Възможно ли е мъж на 40 год да се промени

  • 3 819
  • 35
  •   1
Отговори
Здравейте!
Става въпрос за съпруга ми ,с когото сме заедно от 14год.Имаме 3 дедица.Проблема е в това ,че с нищо не ми помага ,даже доходите в къщи засега аз ги нося.Много пъти сме говори по тази тема ,но доникъде не стигаме .Общо взето се превръща в скандал.Имам чуството ,че той наистина неосъзнава,колко много неща правя.В къщи нищо не пипва.и на работа не ходи.Има имати под наем ,които ще дава под наем ,но още не ги е дал.Аз се съспивам,без да преувеличавам.Най много ме е яд ,че той май наистина не го осъзнава.Днес цял ден съм оправяла къщата и съм се занивала с децата и той тая вечер ми заяви ,че било мръсно.Не се сдържах и му отвърнах ,като не му харесва той да изчисти.И той ми каза: да си меря приказките.
 Преди време се бях решила да си взема децата и на квартира.Много говорихме , и аз реших да му дам още един шанс.Макар ,че неговите думи бяха:Нищо не мога да обещая ,но ще опитам да се променя.
 Не ми тежи домашната работа,но ме боли от неговото отношение.
 Все си мислех ,че поне от малко ще почне да помага ,но уви.
 До скоро живяхме на квартира,много близко до родителите му и майка му много ми помагаше,но преди няколко месеца купихме жилище и се надявах ,че той ще се промени Sad
 С децата няма почти никакъв контакт.Вечер ,като си дойде все ги гони в децката?Никъде не излиза с тях ,в къщи контакта с тях му се изчерпва с това -донесе ми вода,пази тихо,марш в децката и подобни.Голямото дете ,което е на 9год. почна да се усеща вече и понякога ме пита ,защо тати не помага,това не е ли мъжка работа?Днес с него местихме мебели Tired
 Новото жилище е на негово име ,а ние намаме брак.Имам къде да отида да живея с децата.Но ми е трудно да направя тази крачка.Предния път когато се бях решила казах на децата и малките много се разстроиха.Незнам за тях кое е по добре.
 От друга страна за всичките тези години които бяхме заедно всичко ,което сме спечелили го вложихме в тези имоти.И сега вече сме на финала,дето се вика ще почваме да берем плодовете на труда си.Всичко е на негово име,освен моя бизнес.Това означава ,че ако приема тази крачка да го напусна ще трябва да започна всичко отначало.
 Много ми е трудно да взема правилното решение ,за това ви моля да споделите вашето мнение.

# 1
  • Мнения: 686
 И аз си го имам подобен в къщи,но сякаш вече се примерих.Трудо може да се промени човек на тази възраст.Щом и разговорита не помагат ,незнам какво да те посъветвам.Ти сама трябва да решиш дали можеш да живееш по този начин цял живот.

# 2
  • Мнения: 2 448
Така си го свикнала като си му позволила с търпението си да се възползва максимално. Кой бяга от лесното?
Че и три деца? Как успяваш ти да издържаш семейството сама, това ми се струва направо нереално.  Rolling Eyes
Не мисля, че някой би се променил на 40 освен ако не е притиснат от обстоятелствата.
Само, че както представяш нещата, ако си тръгнеш с децата само ще го улесниш. Може би трябва да го попритиснеш за по голяма отговорност, като го лишаваш от определени неща, след като твърдиш, че ти носиш парите в къщи. Нека и той се потруди.

# 3
  • Мнения: 247
Децата си можеш да промениш, но мъжа до теб... трудна работа. Ще ти се наложи да правиш известни компромиси докато са малки.
Един ден ще порастнат. Ще си отлетят и ще ти остане много свободно време да правиш нещата така както на теб ти се иска и по начина по който ти се иска. Имаш 3 деца и работа - нито физически, нито емоционално нито психически и духовно  - просто е невъзможно да търсиш начини заради собственото ти удобство. Рано или късно и на твоята улица ще изгрее слънце. Отлагането не е провал. Сама трябва да прецениш кое в живота ти има смисъл. Ако финансово сте добре си наеми жена да ти помага в домакинството. Мъж-домашна помощничка не ти трябва. Да върви да се бори навън и да ви бъде по-скоро опора и закрила, а не чистачка и бавачка. Отпусни парата, седни и помисли и ще видиш, че и без кавги можеш да си решиш проблемите. Инвестирала си в най-голямото богатство - децата.  Да са ти живи и здрави!

# 4
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
Абе ,къде ги намирате такива плазмодий #Cussing outНе на 40 .и на 20 си е бил леке . Иначе ,как е оцелял като голямо лайно до сега -благодарение на теб .Е ебах ти мъжете -на 40 год . си и  -поне от лайно да се беше издигнал до клозетна чиния SickАми то ,акото си остава ако(като няма амбоция)

# 5
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Разочарована, абсолютно съм съгласна с Пасинет. Не само мъжете на 40 се променят само в критични ситуации - всички хора са така. Ако ни устройва положението ни, няма причина да се променим. Мъжът ти явно го устройва ситуацията. Защо да почва да ти помага? Не виждам нито една причина. Ти си при него и без да ти помага и без да носи пари вкъщи и без дори да се отнася добре с тебе. Родила си му 3 деца, дори без да сте женени, гледаш му ги добре, явно, къщата му е в повечето случаи в ред, бизнес имаш, влагате останалите пари в имоти на негово име... Ми той защо да се озорва? Ти явно не искаш нищо от него.... От любов? Вече 14 години му е добре така, както казваш - не съм оптимистка. Дори и като си мислела да го напускаш, пак не ти е казал, че ще промени нещата - казал е - не обещавам...

Познавам мъж, който е образцов съпруг с втората си жена, но по неговите думи, е бил съвсем различен в първия брак. Не е помагал вкъщи изобщо, не е прекарвал достатъчно време със семейството си и с децата. Но пък винаги е работил и ги е издържал до дупка - жената не е работила изобщо, а той е работил по едно време на 3 места едновременно. При вас май не е точно така...

И аз бих те посъветвала да прецениш дали можеш да живееш по този начин. Домашната помощница е добра идея, но ти казваш, че от отношението те боли... Домашната помощница не оправя отношението. За децата - сигурна съм, че ще е по-полезно за тях да разберат, че подобно отношение не трябва да се толерира. Момчето ти вече е разбрало, че не е наред...

Каквото и да решиш - млада си още, имаш време за всичко. Успех!

# 6
  • Мнения: 12 648
Възможно е. С друга жена. Защото, за съжаление, ти не можеш да се промениш.
И аз познавам един такъв - втората му жена каза Не мога да чистя, не мога да готвя, не мога да гледам деца. 

# 7
  • Мнения: 2 131
Добре, де, извинявай... Вие сте заедно от 14 години, едва ли чак сега разбираш какъв е мъжът ти. Как допусна, при положение, че е търтей, и бизнесът и апартаментът ви да са на негово име?! Още повече че, както казваш, ти се скъсваш от бачкане, а той си клати краката!
Ситуацията, както я описваш, е абсурдна. Поне, ако имаше хубаво отношение към децата - да играе с тях, да показва, че ги обича и т.н., разбирам донякъде да направиш компромис.
 
Това означава ,че ако приема тази крачка да го напусна ще трябва да започна всичко отначало.
А бизнесът като остане при него, той как точно ще се справи щом е такъв лентяй?!? Няма ли начин, ако го напуснеш, да си запазиш постигнатото. Пък в крайна сметка, защо да не започнеш отначало, особено, ако имаш подкрепата на близките си.
Желая ти успех!   bouquet

# 8
  • Мнения: 340
Не се сдържах и му отвърнах ,като не му харесва той да изчисти.И той ми каза: да си меря приказките.

 smile3513
Ето така бих реагирала аз на наглото му изказване. 

Разбира се, че няма да се промени.  И ти си си напълно виновна, че си допуснала нещата да се влошат до такава степен.  Трябвало е да си опичаш акъла и да реагираш при първите прояви на грубост и мързел.  Сега е много, много късно...

# 9
  • Лондон
  • Мнения: 403
Ти с кой акъл си купувала имотите само на негово име?Какво си си мислела тогава ?Еми ти този мъж си го "оформила"по този начин.Той няма да ти позволи да го промениш.Не че не може,но ще ти бъде трудно.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Голяма грешка си направила- като си позволила той да се превърне в това, което е  И това, че всичко е на негово име. Все пак ако децата са припознати, мисля, че можеш да останеш в настоящия апартамент (консултирай се с адвокат), а той да отива в някой от другите и да се хваща на работа- на теб за какво ти е този мъж?... Как изобщо си му родила 3 деца и си му позволила да не работи- това не мога да го проумея?! ooooh!

# 11
  • Мнения: 7
възможно зависи обстоятелствата

# 12
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Не искам да прозвуча грубо,но на такъв мъж не бих му родила 3 деца.Като видя как няма промяна след първото ще си сложа спирала.Имам познати,които живеят по същия начин,с малката разлика че въпросната женица няма къде да отиде.Слугинства по цял ден на божествения си съпруг и трите си деца и напълно се е примирила със живота.Но както е казал народа-"на каквото си постелеш-на това ще легнеш".Ако си изисквала от въпросния господин повече на времето то нещата щяха да се развият по друг начин.Не мисля,че можеш да го промениш. Прецени сама дали ще имаш сили за в бъдеще да продължаваш да живееш с това леке-или се спасявай преди четвъртото.

# 13
  • Мнения: 284
Посъветвай се с адвокат,но мисля че имаш дял в имотите,при положение че децата са припознати.И в крайна сметка не си оставяй магарето в калта-имаш 3 деца и един ден трябва по някакъв начин да ги обезпечиш материално.Нима ще му позволиш да остане всичко за него,а децата ти да са лишени от всичко при положение,че  ти се бъхтиш за да постигнеш всичките тези неща?

# 14
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
И аз мисля, че това, че имотите са на негово име, не е чак толкова фатално - в крайна сметка лесно може да се докаже, че сте 14 години заедно и че децата са ваши - което, ако решиш да се развеждаш, в съда може да послужи.

Въпросът е, ТИ след 14 години ще събереш ли кураж да покажеш на децата си, че трябва да се живее достойно? Няма нужда да се обвиняваме за това, което сме или не сме направили в миналото. Винаги има възможност да се тръгне в друга посока.

Лично аз съм любопитна да видя лицето на такъв мъж, когато жена му му казва - реших, че заслужавам по-добро отношение и не виждам нищо, което да ме задържа при теб повече - желая ти щастие, но си отивам с децата.  Обзалагам се, че това ще е най-голямата изненада в живота му.

Общи условия

Активация на акаунт