Щъркели през ЯНУАРИ ще долетят, с радост голяма те ще ни дарят!

  • 16 543
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 641
Здравейте момичета, Heart Eyes
Аз се позагубих тези дни, нещо не бях в настроение и не исках да пиша и да вкисвам атмосферата
Честита ни темичка, само хубави емоции и новини в нея да има

Честито бебече на Биляна! Да е жив и здрав малкия юнак!   bouquet
Мим – малката бубичка е прекрасна! Да ти е жива и здрава и да се гушкате в къщи скоро
Мила, много се радвам за това, че Виктор се прибира при вас!
Рокси -  дръжте се  Hug
Таника, стискай още малко и ти  Hug
Копривке, браво за това което правиш!

Целувки от мен   bouquet

# 31
  • Мнения: 3 861
аа Киша, и аз ще карам НГ в болницата.
5 дена държат след секцио, но пропускаш денят в реанимация. А с Калоян бях в реанимация даже 2 дена...излиза, че като ме клъцнат на 27-ми, според правилника трябва да ме пуснат не по-рано от 1-ви, аз съм се настроила психически даже за 2-ри...

Рокси, как те пропуснах тебе миличка...стискам пакци, а ти стискай кълки и горе главта, всичко ще бъде наред, сигурна съм!!!

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 21:35 от доня КОПРИВА

# 32
  • Мнения: 189
                                       Здравейте мами.Аз не съм писала от 100 години но ви 4ета редовно.4естити беб4ета.Да са живи и здрави
                                       и много ама много да радват мама и тати. Grinning Grinning Grinning
                                       Аз ве4е от 4 седмици насам всяка седмица ходя на запис на тоновете.Два пъти бяха отли4ни а другите два
                                       показаха 4е бебето не се 4увствя много добре, а и последният път кръвното ми беше високо.Доки ме накара да се
                                       разходя малко и го мери пак и се беше нормализирало.Сега го меря всеки ден не съм ка4вала пове4е,нормално е.
                                       В петък пак на запис на тоновете и ве4е определяне на дата за секциото в зависимост от как се е представила беба.
                                       Доки иска да я държи възможно по дълго вътре.За сега като дати сме предвидили 27.12 или 03.01.
                                       

# 33
  • Мнения: 80
Еха, Биляна това се вика отхвърлена работа! Поздравления за щастливото събитие, много радост и леко да минават дните ви от тук насетне!  Hug

Доня  smile3501

Кокосче  smile3521 smile3521 smile3521

Хм, дами като обсъждате кой колко е поседял след секцио - излиза, че мен бързо бързо са ме натирили с багажчето към къщи. Раждане на 1 и "довиждане" на 6-ти. Пък махане на конци на 5-ти... ама било каквото било!

# 34
  • Мнения: 3 861
дааа теб са те държали 4 пълни дена след реанимация...но защо не, ако бебето е ок и ти си добре...
Аз имам някакви тайни надеждички и при мен да стане така ако сме ок да ни пуснат на 31-ви и да си посрещнем НГ у дома с беба, но това са си лично мои сметки несъгласувани с кръчмарите Joy

# 35
  • Мнения: 101
.... Утре ще ходя при д-р Ташков, някой чувал ли е нещо за него...?


Да, аз съм при него, за Константин Ташков питаш, нали?
Много съм доволна от него дотук, следи ми цялата бременност, от самото начало, внимателен е, лоши неща за него не съм чула отникъде, единственото е, че трябва да ми напомняш и припомняш за всичко защото той има наистина много пациентки и не може да помни проблемите на всяка. Мен обаче вече и по телефона ме разпознава за добро или за лошо. Той ще ми прави и секциото.

Утре съм на тонове и ще се видя и с него, току виж сме се засекли Simple Smile
Само не ходи при него преди 10.00-10.30 защото сутрин е мноооого натоварен и ако не е нещо супер спешно просто ще трябва да висиш да го чакаш.
 Успех!!!

Доня Коприва, Благодаря ти за отговора  Hug Да, точно за Константин става въпрос. Днес се разбрахме утре да отида към 9.00-9.30. Мисля да съм там към 9.00, ако се наложи да чакам може да се видим Simple Smile
Благодаря ти пак за инфорамцията  bouquet

Лека нощ на всички!

# 36
  • Мнения: 1 054
Здравейте, мами януарки/декемврийки! Честито на родилите мами и както каза Данинцето, която трябва нека стиска още малко.. останалите да ни зарадват бързо бързо  Hug
Аз днес видях две прекрасни пулсиращи точици... Трябваше да ида на 29ти по ЗК, но днес от нетърпение отидох на частно.. не съм доволна хич от отношението въпреки платения преглед, но нали си видях мъниците... Страхотни са! (то нали са си моите hahaha )
Целувки на всички по сладките коремчета! Леко раждане и не се притеснявайте.. и за януари ще има.. раждайте на воля  Mr. Green  Hug

# 37
  • Мнения: 63
Доня Коприва, браво за събраните средства.  smile3501

Буболече Мече, много се радвам за хубавите новини покрай теб!

# 38
  • Мнения: 585
Билянка, честита ти радост!   bouquet

Момичета възможно ли е за 2-3 дни да съм качила 5кг?? Направо се втрещих като се качих на кантара. Вярно е, че пишкам съвсем малко, ама да задържа 5 кила вода.... newsm78 Знаете ли някакво чайче, което да действа диуретично, че съм се подула отвякъде?  Praynig Четох за някакво билково лекарство Неуренал, ама така на своя глава май не смея....Ще ходя на тонове в петък, но до тогава все пак има 3 дни. ....Вие обаждате ли се на лекарите си по всяко време? Мен ми е малко неудобно да си хабя патроните за по-незначителни неща...ама де да знае човек. 

Аз като се чувствам така пия чай за бъбреци на Ламбрев, гледам много да внимавам този път, че миналия път не си обръщах внимание и накрая направих бъбречна криза Simple Smile

Да са ни живи и здрави новите бебчета и много щастливи техните майки, бързо да се възстановяват и да свикват с новите режими.

Момичета, аз да питам нещо - нямам много много контракции, обаче едвам ходя цял ден, като съм правя и имам една ужсна болка ниско долу в корема; от време на време така ме свива, че спирам просто и сядам. Някой има ли подобни уплаквания?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 932
Билянка , честит малък голям мъж! Да расте здрав и щастлив и да радва всички вкъщи!   bouquet   bouquet    bouquet
BubolecheMeche Чудна новина! Стискам палци всичко да е наред и само хубави новини до края!

# 40
  • Мнения: 705
Билянка, честита радост!
Мим, прекрасна принцеска, да ти е жива и здрава!
Мила, Вики е невероятен, страшно много се радвам за вас!
Емски, спокойно, всичко ще е наред, мисли за бебчо, представяй си само хубави неща и не се обременявай с излишни страхове. Скоро ще гушкаш сладко бебе!
Буболечемече, скоро си мислех за теб! Спомням си как се чувствах и и аз като видях пулсиращата точица! Усещането е невероятно! А още колко прекрасни емоции ти предстоят!
Мини, Рокси, Таника,  Hug

Ние сме ок, днес бях на още една консултация. Бебчо си е с перфектни размери, а тазът ми е 20 см! Така че предишният ми лекар да има много здраве от нас! Дано всичко да продължава да е ок и да имам раждането, което искам за себе си и за бебчо.
Единственият проблем е досадна хрема и зачервено гърло, но се наливам с чайчета и се надявам да отмине скоро.

Поздрави!   bouquet

# 41
# 42
  • София
  • Мнения: 120
А честита ни тема!
ooooh!ОХ, ама аз докато включа и писах ли писах в старата  newsm78 newsm78 newsm78
Само добри вести и Коледно настроение bouquet

# 43
  • Варна
  • Мнения: 389
Честито на новото майче! Само хубави моменти с бебо:)

Ех, че е хубаво да си смениш линийката:)
Момичета, влизам в банята и после ще седна да ви разправям за раждането, сигурно ще ви е интересно!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 389
Така... да ви разправям какво стана с мен!

На 16ти вечерта към 18 часа забелязвам, че контракциите ми са съпроводени с лека болка. Вече към 22 часа се убедих, че е така, но бяха на около 20 мин и не се смутих особено. До 6 часа сутринта бяха станали точно на 10 мин. и някои от тях бяха много болезнени - на моменти чак звук издавах, когато имах контракция. Ставаме ние в 6 и казвам на мъжа ми, че трябва да отиваме в МД да ми включат система с магнезий. Ставаме и аз докато се изкъпя и натамъня багажа си контракциите ми се разреждат и дори се чудех дали да ходим. Тръгнахме ние и когато ме прегледа доктора каза, че имам 2 см разкритие и, че раждането може да се спре само ако остана при тях. И така цял ден - 2 банки с магнезии, 3 инжекции бусколизин, 1 инжекция нош па, 1 за белите дробчета на беба + 3 по 2 хапчета нифидипин и гинепрал. Контракциите се разредиха на 20 мин, но не спряха цял ден, а аз бях тотално дрогирана!

Стана обаче 20 часа и контракциите отново на 10 мин. В 12 часа вечерта ме прегледа дежурния и каза, че имам 4 см, местят ме в предродилна и ми махат системата с магнезия! В предродилна ме вързаха за тоновете на беба и контракциите ми станаха на 5 мин, вече яко болезнени. В 2 часа ме преглеждат пак, въпреки, че мислеха, че ще правя разкритие до сутринта, заради лекарствата от предния ден, ама не! В 2 часа имах пълно разкритие! Спукаха ми мехура - безболезнена манипулация, не са ми правили клизма, и ме прехвърлиха в родилна зала.

Тук вече настана екшън, защото се разбра, че може би от хапчетата не мога да напъвам. Бях като някои дроб - те ми се карат, че не напъвам, а аз не мога. И така...изгонване 1 час и 15 мин. Закачиха ми окситоцин и нещата станаха доста по-добре. Тук е мястото да кажа, че прехвърлят ли ви в родилна вече няма болка. Напъва се заедно с контракцията и не усещаш нищо. На една голяма маса лежиш, хващаш краката си над коляното с ръце, дърпаш ги към себе си и напъваш все едно ходиш по голяма нужда. Мен се наложи да ме срежат, въпреки че беба беше малка. Извадиха я, тя веднага проплака, погрижиха се за нея, педиатъра ме успокои, че е добре. Чакаха плацентата близо 30 мин. Пак заради системите не можеше да се отлепи, е, махнаха я накрая малко насилствено, но и това не боли. Оказа се, че имам многооо къса пъпна връв, която е дърпала беба назад. После се започна шев и кройка - 6 вътрешни и 3 външни. Това беше първия и последен път, когато ми биха упойка - досега ми отказваха, заради системите пак от предния де. Стоях още час и половина на масата в родилна след като ме зашиха и после се преместих в стаята, т.е. вървях си доста сносно от родилна до стаята, ама то като съм нямала упойка е нормално. Това е!

Моят съвет към раждащите нормално е, че болката не е нещо, което да не се изтърпи - гадно е, но се търпи, ако можете да търпите изобщо не слагайте упойка - после веднага след раждането ще се чувствате супер. Аз бях в банята 3 часа след това. Май е това, че стана дългичкоSimple Smile)

Хубав ден ви желая, сега отивам да се цедя, че беба трябва да яде!

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 08:48 от Мим

Общи условия

Активация на акаунт