104та немска: Гер ап У, гер ап У

  • 14 303
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 521
Теми 1-64
Тема 65
ДЗДС-Томас или Сийл? ДЕ-66
Зайци крият яйца из немската земя - тема 67
По гащи или без гащи? Това е въпросът No 68 в Германия.
Зоммер 69 Нецензурната немска тема
70-та, немска, юбилейна тема
В очакване на пролетни Хайделбергски среЩи или поне снимки от тях - ДЕ 71
73те немски клоШарки....много сме, силни сме 
74ДЕ - бакпулвер на Йоткер купуваме и козунаци надуваме
75ДЕ - Великден и при нас дойде, сега 1 май ни зове 
76та Немска - "Сигнално жълта" - тема 
77ма немска тема
Жените с косачките - немска тема N78 
79та Немска тема - с косачки, ама резачки
Тема: Номер 80 в Германия zа мами "с" и "беz" ВИШЕ 
Немска 81ва - Риоха от солидарност не пием, футболната мъка с бира ще измием
82 черноморски акули в купа НЕМСКА вода 
83ма призрака в немските кнайпи. Йохохо и бутилка шнапс!
В Германия jodeln-уваме и тролеи сънуваме - тема 84
Прахосмукачки и други немски чудачки по схема No 85
86та немска = 86 Wunderkind-чета и още по-wunder-ските им майки
88ма немска тема на горските феи и техните джуджета 
89та немски Изолди на три стана тъкат за Трищана
90та немска- Щъркелово гнездо
Вечи, Гери, Петка напънете и бебетата най-после покажете ДЕ 91
Добре дошли на новите звезди Ева, Мария, Яна, Елиас!
93 DE. Ахтунг х 3! Неразположените вън, битте!
94та немска тема
95 немски хакерки чакат разрешително за работа
96 DE: Вампири, таласъми се разхождат по налъми.
97 DE: Колкото повече - толкова повече!
98DE: Така ли, дете мое? Така, така!
99 DE: 99 балона
DE. Тема 100
101 DEлматинки
102ра немска тема
103 ДЕ - трети Адвент:със сладки се захранваме, но и синигери изхранваме
Картата
Албумът
Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами 


Toва сме ние,които правим темата:
 
Mi6ka, Lale32, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , анна в, Priyatelka, ZiMa, Mon Cheri, niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, Котарана, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeliGrami, Сердикаasyalein, NatMilli, Новичка,   asseto , Sesiliq, mugel, mama Mishonka, NADIA_BUBA, Mama_mama, myran, jabata_dil, Geia, perla, Бахи, tanja33, eli_dm, morska midicka, Шехи, Pipe, petka80, Мимак, desi manova, Siiu, nisilia, .bibitka., @->-- wild flower, vanche_mamche, Сбъдваща мечти

Ако някой иска да бъде  влкючен в списъка да ми пусне едно лично съобщение.

# 1
  • Мнения: 4 138
хаааааааааааааааа. пу първа.

# 2
  • Мнения: 2 567
Весели празници от мен още отсега, че не знам кога пак ще се включа Hug
Мишка и Мишенце, много трогващи истории Heart Eyes

# 3
  • UK
  • Мнения: 3 959
Отървах се от зъболеекааар. Ама само до Коледа, после, като за "Весело изкарване на Новогодишната нощ" ще трябва да се ходи. По този повод си купих въз скъп натурален сок (майка ми ще ме убие собственоръчно, ако разбере че съм дала три лева за сок, затова няма да разбере), кофтито е че в нашия магазин няма Pfanner червен портокал, който обожавам, ама нищо. В София ще си го пия. Купих си и едно пъзелче, за което майка ми пак няма да разбира по същите причини. Тя мрази пъзелите, ама от дъното на душата си, за нея те са източника на всичките ми проблеми.

Пу трета. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 521
Мисля си, че тази година нещо проспахме момента да организираме някое дарение към "питомците" на ДБМ-то Confused

# 5
  • Мнения: 911
Куку. Аz в отпуска и с грип, истинския. Sick

# 6
  • Мнения: 293
Момичета дайте добра рецепта за коледна питка да покажа на немското семейство какви готвачки сме ние в БГ  Sunglasses И още еди въпрос маята нали е hefe  Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 3 521
hefe е, но коледната питка е содена, а не с мая Wink. Каква искаш да правиш?

Серди, баш сега ли го нацели! Бързо оздравяване. Hug

p.p. Siu, рецептата по-долу е от погачата на дребното. Страшна работа е, но е с мая Peace.
1 к. кисело мляко, в което се разтваря мая колкото кибритена кутийка;
2 с.л. захар, може 3-4, става по-сладникава
1 с.л. сол
1-2 с.л. оцет
1-2 с.л. олио
4 яйца, от които 1 белтък взимаш и отделяш
1 пакетче масло, от което слагаш 2 с.л. в тестото
брашно трябва да имаш 1 пакет и малко повече, за да варира, в зависимост от големината на яйцата или плътността на киселото мляко.

Замесват се съставките, да не е много меко тестото, месиш около 20 минути; Оставя се да втаса около 2 часа, покрито и на топличко;
Когато е готово се разделя на 2 части, всяка се разточва на кора с дебелина около 1 пръст. Ако е особено сполучливо тестото се получават мехурчета с въздух при разточването, но и да липсват резултата е добър; Едната кора се намазва обилно с разтопеното масло, отгоре се пльосва другата кора и двете заедно се навиват на руло; След това си преценяваш големината на съда, ако е по-дълбок ще се надигне, ако е по-плитък ще се разлее погачата;
Рулото, което се получава си го галиш, за да се разпредели да е еднакво като дебелина и започваш да режеш напречно на парчета около 4 пръста всяко, като редиш в тавата концентрично като пънчета. Получават се спираловидни пънчета, които подредени едно до друго сравнително запълват съда и се оставят за 20 минути да починат, пак втасват по този начин. Намазват се с разбит белтък и се пече.
Питката е изключително вкусна, досега всички са я признали. Ако е с повечко захар мяза на козунак. Последната ми се цепеше на конци едва ли не. И после парчетата се делят на ролки, защото маслото ги е направило спираловидно разделени.

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 16:51 от surfline

# 9
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 586
Айде и аз да се разпиша докато не сте изписали темата Mr. Green

# 10
  • Мнения: 293
hefe е, но коледната питка е содена, а не с мая Wink. Каква искаш да правиш?

Ами всъщност искам да правя коледна питка, но гледах разни рецепти и видях, че все с мая я правят и затова... иначе нямам претенции

# 11
  • Мнения: 3 521
Пуснах ти по-горе рецептата. След малко ще сложа и снимка, да видиш за какво говоря, ако не съм ги затрила Hug

Имам! Ето я - http://i172.photobucket.com/albums/w8/surfline79/P2260037.jpg

# 12
  • Мнения: 293
Мммммммм голяма вкусотия изглежда! Благодарско Сърфи   bouquet !Ще я пробвам!

# 13
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Жива съм! - тълпата не успя да ме премаже....тия хора са подлудяли по улиците  ooooh! ooooh!

Сърфи, мерси за рецептата - аз вече е крайно време да направя питка на адаша, но нито мога да меся, нито нищо!!! а имам желание и ако има за месене нещо го правя с едни приставки на миксера, но не винаги става...питката дали ще стане  Thinking newsm78
Сега съм запланувала да правя меденки, но там пак има месене  ooooh! ще видим какво ще стане  Crazy

# 14
  • Мнения: X
Записвам се в новата тема с добра новина. Днешните ми изследвания са перфектни, проблемите с бъбрека явно са си отишли с раждането. Разказа ми играта това бебе - 3 операции и 4 влизания в болница през тая бременност + амниоцентеза и нон-стоп лекарства за задържане. Добре че се свърши, обещавам да е за последно.

Общи условия

Активация на акаунт