Деца с диабет - тема 5

  • 61 699
  • 672
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 677
Честита Нова 2009 година,мили семейства! Да бъде благословена за децата ни и да нямат проблеми със здравето!

# 31
  • Мнения: 54
Здравейте!
От вчера поставяме на детото капки за очи в очите Maxitrol и КЗ се повиши. Четох листовката, но нищо не пише за диабет и влиянието върху КЗ. Моля ако някой има някакъв опит или е използвал тези капки да пише възможно ли е повлияване на КЗ или просто са ни високи стойностите.
Благодаря предварително.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 849
http://www.framar.bg/product_review.php?id=13002022&page_spe … %E8%EE+++5+%EC%EB
.Основна съставка на капките Дексаметазон, а това е кортикостероид.
Всички лекарства съдържащи кортикостероиди вдигат КЗ при деца дори когато се употребяват в съвсем малки количества.
Възрастните диабетици не се оплакват при употребата на очни капки и капки при ринит съдержащи кортикостероиди и вероятно затова в листовката не се пише за противопоказания при диабет.

Снежи, за какво именно слагате тези капки.
Може би по-добре Тобрекс.

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 10:18 от elena123

# 33
  • Мнения: 54
Михаил си търка постоянно очите и отидохме на лекар снощи и тя му предписа  тези капки и мехлем  пак с кортикостероид  и веднага след капването снощи в 22 КЗ беше 16 ммол,а предната вечер при същата храна беше в норма и тази сутрин след капването също беше висока.
ще се обадя на лекарката да ги смени

# 34
Здравейте маменца, отдавна не съм писала, и се надявам, че всичко е наред. Първо искам да ви честитя новата година, с пожелание за много щастие, късмет и най-вече здраве за вас и дечицата  Wink. Сега към същественото - имам проблем проблем с намирането на иглички за писалката. От Пловдив съм и разчитам на вас да ми кажете къде тук мога да намеря аптека или място откъдето да купя иглички...  Sad Обиколих всички аптеки, но не намерих нищо... Моля за помощ!!! Cry

# 35
  • Мнения: 1 698
Защо направо не звъннеш в Ново норд диск и не ги попиташ тях. Могат да ти изпратят цяла кутия и то от най-тъничките. Пробвай.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 849
tony_drangova
По-принцип ги купувам от аптека в Тракия, бл. 199,
Сега звъннах в аптеката- има ги по 45 ст.

# 37
  • Мнения: 6 274
Здравейте, момичета...  Hug
Извинявам се, че нахлувам в темичката ви, но имам проблем с бебенцето ми...  Sad
За да не ви запълвам излишно темата, бихте ли погледнали тази, която пуснах по - рано днес, и да ми кажете дали на някоя от вас (на вашите дечица) се е случвало нещо подобно ?
И ще ви помоля да ми пишете там, за да не си запълвате темата с моите проблеми...
Предварително ви благодаря и още веднъж се извинявам за спама...
Приятна вечер на всички... 
  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=361595.0

# 38
Мимес, Ели благодаря ви за бързото съдействие. Ако с нещо мога да помагам... Винаги съм на среща!!!  Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 1 853
Мили мами, извинявайте, че се намесвам в темата ви, но ви моля да ми дадете съвет от гледна точка на вашия опит. Пуснах отделна тема, но не получих отговор - ще копирам написаното там и се надявам да ми помогнете с информация. Пожелавам на вас и прекрасните ви дечица щастие и късмет и дано скоро се намери лек за диабета:
"Вчера синът ми, който е на 1.8 години, се уплаши много от куче - започна да плаче и да се гушка силно в мен, след няколко часа само при лай на куче повтори същото. Имам братовчедка, която има син с диабет тип 1 и съм предубедена към такъв вид стрес. Днес, 24 часа след случилото се, направих кръвни изследвания на малкия - стойността на кръвната му захар е 5.6 на гладно. Нормална ли е тази стойност и доколко случилото се може да е причина за "отключване" на диабет?Лекарката ме увери, че всичко е наред, но братовчедка ми ми каза, че организмът имал запаси /не знам за какви запаси става въпрос/ за около 5 месеца и след това можело да се проявят симптомите. Възможно ли е стойността на кръвната захар да е в норма и въпреки това да се е появило нещо? Можете ли да ми дадете и координати на специалисти за последващи изследвания след около 1-2 седмици.
Извинявайте за объркания постинг, но съм много притеснена и ме "изяжда" чувството на вина, че не гушнах сина си още щом видях огромното куче.
Благодаря на всички ви"























7

# 40
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
beb4o_fb не си внушавай такива неща. Ако всичко уплашили се бях болни от диабет или рак, трябваше всички да сме се тръшнали. При децата лесно отслабва имунната система и болестите лесно я сриват. Има си сериозни симптоми за диабет като много жажда, напишкване, дъх на ацетон в устата и т.н. Това естествено не става веднага, просто си наблюдавай детето и не го мъчи с излишни изследвания. Захарта му е нормална.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 853
Spinki, благодаря ти за окуражаващите думи, осъзнавам, че постингът ми може би звучеше нелепо, но наистина се уплаших. Вече съм по-добре, но ще наблюдавам детето и ще се опитам да го предпазвам от стресови ситуации. Сега е с хрема и очичките му сълзят, но ще се оправи, надявам се. Вярвам, че и вие сте добре, весел и щастлив ден ти желая

# 42
  • София
  • Мнения: 1 243
Днес взехме новата електронна карта за градския транспорт.
Отдолу, под снимката на Дребчо, с големи букви пише: "Инвалид"

Гадно...

# 43
  • София
  • Мнения: 2 351
Здравейте - извинявам се за намесата, осъзнавам, че въпроса ми не е много за тук, но ще попитам.
Имам 82 г. баба с диабет.От 15ина год. е на инсулин.Налага се аз да поема спешно изцяло грижата за нея от този момент - нататък.Бихте ли ми дали някой линк към инфо със сбита информация от първа необходимост за да я принтирам и чета докато пътувам към нея.Снощи захарта и беше 15 - разбрах, че е много.Интересува ме - какво да и давам за сваляне на захарта, каква диета е подходяща за нея, трябва ли напълно да изключи захарта от менюто си, или може по малко при висока кръвна захар.Информация наистина има много, но нямам никакво време да търся.Довечера като се прибера ще принтирам всичко което намеря и утре се надявам да съм по информирана от колкото днес.
Благодаря ви - знам, че ще ми помогнете  Hug

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Здравейте - извинявам се за намесата, осъзнавам, че въпроса ми не е много за тук, но ще попитам.
Имам 82 г. баба с диабет.От 15ина год. е на инсулин.Налага се аз да поема спешно изцяло грижата за нея от този момент - нататък.Бихте ли ми дали някой линк към инфо със сбита информация от първа необходимост за да я принтирам и чета докато пътувам към нея.Снощи захарта и беше 15 - разбрах, че е много.Интересува ме - какво да и давам за сваляне на захарта, каква диета е подходяща за нея, трябва ли напълно да изключи захарта от менюто си, или може по малко при висока кръвна захар.Информация наистина има много, но нямам никакво време да търся.Довечера като се прибера ще принтирам всичко което намеря и утре се надявам да съм по информирана от колкото днес.
Благодаря ви - знам, че ще ми помогнете  Hug
По-принцип, когато човекът е на инсулин, той може да яде абсолютно всичко.
Друг е въпросът, че трябва да бъде дозата на инсулина е адекватна на тази храна за всяко отделно хранене.
Но и много зависи на какъв инсулин е баба ви, защото има разлика в начина на хранене при определени видове инсулин.
Когато захарта е висока и искаш да я намалиш, просто се слага малка доза бърз инсулин (Актрапид или Новолапид).
Но тази доза също зависит от стойността на КЗ.
Пак казвам, когато не знаещ какъв инсулин се ползва въобще трудно може да се даде конкретен съвет.
Но щом захарта е висока, значи дозата на инсулина не е била адекватна на приетата храна.

Общи условия

Активация на акаунт