Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 27 дек. 2008, 09:06 ч.
  • Преглеждания  3 057  Мнения  4  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 308
За първи месец започнах да пия Lindynette 30, изписан ми от гинеколог.
Първото хапче се започва с началото на цикъла.
Цикълът ми свърши и сега на 9-то то хапче започнах да кървя и то чувствително.
Не знам какво да направя, а гинеколожката ми не си вдига телефона.
Да спра ли хапчетата или да продължавам?
На какво се дължи това кръвотечение.
Нямам кисти, всичко ми е ок, бях на преглед преди месец.

Реклама
# 1
  • Мнения: 1 090
И аз имах същия проблем, получих неочаквано кървене още преди първата половина от използваните таблетки /от друга марка/. А хапчетата бяха по 28 и се пият без прекъсване, т.е. М не трябва да има. В листовката пишеше, че такива реакции са възможни през първите три месеца. Гинекологът ми също ми , да не спирам, но аз ги спрях и заради други странични ефекти. Следващият ми цикъл също беще на 14 дни, изобщо стана каша. С предишните хапчета нямах такива проблеми.
В листовката на Lindynette 30 нищо ли не е споменато за тези случаи?

# 2
  • София
  • Мнения: 308
И аз имах същия проблем, получих неочаквано кървене още преди първата половина от използваните таблетки /от друга марка/. А хапчетата бяха по 28 и се пият без прекъсване, т.е. М не трябва да има. В листовката пишеше, че такива реакции са възможни през първите три месеца. Гинекологът ми също ми , да не спирам, но аз ги спрях и заради други странични ефекти. Следващият ми цикъл също беще на 14 дни, изобщо стана каша. С предишните хапчета нямах такива проблеми.
В листовката на Lindynette 30 нищо ли не е споменато за тези случаи?

Да, пише, че е възможно кървене или зацапване през първите месеци!!! Не пише, колко време се очаква да продължи. Странното е, че при други хапчета имах същия проблем и казах на лекарката, за това тя промени рецептата от Lindynette 20 на 30, уж за да няма подобен проблем.
Малко ми се скапа празничното настроение

# 3
  • Мнения: 1 090
Четох във форума за момичета, при които наистина първите 3 месеца са били с доста чести прокървявания. Някои съветваха да се изчака този период, за да свикне организма, а други казваха, че това е индикация, че тези противозачатъчни не са подходящи. newsm78 При мен по това време имаше и силни болки и затова не ми се чакаше организмът ми да се нагажда.
Не си разваляй настроението - след празниците лекарката ще намери разрешение проблема. Peace

# 4
  • Мнения: 1 709
Прокървиш ли, значи не са за теб, според моя гинеколог Peace Ще ги смените щом си решила това да е начина за контрацепциа, споко Peace Пазара е залят от най-различни видове хапчета ooooh!

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт