1 литър прясно мляко. Отделно се разбиват 4 яйца със 150-200 гр. захар с миксера, добавя се половин пакетче разтопено масло и 200 гр. безглутено брашно, 2 ванилии. Врялото мляко се сипва на струйка вътре, като се бърка непрекъснато. Охлажда се 10 мин. В тава, намазана с масло се сипва всичко и се пече до порозовяване в умерена фурна. Като изстине се намазва с мармалад или конфитюр по желание.

# 80
  • Мнения: 1 849
Виви, какво стана с вас?  Peace
Didib, (ако ни четеш) ходихте ли да ви изследват? Как сте?
Някой давал ли е на детенце каша от просо? Аз бях добавяла само от брашното от просо и нямаше проблем, но вчера дадох сварено просо и днес си го изака цялото на топченца, т.е. изкара го неусвоено и несмляно. Казват че било много полезно и исках да давам, ама...

# 81
  • Мнения: 743
Миленка,аз давам просо на гарджето.Всеки път като му готвя ориз с пилешко и спънак,понеже много го обича,какво що има за набутване,там го слагам Grinning.Преди да купя елда и киноа,смесвах само ориз и просо,около 3:2,а после започнах да слагам и от другите зърна.Нямали сме проблеми.За сетен път се убеждавам,че болестта ни може да е една и съща,но все пак всяко дете понася по различен начин различни храни.Аз бях писала по назад за маслините,ми както ги хапне,така си излизат,на парченца,но пък една приятелка ,детенцето и е здраво,каза ,че и те така.А при вас смилат ли се маслините?И със спънака сме така.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 15:57 от rozi-maxi

# 82
  • Мнения: 1 849
Спанака определено не го усвоява, даже и слуз докарва понякога. Опитах гъби и зелен фасул, нямаше проблеми и си слагам по една шепа. Но лещата, даже и червената също го дразни, боб само без люспи дадох и нямаше проблем. Може би го дразнят основно люспите  Thinking
Ти как правиш просото? Аз го слагам малко в суха тенджера да се разпукне и после варя 10 мин. след завирането.

# 83
  • Мнения: 743
Оу,аз бобовите култури и граха и лещата сигурно няма скоро да ги дам.Просото само го измивам и го прибавям 5 минутки след ориза.При това печене предварително,не се ли губят част от полезните нещица... newsm78,и защо се прави?Чудя се  и аз какво да му готвя,нощем си мрънка,най-вероятно от зъби,ама аз ,ако съм дала нещо по-така през деня,и си мисля че е от това и не смея...,като не може да каже зъб ли, е коремче ли е..,май само картофи ,ориз, месо и банани смело давам Rolling Eyes.

# 84
  • Мнения: 19 290
Здравейте и от нас.
Взехме кръв за ЕМА-та и сега ще чакаме. Минахме и на частно при Пантелеева, защото умната ни педи ми беше дала направление за гастро за възрастни. Говорихме основно за яденето. Каза да не я ограничавам и че най-важното е да наддава. Качила е поне над 1 кг откакто лежахме там, което е добре. Каза да не яде кристална захар като тази в бонбони и близалки, защото това може да е причина за честите разстройства. Може да яде сладкиши, в които захарта е смесена с брашно, тоест всякакви кексове, тестени и каши. Само че тя освен кашите, другите неща не ги харесва и плюе.
Голям пропуск от моя страна беше, че не сме правили чернодробните маркери преди да идем, но ще ги пусна тук и се надявам да няма нищо Praynig
Почти нищо от нещата, които сте изброили, немога да я накарам да яде. Бобови, грах и леща предлагам задочно, когато има наготвена за нас, но винаги плюе. Спанак не съм правила, но от доста време вече не иска и ориз. Караме на супа със зеленчуци, картофена яхния, месо, яйца, хляб, каши и плодове. Маслините също излизат  на парченца при нея. Наскоро видях и парченца суров морков, но яявно защото стомахът й беше раздразнен от преди това.
Просо давам почти всеки ден или както се падне в кашата. Само че съм купила едни зърна на Алнатура(не знам тук има ли ги) и са смлени и обработени направо за каша. Нямат никакви други примеси.Слагам малко такова брашно, малко фруктоза или мед и пасиран плод или от пюре. Ядем и каши на Хумана, но те са млечни, а моите ги правя без мляко заради усвояването на желязото.
Като беше по-малка съм давала и просо на зърна. Тогава го правех като кускус със сирене и масло, но вече не го харесва.
Ако просото е пълнозърнесто,хубаво е  да се накисне за няколко часа или от предната вечер. Така се усвоява по-добре.

# 85
  • Мнения: 1 849
Виви, а вие не сте на безглутенова диета, нали? Важното е, че детето наддава и върви напред. Ако държиш да и дадеш бобови, първо и ги предложи на кремсупа, пасирани с картофи и копър, няма да ги усети. А сирене и кашкавал не обича ли? Моя си вади от хладилника "вал" и докато не изяде 2-3 парченца не мирясва. На Хумана ябълковата е безмлечна и имат нови безмлечни. Някои са доста добри: http://www.humana.bg/Product%20List/demo_productlist_noviprodukti.html
Може да пробвам да правя каша от просено брашно. А елдата как ви понася, моя хич не я ще, даже и от готовите каши?

# 86
  • Мнения: 239
Здравейте!
ВиВи, пожелавам ви отрицателен тест.
 Аз давам основно ориз и картофи. При нас лещата, зеления фасул и доматите са неусвоени. Лещата веднага я плюе . Когато и двам грах , махам люспата и пасирам, но пак казва че я боли коремчето. 
Миленче , коя марка кашкавал даваш?Аз съм купила един соев с подправки, но си стои в хладилника. Притеснявам се  да й го дам.
Вчера правих един кекс по рецепта на nadejda.v.l-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189456.300. Mалката много го хареса. Дадох го с айрян за следобедна закуска. Днес пак си поиска от него. Много ми хареса и идеята й за торта. И нея ще опитам.   bouquet

# 87
  • Мнения: 743
Искам само да споделя нещо.Далечни роднини на мъжа ми,които аз не познавам,чули се днес по телефона.Техните близначета били 1 месец по-големи от Макси.Майка им им дала бамя,хапнали,харесало им,но....влезли в болница,вече повече от седмица били там. Не знам подробности,и мъжа ми не се сетил да пита какво точно се е случило,но....явно бамята не е  добра за малки деца,още повече за нас.

# 88
  • Мнения: 1 849
Бамята, наистина и за мен е ужасна! Горките дечица, откъде им е хрумнало на такива малки деца  ooooh! Има едни такива нишки вътре и отгоре е с власинки, а е и слузеста... Бррр!
Единствено ми е харесвала на туршия, но веднъж съм пробвала, там беше хрупкава.
Решила съм да правя еклери с нашето брашно, че вчера взех едни купешки и малкото ни гледа, гледа...  Sad
Харесах тази рецепта, но със съставките наполовина и мой вариант на крема: http://simplyblue.wordpress.com/2008/03/08/eclairs/
От същото парено тесто се правят и толумбички, но се сиропират.

# 89
  • Мнения: 743
Ще чакаме отзиви,тези еклерчета изглеждат ммммммм!И за крема да пишеш Hug!А утре ще пробвам и аз кексчето на nagejda, Hug.

Общи условия

Активация на акаунт