Френска празнична тема - 18

  • 25 126
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 325
ЗА МНОГО ГОДИНИ  МНОГО ЗДРАВИ, ЩАСТЛИВИ И ОБИЧАНИ ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА  Hug
По въпроса с Едитка, чакаме ги началото на февруари.Дата на операцията е вече е уточнена.Притеснението на мама Рени е ,че не знае език  а навярно иска по всяко време да е информирана за състоянието на малката.За съжеление полвинчо работи на две работи а през другото време спи а моят френски не е добър но можем да правим мобилен превод Simple Smile
И Даная ви поздравява за Новата година-
http://s5.dancingsantacard.com/default.aspx?santa=6006819

Последна редакция: пт, 02 яну 2009, 15:10 от mari_rus

# 46
  • Мнения: 24
За Много Години !!!
Нека тази Нова Година да бъде изпълнена с любов, красиви мигове, незабравими преживявания и много здраве.
Всеки си мечтае за нещо и се надява то да се сбъдне, пожелавам ви го от все сърце
.


 Hug Hug Hug

# 47
Здравейте.На кой ли не писах сега и  Вас ще моля за поредев път за помощ.Във връзка с предстоящото лечение на Едита в Париж ми е нужен човек с добър френски език, които да ми помага с превода при контакта с лекарите. За съжаление никой от нас не владее френски. Разчитах на мой роднина в чужбина, които винаги ми е помагал досега, но този път се оказва възпрепятстван и неможе да помогне. Най-подходящ ще е човек, които живее в Париж.Говорим за периода от 11,02 до към 20,02,2009 година.Това ще ми е престоя в клиника ROTHSCH ILD .Ако Вие или Ваш близък можете и желаете да ми помогне с превода - ще се радвам да се свържете с мен.Помощта ви ще е неоценима в този труден момент! Благодарим на всички Хора, в чиито сърца имаше място и за Еди.  На Мари,че ще ни приюти в дома си е моето голямо Благодаря!Вярвам, че заедно ще намерим решение и този път. 

Account name:   FONDATION OPHTALMOLOGIQUE A. DE ROTHSCHILD
Adress :    25-29, rue Manin
   75940 PARIS CEDEX 19

http://www.editka.net

# 48
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Рени, сега се запознах с вашата история и искрено се надявам и вярвам, 4е Вси4ко ще мине наред  Praynig
И още веднъж се възмущавам от некомпетентността(8 месеца да не могат да раз4етат правилно скенерните снимки) и претенциите на българските лекари(веднъж казали 4е не могат да извършат операцията, а после като има оферта от Франция - да запо4ват да усукват)  #Cussing out
Ако не намерите превода4 на място, ще ти дам номера си за евентуални телефонни преводи.
И браво на Мари за това, което прави   bouquet

# 49
  • Мнения: 353
Здравей,Рени.
И аз живея в Париж-даже съм близко до болницата(ако е тази,за която се сещам в 19 квартал на Париж до парка Бут Шомон).
Студентка съм-4 курс-тоест мисля,че говоря езика добре,но не съм никак в час с медицинските термини  Cry

Имам огромно желание да ви помогна с преводите (и каквото друго ми е във възможностите)....
Има само един проблем-имам си една беля,която към момента на идването ви ще навърши две годинки.За огромно наше неудобство,така и не успяхме да му намерим място в яслите,така че си го гледаме у дома.Засега майка ми е тук и тя се грижи за него,когато ходя на лекции.Тя,обаче, си заминава скоро и после ще си останем сами-ще има сложна организация с таткото,който работи,за да си продължа следването...Тоест не знам как да се организирам,за да идвам в болницата с вас....

Но,ако не се намери някой с повече свобода от мен-ще направя всичко възможно,за да помогна-евентуално ще идвам с детето и на място ще видим какво да правим...Пък и до тогава може и да изскочи някаква възможност за ясла...Или в зависимост от часовете ви за консултации,може да се намери някоя приятелка да го поеме за малко...

# 50
  • Мнения: 6
Честита Нова Година, момичета!
Бъдете здрави, влюбени, щастливи!Да е късметлийска и успешна за всички ни 2009!
  Hug
Шомон, много съжалявам, че се включвам толкова късно тук. Дано не съм пропуснала сроковете за този превод на английски. С голямо удоволствие ще помогна, а ако ти е вече много накъсяло времето и имаш някакъв вариант на превод (ако с Чумби сте направили нещо), можеш да ми го дадеш да го прегледа мъжът ми-за него ще е удоволствие. Ще ти пратя тел. си на лични за по-бърза комуникация.
Сбъдваща, голямо приключение с раждането. Става ми много паникьосано... Браво за бързото възстановяване, ти си героиня!
Жалана, звучи много готино изкарването на коледа в Алпите, пожелавам ти още по-хубави преживявания в БГ.
Кокай, лоша работа с тези вируси, сега им е стихията, да се възстановявате бързо!  Hug
Аз също бях покосена от нещо ужасно и снощи прекарах няколко часа в болницата.  Sick Не е ясно каква е причината, имах много гадна треска и 39С темп. Бебката показа доста учестен сърдечен ритъм и ме викат пак утре за нови изследвания. Назначиха ми конска доза амоксицилин и направиха посявка за изключване на листериоза. Стискайте палци всичко да е наред!  Praynig Поне персоналът в болницата и условията ми направиха чудесно впечатление - бях в родилното, където живот и здраве ще раждам и се успокоих, че ще съм в добри ръце!
Понеже Шомон засегна темата... да се обърна към нея и другите опитни мами с въпрос за количките... кажете ми магазини, където мога да разгледам качествени колички, марки, които сте ползвали и имате добри впечатления... Ще ми трябва някаква комбин. система със зимен кош към нея, но нямам намерение да давам 500 евро, а като гледам дори втора употреба какви цени се вихрят по ибея  #Crazy , направо са луди за връзване тези франсета!!! Аз точа зъби за солдите, макар че 2 седмици от тях ще съм си в БГ.
Рени, много бих искала да помогна. Не ме считай за безотказен вариант, защото в периода, когато ви е нужен преводач, ще съм в средата на 9 месец и не мога да ти гарантирам, но можеш да разчиташ на мен в дните, когато съм добре и подвижна. Френският ми не е перфектен, но си мисля, че с медиц. термини няма да имам проблем.
Прегръщам ви всички, френски мацки!  Hug

# 51
  • Мнения: 1 194
мелинда, дано се оправиш бързо и опасенията за листериоза да са неоснователни! Пази се!
А за магазините виж: Aubert, Autour de bebe, Toys'r'Us...
Aз съм ползвала количките Gracco,които са компромисен вариант: хем "маркови", хем евтини...удобни са ми били, не са много специални и луксозни, но и оплаквания нямам от тях.

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 01:05 от mariakara

# 52
  • Мнения: 6
Благодаря, mariakaraHug
Значи имаме една точка за Грако. Мами, чакам още препоръки!
Включвам се отново тази вечер въпреки треската, която пак ме мъчи, защото се присетих за съобщението на Шомон. Ние искаме да се местим. Шомон, може ли да дадеш повече инфо за апарта, който се дава под наем във вашата сграда? 30 квадрата са малко, но зависи как е разположението и т.н. Има ли кав?Какво шофаж?Порядък на наема?Всъщност можеш да ми пишеш на лични да не спамим. Ако някоя друга мадама има инфо за апартамент под наем в Париж или околностите, но с лесен достъп до Алма Марсо (метро или РЕРС) да свирка!  Wink

# 53
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мелинда, това твоето ми прили4а на грип ( февруари изкарах един и треската ме беше побъркала ).
А за коли4ките-моята я купих от Autour de bébé, триколка, марка Оh! Baby( мисля 4е е марката на магазина), по солдено време за 150?. Нямаше ландо, но не ми и трябваше, дивакът би стоял в него може би само месец  Laughing ). Беше коли4ка с кози и дъждобран. Страшно маневрена и здрава, и дори и миналата седмица я ползвахме, т.е. по4ти 4 години.
Бързо да оздравяваш  Hug

# 54
  • Мнения: X
Аз като един виден количкоунищожител (Шомонски, привет), мога горещо да похваля моята количка. Пета по ред, но и последна, пасна ми идеално, перфектно проходима и маневрена, а и е здрава. Ето това е количката: http://www.buggy.de/buggster.php
http://www.amazon.de/buggster-s/s/qid=1231054835/ref=sr_pg_1?ie= … er%20s&page=1
По мое време не се продаваше във френско, аз си я купих нова от ибей, от един австрийски интернет магазин.
Основната част е за след 6 месеца. Към нея за новородено се взима зимен кош  http://www.amazon.de/TFK-Quick-Babywanne-Carbo-Schwarz/dp/B0014K … 54924&sr=1-25 или кош за кола CarGo http://cgi.ebay.de/TFK-Cargo-Babywanne-Babyschale-0-in-Einem-NEU … %3A1%7C240%3A1318 .Аз препоръчвам второто, кошовете им са със степени за гръбчето, супер удобни и закътани.
Нашата я ползваме повече от 2 години, не е мръднала, а експлоатацията е сериозна. Изобщо не съм и помислила за нова количка за дамата. Бъгстъра е количка - инвестиция, която се изплаща многократно заради удобството си.

Шомоне, на теб каква количка ти трябва? Нещо съвсем лекичко за Калоян, или мислиш за сестричка вече? Ако е само за зетя, погледни леки триколки, от тоя сорт:
http://www.amazon.de/Quinny-65601100-Buggy-mandarin-Kollektion/d … 055283&sr=8-7
Има доста френски копия на тоя модел по големите магазини, на доста прилични цени.

# 55
  • Мнения: 846
Ихауууууууууууу  Grinning тук съм и аз. пристигнахме благополучно в БГ.
Тук вали сняг до колене, много приказно е  Mr. Green
Ама голям студ, но от утре съм решила да открия сезона на скитосването  bowuu
мама се скъсва да ме глези и ми е толкова хубаво  Crazy

Мелинда дано вече да си добре  Hug
Целувки на всички и до скоро  Hug

# 56
  • на езерото
  • Мнения: 263
    Здравей те момичета Heart Eyes, чета Ви редовно но сили нямам да пиша, от 21.12 са постоянно съм болна то бяха грипове, бронхити и сега съм с прекрасен отит на лявото ухо просто красота Sick
  Мелинда, дано е само грип бързичко да се оправяш и бебка да е добре Heart Eyes За съжаление съвет за количката не мога да ти дам, аз си купих моята от БГ, беше Чиполино http://www.chipolino.com/, подобно на триколка Гардения (точно моят модел не го продават вече), купих я за 150 лева, не беше лоша.
  Мариакара,  за работата какво да кажа...не е това което очаквах Rolling Eyes но за начало е добре, стила на работа е тотално различен от това което съм свикнала, в лаба се стой възможно най–малко повече пред компа, непрекъснати срещи, непрекъснати лекции по безопасност.Не можеш един разтвор да направиш без някой по сигурността да ти виси на главата, щом аналитичната везна е поставена в камина Crazy
  Жалана, приятно изкарване в БГ, да ни разкажеш после подробно Heart Eyes
 
 

# 57
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Привет и от мен в пoследния ден от ваканцията (буууууууууууууууууууу, искам още Sad)!

Мелинда, дано да е само грип (много прилича на това, дето го изкарахме цялото семейство последните седмици) и бързо да се оправяш. За количките, препоръчвам един магазин за бебешки стоки почти "на едро" в 15ти аррдт на Париж. Аз съм много доволна, оттам закупих цялата пюерикултура за Камбанката навремето на доста приемливи цени. Пример - количката ни (ландо, кошче и седяща) оттам струваше 450 евро, докато в другите вериги беше над 600 (Chicco Trio C1).
Sauvel Natal (сайтът им не е особено добър, но поне имаш координатите Simple Smile)
25, rue Desnouettes
75015 Paris
M° Convention


# 58
  • Мнения: 1 194
Sauvel Natal (сайтът им не е особено добър, но поне имаш координатите Simple Smile)
25, rue Desnouettes
75015 Paris
M° Convention



Абсолютно ЗА! Оттам купихме леглото на Яна, и много други неща!
Пинка, всяко начало е трудно, ще свикнеш с тукашния стил! Бързо оздравяване!

# 59
  • Мнения: 24
Здравейте!
Рени - Разгледах сайта и разбирам, че сте преживели изключително трудни моменти, не мога да помогна с директен превод през този период, но се моля всичко да се нареди и малката ви прекрасна дъщеричка да се излекува, много късмет и здраве през Новата 2009  Praynig.
Мелинда - сега като се замисля, дори съм го забравила, в първите 3 месеца се разболях от грип, не можех да пия лекарства, бях си в Бг и много тежко я изкарах тази болест, ще видиш после всичко се забравя, колкото и да е била трудна бременността Hug Всичко ще е наред, най-тежко е, че си далеч от близките, но и с това се свиква. Дано скоро да си летиш за къщи все пак  Wink. Стискам палци и за новата квартира.
Пинка - оправяй се бързо!
Жалана - супер!
Мм да от утре пак ставане рано, рано, сега както бяхме свикнали да спим до 10, не знам как ще се получи и този студ, хич не съм ввдъхновена.....

Общи условия

Активация на акаунт