Раждане в правителствена болница "Лозенец"

  • 120 081
  • 596
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 461
Ох, ще ме уморите с тези културни хлебарки hahaha
Аз друго да питам - искат ли нещо да се носи за бебето? Дадоха ми един списък за постъпването,  но там нещата са само за мен, даже и памперси няма Thinking

# 76
  • София
  • Мнения: 146
angel1, Дали може да е при теб бебето през нощта не знам, защото аз не съм изявявала подобно желание, осъзнах че това е последния ми влак за нощно наспиване. Акушерките толерират кърменето, нощно време дават АМ и не те будят, освен ако не изявиш желание. След нормално раждане ти дават бебето почти веднага, още докато си в родилната зала /поне 2005 г. беше така/ да го гушнеш, после го взимат да си го прегледат обстойно. И след това на всеки три часа си ти го носят в стаята. След секцио не мога да ти кажа, защото моята хубавица беше в кувиоз, а мен ме срязаха вечерта и трябваше аз да мога да стана за да я видя. Но мисля че ако всичко е наред ще ти го дадат бързо. Акушерките са много мили не ми се вярва да ти откажат да участваш в къпане и преповиване, но те ги къпят в 6 сутринта, преди да са ни събудили нас. За таткото дали може да присъства на раждането не знам, но по вероятно е да не дават, попитай на място.
Ще ти дам един съвет /без да си го искала/ - наспи си се в болницата, отпочини си, защото в къщи ги няма акушерките и наистина ще участваш във всичко от къпане до нощно кърмене, през многото преповиване и обличане. След раждането ще е по-добре и за теб и за бебо да използваш престоя си в болницата за да си отпочинеш и да се повъзстановиш.
Пожелавам ти леко раждане и усмихнато бебе. Дано съм ти помогнала.
electra, след като родиш, ще ти кажат какво има нужда да се купува за бебето. Те са на принципа на кой каквото му се падне, ако са свършили мокрите кърпички и бебешкото олио ще ти кажат да купиш това, или пък памперси. Не се притеснявай. И на теб леко раждане и весело бебче ти пожелавам.
Айрис, като чета по другите болници какво е и тези хлебарки направо все едно си бяха като част от персонала толкова ненатрапващи се, дето викаш кастрирани и обезпаразитени, че и възпитани.

# 77
  • Мнения: 20
Извинявайте мами, но бихте ли ми казали първото име на д-р Христова какво е?  Embarassed Аз утре съм при нея на преглед, но не съм сигурна дали става въпрос за същата д-р Христова от Правителствена болница. Аз ще ходя с препоръка в частния и кабинет и да знам дали да говоря с нея за раждане в Правителствена или просто е съвпадение на имената.   bouquet Благодаря ви предварително.

# 78
  • Мнения: 5 393
Румяна Христова.

# 79
  • Мнения: 20
Благодаря много. Това ме успокои за същата докторка става въпрос. Ако не друго поне ще съм в сигурни ръце.

# 80
Здравейте мамчета! На 29ти родих секцио при д-р Христова. Все още сме в болницата, ще ни изпишат в неделя. Но искам да споделя с вас, че всичко надмина моите очаквания. Всички са мили, търпеливи и професионалисти! Ако имате въпроси питайте ме. Simple Smile

Благодаря отново на д-р Христова и компания Simple Smile Simple Smile

Пожелавам ви леки раждания

# 81
  • София
  • Мнения: 461
FerreroRocher, честито!
На другите мамчета благодаря за отговорите!  bouquet
Мен Христова днес ми каза да си избирам дата за секцио, ама беше такава суматоха, че не можах да я разпитам за разни подробности. По принцип колко нощувки ги държат мамите със секцио?

# 82
  • Мнения: 5 393
6-7 нощувки по принцип.

# 83
  • София
  • Мнения: 461

Брейй, много бе ooooh!
Благодаря за светкавичния отговор!

# 84
  • Мнения: 799
По здравна каса били 6 или 7 нощувки и е искат да пускат по-рано, дори ти и детето да сте абсолютно ОК. Аз и двата пъти лежах по 10 дни (първият път заради усложнения при мен, втория - при детето). И двата пъти имах чувството, че никога няма да си тръгна от ш*баната болница  ooooh! Mr. Green

# 85
  • Мнения: 71
electra да ти кажа ти завиждам, че вече имаш яснота по въпроса за раждането... дано всичко мине леко за теб и бебо.
Вчера и аз висях за чакам Христова но така и не я дочаках, до края на седмицата дано да мина и да разберем вече нормално ли ще е или секцио.
Да си призная ми се иска секцио, като си спомня предния път какво беше..., но не зависи от мен. До колкото знам Христова не е привърженик на секцио ако няма причина за него...  Rolling Eyes

# 86
  • София
  • Мнения: 461
electra да ти кажа ти завиждам, че вече имаш яснота по въпроса за раждането... дано всичко мине леко за теб и бебо.
Вчера и аз висях за чакам Христова но така и не я дочаках, до края на седмицата дано да мина и да разберем вече нормално ли ще е или секцио.
Да си призная ми се иска секцио, като си спомня предния път какво беше..., но не зависи от мен. До колкото знам Христова не е привърженик на секцио ако няма причина за него...  Rolling Eyes

Да не беше с 2 плитки и с мъжа си?  Party Голямо чакане беше вчера ooooh! Напоследък често ми се случва.
Наистина, Христова до последно не искаше да коментираме раждането, въпреки че тази киста ми я откриха още в началото на бременността и беше почти сигурно, че поне заради нея ще ме срежат. Но вчера като видя и бебето накъде е обърнато, най-после изплю камъчето Mr. Green
Пожелавам ти и при теб скоро да се изясни ситуацията и всичко да мине по вода Hug

# 87
Лежах 4 нощувки след секциото

# 88
  • Мнения: 285
А след нормално раждане колко време се лежи там?
2 нощувки (3 дни) или 3 нощувки (4 дни) ?

# 89
  • Мнения: 17
Здравейте всички.
Аз малко късно се включвам, но по-добре късно отколкото никога  Grinning. Аз също съм решила и изкарала Ж.К. в правителствена болница при д-р Христова. Това което забелязах е, че тя е на настроения, веднъж е супер любезна, веднъж припряна. Като цяло съм доволна. Това ми е второ раждане първото беше в Габрово и бях много доволна там.
Успях да се запиша с връзки както повечето (всички) предполагам.
Аз се поинтересувах за епидорална анестезия, но д-р Христова каза че тя ще прецени. За момента съм в абсолютно неведение как ще протече всичко (но предния път също бях неподготвена и по-добре нямах време да се претеснявам).
Термина ми е в началото на Септември, но аз си мисля, че нещата ще станат преди датата на термина. Истината е че се претеснявам да ги питам за подробности, понеже винаги има много хора и аз гледам да бъда кратка и бърза.
Имате ли представа тъй като вероятно ще раждам нормално как се процедира? Звъня ли преди да отида в болницата, там с колата мога ли да вляза до входа ако е раждане? Как да ги накарам да ми сложат анестезия и ако не сложат дали има други упойки които се използват?
Благодаря предварително за инфото. И дано всичко да мине безпроблемно, като предния път.

Общи условия

Активация на акаунт