Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
Мили мами,моля ви за съвет бебето ми е на 2м. и от 2 дена не е акала.Храним се само с АМ с Милумил1 и до сега не е имала проблеми.Най-много не е акала 1 ден и на втория се е изхождала ама сега ве4е 3 ден не иска.
Цитирай

Варна

Изчакай до 4 дни мисля, че не се води запек. АМ мляко с което се храните е доста добро изчакай не се притеснявай, колкото расте бебчето толкова всичко се променя и не е вече всеки ден акане по няколко пъти.Мисля че нямаш основание за притеснение поне не още.
Цитирай

старата столица:)

Когато Симона имаше запек (май на вашата възраст, горе-долу) звъннах на педи и тя препоръча Дуфалак, една чаена лъжичка. След 3-4 часа имахме златно щастие в памперса  Laughing След това ако имаше такъв проблем й правех леко масажче на коремчето и сгъвах крачетата към коремчето, пак внимателно и се получаваше. Wink
Цитирай

Ако до довечера не се изака направи клизмичка с термометъра. Това металното го намазваш с олио и го пъхаш в дупето ама само него! И чакаш да се изака. Но изчакай до довечера за да са минали все пак 3 дни. Давай повече течности също така. Не се стряскай, че не ака. Педи ми обясни, че бебоците започвали да ходят като големите , и ако не се изака до 3 дни тогава чак да правя клизма. Май това е в общи линии Peace
Цитирай

Според мен по-добрият вариант е Дуфалака, а не клизмата.
Цитирай

Русе

Аз чета книгата на д-р Спок и в нея пише, че не е за препоръчване да се правят клизми на малките дяволчета. Пише, че запекът преминава и с 60мл вода с ратворена в нея 1 лъжица захар или сини сливи /сок от сини сливи или сушени сини сливи сега понеже няма пресни/ - има още няколко месеца докато стана мама, но това пише в книгата. Дано съм ти била полезна. А относно това, че е трети ден без да е ходила до тоалетна, ако не нервничи и ако не виждаш нищо нередно в държанието й нямаш основание за опасение /така пише/.
Цитирай

Не се шашкайте толкова, дъщеря ми по 5-6 дена не се изхожда понякога. Най-доброто, което може да се прави е гимнастика, гимнастика и пак гимастика. Ако това не помогне - термометър, но след четвъртия ден.
Цитирай

Дуфалак става бързо и лесно и е безвреден. Моята не можеше да се изака по няколко дни и въпреки опити с термометър сапун и тем подобни само напразно сме я мъчили, най-добре е със сиропчето, то е доста сладко и няма да го откаже.
Цитирай
мерси за помощта ама малко след като пуснах темата се изаках ме.Обаче искам да ви попитам за всеки случай по колко грама или лажичка се дава дуфалакта и по колко пати на ден,ако се наложи?
Цитирай

Sofia

Прави и гимнастика. Разтривай стомахчето по посока на часовниковата стрелка, аз съм правила и клизма с термометър. Милумила е добро мляко не го сменяй.
Цитирай

Ботевград

И аз съм доволна от Дуфалака  Peace
Действа винаги.
Цитирай

благоевград

и ние имаме същия проблем,макар да сме на 1г.2м..от 5-6м. сме така.моя съвет понеже сте доста малки е да и правиш АМ с вода в която си изкиснала овесени ядки-просто ги накисваш с преварена вода, прецеждаш я и папкате.става и със сини сливи,дори може да ги редуваш,но това 1-2пъти на ден,ако продалжи така,чак тогава може да и правиш всяко мляко с такава вода.
дано нямате повече такива проблеми
Цитирай

Аз съм правила с термометър,когато не е акал 2 дни.
Цитирай

Временно

Пробвай да дадеш 3 мл Дуфалак. Peace
Цитирай

Плевен

Аз чета книгата на д-р Спок и в нея пише, че не е за препоръчване да се правят клизми на малките дяволчета. Пише, че запекът преминава и с 60мл вода с ратворена в нея 1 лъжица захар или сини сливи /сок от сини сливи или сушени сини сливи сега понеже няма пресни/ - има още няколко месеца докато стана мама, но това пише в книгата. Дано съм ти била полезна. А относно това, че е трети ден без да е ходила до тоалетна, ако не нервничи и ако не виждаш нищо нередно в държанието й нямаш основание за опасение /така пише/.
И аз съм ги чела тези книги, но не бих рискувала да дам сок от сливи на толкова малко бебе. Пък за водата със захар да не говорим.
И аз знам, че до три дни е нормално за бебе на АМ. И моето бебе имаше такъв проблем във втория месец. Педиатъра ми каза, че не препоръчва упражнението с термометъра. Изписа ми един сироп Лактолоза Мип по 5ml еднократно в млякото. Дуфалака е по-популярен, но не съм давала. А Лактолоза съм давала само три,четири пъти и бебето се оправи. Сега вече два месеца няма такъв проблем. Най-добре си питай педиатъра.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора