Първото кърмене в родилното??

  • 2 451
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте мили мами, искам да питам как минаха при вас първите кърмения в родилното...С какви проблеми се сблъскахте? При всички ли е толкова болезнено в началото, както разправят... Rolling Eyes

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Недей да се самонавиваш предварително, че ще те боли  Stop Мен не ме е боляло / имаше и такива единични моменти, но по-натам, когато детето искаше да стои повече време на гърда /, по-скоро ми беше трудно с първото дете, защото не знаех как да го поставя добре на гърдата, докато една отзивчива санитарка не ми показа.  Grinning Тогава не бях чела във форума и не бях наясно с кърменето, мислех, че всичко ще си дойде от самосебе си. Вторият ми син засука много добре още от първия път, независимо, че ми го дадоха чак два дни след раждането, защото е роден съм секцио. Когато не беше до мен / родих в провинцията и бебетата не са с майките си / му даваха и добавка, но аз се бях примирила, че нещата са такива и не мога да им повлияя. В Родилното детето си сучеше добре всеки път, когато беше при мен - в интерс на истината го оставяха доста време при мен  Peace - поне по 1 час на всеки три.
Успокой се - още повече според мен ти си се запознала с материалите тук и имаш поне теоретична подготовка. Като се прибереш у дома нещата ще тръгнат в правилна посока, щом имаш желание да къриш бебето. Пожелавам ти леко раждане.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 562
Не ми беше болезнено нито първия път с първото дете, нито първия път с второто дете.
В първите дни поради много погрешни съвети ме боляха гърдите, но проблема приключи около 5-тия ден.

# 3
  • Мнения: 528
Нито с първото дете, нито с второто първото ми кърмене е било болезнено  Peace Усещането е невероятно! Наслади му се  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 139
Не е имало болка и при мен.
Бебо ми го дадоха на 3 ден,понеже родих секцио.За щастие засука веднага,без проблем,въпреки че е ял от шише преди това.От тогава се кърмим,единствено се
сещам за болка в първите дни като се прибрахме-гърдите ми се препълваха и в първият момент на засукване се усещаше болка,постепенно всичко се нормализира.
Успех Peace

# 5
  • Мнения: 48
Благодаря за позитивните ви мнения Hug Надявам се наистина нещата да вървят безпроблемно, обнадеждихте ме, че не е толкова невероятно кърменето да и започне безпроблемно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 957
В родилното нямах никакви проблеми.Дадоха ми бебето да го закърмя около час след секциото.
Проблемите ми дойдоха, когато се прибрахме вкъщи.Големи и болезнени гърди и разранени зърна.Но за 2-3 дни всичко си дойде на мястото.

# 7
  • Мнения: 5 393
При мен болезнени бяха първите 2-3 кърмения в родилното. След това нещата се  нормализираха и всичко беше наред.

# 8
  • Мнения: 1 671
Това бяха прекрасни моменти. Въобще не ме е боляло (бях си подготвила зърната предварително - мажех ги с дефламол).  С малкия не знаех как да го накарам да засуче, наложи се на първите няколко кърмения акушерките да ми помогнат. После имах проблем с пренапълването на гърдите, което вече си болеше, но всичко минава и отминава и остават само прекрасните спомени как се гушкате и кърмите с бебето!

# 9
  • Мнения: 200
не съм изпитвала никаква болка , единствения ми проблем беше,че кърмата ми беше много и постоянно трябваше да се цедя,но пропуснах един път и гърдите ми станаха на бучки,след горещ масаж всичко се оправи ,стискам ти палци всичко да е ОК и да си една от дългокърмещите мами   Peace

# 10
  • Мнения: 693
Бях чела толкова много преди да родя и незнам как така се получи, че въпреки предварителната ми подготовка се оказах доста неподготвена!!!

Боляха ме гърдите и зърната целия първи месец - чак ми се струва невероятно, това което казват мамите досега   Rolling Eyes

Бих те посъветвала да си носиш крем за зърна, задължително, хубава помпа (ръчната на Avent), малка хавлиена кърпа (която при нужда да мокриш с топла вода и да правиш компреси преди кърмене). Ако гърдите ти са препълнени преди кърмене първо изцеди малко с помпата и тогава сложи бебето. Ако го сложиш да суче от твърда гърда няма да може да засуче добре и има голяма вероятност да разрани зърната, после кърменето става непоносимо.
Търси си правата на всяка цена. Не се стеснявай да питаш акушерките за всичко, което те вълнува, те са длъжни да ти обесняват и да ти показват (как се слага бебето, например).

Успех    Hug

amber, интересно ми стана, в коя болница дават веднага след секцио да се кърмят децата  newsm78


# 11
  • Мнения: 2 957
amber, интересно ми стана, в коя болница дават веднага след секцио да се кърмят децата  newsm78

В Майчин дом-Варна Wink

# 12
  • Мнения: 693
Извинявам се за  offtopic но amber, как така - не пречат ли обезболяващите и упойката на кърменето, а болката?! Точно след един час започва да отпуска упойката и болката е непоносима, а пясъкът върху корема, катетъра, как изобщо успя да се изправиш седнала или да се обърнеш на една страна?!  Shocked

Снаха ми ражда в Майчин дом, дали са и бебето да го кърми на 3-тия ден!

# 13
  • Мнения: 2 957
Katinche аз раждах със спинална упойка.Не виждам с какво може да пречи на кърменето.Болките бяха абсолютно поносими.6 часа след операцията аз станах да се раздвижвам.Нямах нито пясък в/у корема (за първи път чувам-нямах и при първото си раждане в същата болница), нито катетър-бях с памперс  Wink Бебето ми го донесе една от акушерките и го сложи на гърдите ми.Тя ми помогна да го закърмя без да ставам или сядам.Така стана и с другите родилки с които бях в следродилна зала.
Не знам как така на снаха ти са и го дали след 3 дни, като в Майчин дом бебетата са денонощно при майките.За Варна говорим, нали? Моето го взеха само първата нощ след операцията.
Изписаха ни на 4-тия ден по мое желание  Wink

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 00:28 от amber

# 14
  • Мнения: 1 219
първото кърмене не беше проблем,но после имаше известен дискомфорт,докато ме научиха как да кърмя,за което съм изключително благодарна на консултантката ми по кърмене. Heart EyesСтрахотен отзивчив човек,който ме зареди с много кураж и търпение през първите ни дни с бебка.Закърмих на 5-тата минута от раждането на дъщеря ми и не съм спирала до днес. PeaceЖелая този успех на всички бъдещи и настоящи майки.Да кърмиш е страхотно усещане което не може да се опише,затова съветвам всички майки задължително да пробват newsm62 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт