Късно заспиване-как да се справя?

  • 6 358
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 666
Заспиваше късно до едно време, може би до към 3-4 месец, после постепенно започна да заспива все по-рано и накрая към 8-9 месец го слагах в 19.30-20 и заспиваше веднага. Ставаше рано 5.30-6 няколко месеца, но аз предпочитам така отколкото да се кокоря по нощите, а и имахме време с мъжа ми да вечеряме заедно и да се видим на спокойствие. С времето започна да се събужда все по-късно и сега вече става към 7.30. Мисля че децата минават през различни периоди, според мен продължавай да я будиш сутрин рано в определен час и след време ще даде резултат. За разходките така е мила колкото повече порастват, толкова по-малко спят през деня и все по-интересен им става света наоколо.

# 31
  • Мнения: 1 629
Според мен бебето още с ражането и първите му дни вече започва да си изгражда режим. Моето примерно спи от 18ч вечер до 6ч сутрин само с 1 ставане в 23ч да яде. Но през целия ден лудува, играе с играчките, реве, вика, но не заспива. Едва ли ще можеш да я приучиш да заспива по-рано.  Thinking И аз подкрепям мнението да я слагаш на приглушена светлина да спи или нещо такова. Просто в 20ч. прекратяваш всички дейности и я слагаш пък каквото иска да си прави тя.  Peace

# 32
  • Мнения: 22 430
Моята дъщеря от 4месеца вече заспива не по-рано от 00ч. В много редки случаи може да заспи и към 23часа.
А ако е много изморена и заспи към 20ч, то се събужда към 21-22часа и откарва и до 1ч през нощта, което е ужасно.
През деня спи веднъж за около 1-2часа, рядко два пъти.
Е, аз не съм намерила начин да не заспива толкова късно.

# 33
  • Мнения: 425
И аз съм със същия проблем ooooh!Даже мислех да пускам тема.
За мен си е  проблем това защото е много изморително наистина,въртележката с детето започва от сутринта та до късна доба когато вече едвам гледаш. CrazyА ако заспива в 20-21ч можеш спокойно да вечеряш,да гледаш спокойно филм,да се видиш спокойно с мъжа си-абе забравяш че имаш дете вечер-главата ти малко да си почине след натоварения ден с детето-ето така си представям аз как би било ако заспива рано.
Пък и да стане по-раничко според мен не е толкова лошо-ще си изпиеш кафето,ще си оправиш къщата,но поне пък после знаеш че в края на деня детето ще заспи и ще има няколко часа тишина и спокойствие.Ееех мечти ,мечтии...
Това с ранното ставане и при нас не работи.Ставал е в 7ч ,обаче после си наваксва през деня и вечерното му заспиване пак е по нощите Tired

# 34
  • Мнения: 342
Много благодаря, на всички отзовали се мами! Във всяка история за късно заспиване виждам и нашата... явно наистина си е до темперамент на детето. Повечето от нещата съм пробвала и обстановка, приканяща към сън, само че заспивах аз и други подобни трикове, дори пробвахме на няколко пъти да я къпем по-рано... но не става. Не ми пречи, но всичко, което е описала "sundey" ми се е искало и на мен, защото наистина нямаме лично време с таткото, дори да си поговорим и споделим нещичко. И все пак, да ни е жива и здрава, това е най-важното!

# 35
  • Мнения: 8 242
..и колкото по-големи стават, толкова по-трудно става заспиването  Tired
Ей го моето - не е бебе да го полюшкаш малко и да заспи.. Докато не реши сам - просто не заспива..
Или си ляга към 12-1.. или ако е много изморен и е заспал към 8 - събужда се в 12.. и игри до зори..
И НЕ спи на обед.. Ако спи - става още по-страшно  ooooh! Тогава 3-4 сутринта не ми мърда  Rolling Eyes
Не му стига 24-часов ден  Confused

И е така от бебе..

# 36
  • Мнения: 514
И ние сме така заспива към 23:30!Става сутрин към 8:30-9 часа

# 37
  • Мнения: 666
Добре де, а ако ги оставите тези неспящи скокливковци сами в стаята пък да си правят каквото искат докато заспят не помага ли. Винаги съм се чудила, защото и моят син не иска да спи рано от едно известно време, но аз го къпя и го слагам в леглото да си говори, да играе каквото иска да прави и обикновено до час, час и нещо е заспал. Просто никой не говори с него и не му обръща грам внимание.

# 38
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен.
Моя син вече е на 4 и половина,но като беше малък се опитваше да доминира и да си прави каквото иска,но като почнах работа се връщах адски уморена и с нетърпение чаках да стане 20.00 за да го сложа да спи.Естествено той не искаше,но полека лека номера стана- първо прочетем приказка,после се гушкаме и без да ме забележи гъся телевизора-до десет минути е заспал.Итака до ден днешен.Следобед,когато сме в къщи към 13ч. лягаме да си почиваме уж и той пак заспива.Съвета ми е да бъдеш настоятелна и лекичко с гъделичкане ще успееш.Според мен е много важно детето да спи на одеб и вечер да си ляга рано.

# 39
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Мойта бебка от двумесечна възраст спи от 21.00-21.30 до 9.00-9.30 часа.Устройва ме идеално.През деня спи по час между храненията.Педиатърката ме съветваше да я будя сутрин в 6.00 да яде,че пропуска хранене,но на мен ми е жал.И през деня наваксва с количеството храна,защото наддава нормално.

# 40
  • Мнения: 121
Не става и не става.Човекът си заспива,обаче се събужда точно след 30 мин.По толкова спи и през деня-през 3-4 часа по 30 мин.Заспива чак в малките часове,дори понякога към 4-5ч. сутринта и става по обед,като през цялото време мрънка,пробужда се...видях се в чудо вече.И лампи съм гасила,оставям само нощната да свети,и тиха музичка и какво ли не-ефектът е един същ,явно така ще сме още дъъъълго,дълго 1crib

# 41
  • Мнения: 3 376
И аз съм на мнение,че децата са индивидуални както и ние самите-не можем да ги поставяме всички под един знаменател или да им налагаме кога да искат спят кога не.

Пък и както знаете хората се делят на "сови" и "чучулиги" и децата едва ли са изключение. Wink
Може би детето ти е типичен представител на совите и ако това е начина по който тиктака неговия биологичен часовник не виждам как това може да бъде променено.

# 42
  • Мнения: 342
И аз съм на мнение,че децата са индивидуални както и ние самите-не можем да ги поставяме всички под един знаменател или да им налагаме кога да искат спят кога не.

Пък и както знаете хората се делят на "сови" и "чучулиги" и децата едва ли са изключение. Wink
Може би детето ти е типичен представител на совите и ако това е начина по който тиктака неговия биологичен часовник не виждам как това може да бъде променено.
Ами може би си права. Явно на баща си се е метнала. Работата му е такава, че работи до късно и става късно. По едно време казваше, че явно той й е нарушил режима, но тя от новородена е така... Ами сова, сова, значи мама трябва да се наглася към двама човека в семейството  Wink

# 43
  • Мнения: 3 993
данина , прочетох цялата тема, някъде по-напред ти споменаваш, че си опитала да изместиш вечерния ритуал по-рано, но нямало ефект. Според мен точно това би могло да бъде решението на проблема ти. При нас действа безотказно. Детето свързва вечерния ритуал със спането, каквото и да включва той - баня, хранене, музика, люшкане, гушкане, биберон и т.н. Моят съвет е да опиташ отново да изместиш по-рано вечерния ритуал, опитвай по-дълго и настоятелно. Също споделям вече изказаните мнения да сложиш детето да спи в леглото му и да не му обръщаш внимание, а то да прави каквото иска, да говори, да си играе и т.н. И това има добър ефект при нас, когато на дъщеря ми не й се заспива в обичайния час.  Peace

# 44
  • Мнения: 2 334
данина , прочетох цялата тема, някъде по-напред ти споменаваш, че си опитала да изместиш вечерния ритуал по-рано, но нямало ефект. Според мен точно това би могло да бъде решението на проблема ти. При нас действа безотказно. Детето свързва вечерния ритуал със спането, каквото и да включва той - баня, хранене, музика, люшкане, гушкане, биберон и т.н. Моят съвет е да опиташ отново да изместиш по-рано вечерния ритуал, опитвай по-дълго и настоятелно. Също споделям вече изказаните мнения да сложиш детето да спи в леглото му и да не му обръщаш внимание, а то да прави каквото иска, да говори, да си играе и т.н. И това има добър ефект при нас, когато на дъщеря ми не й се заспива в обичайния час.  Peace

Все едно аз съм го писала.Напълно подкрепям  Peace

Общи условия

Активация на акаунт