Помогнете май имаме запек?

  • 1 138
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Мили мами,моля ви за съвет бебето ми е на 2м. и от 2 дена не е акала.Храним се само с АМ с Милумил1 и до сега не е имала проблеми.Най-много не е акала 1 ден и на втория се е изхождала ама сега ве4е 3 ден не иска.

# 1
  • Мнения: 860
Изчакай до 4 дни мисля, че не се води запек. АМ мляко с което се храните е доста добро изчакай не се притеснявай, колкото расте бебчето толкова всичко се променя и не е вече всеки ден акане по няколко пъти.Мисля че нямаш основание за притеснение поне не още.

# 2
  • Мнения: 1 546
Когато Симона имаше запек (май на вашата възраст, горе-долу) звъннах на педи и тя препоръча Дуфалак, една чаена лъжичка. След 3-4 часа имахме златно щастие в памперса  Laughing След това ако имаше такъв проблем й правех леко масажче на коремчето и сгъвах крачетата към коремчето, пак внимателно и се получаваше. Wink

# 3
  • Мнения: 1 629
Ако до довечера не се изака направи клизмичка с термометъра. Това металното го намазваш с олио и го пъхаш в дупето ама само него! И чакаш да се изака. Но изчакай до довечера за да са минали все пак 3 дни. Давай повече течности също така. Не се стряскай, че не ака. Педи ми обясни, че бебоците започвали да ходят като големите , и ако не се изака до 3 дни тогава чак да правя клизма. Май това е в общи линии Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
Според мен по-добрият вариант е Дуфалака, а не клизмата.

# 5
  • Мнения: 303
Аз чета книгата на д-р Спок и в нея пише, че не е за препоръчване да се правят клизми на малките дяволчета. Пише, че запекът преминава и с 60мл вода с ратворена в нея 1 лъжица захар или сини сливи /сок от сини сливи или сушени сини сливи сега понеже няма пресни/ - има още няколко месеца докато стана мама, но това пише в книгата. Дано съм ти била полезна. А относно това, че е трети ден без да е ходила до тоалетна, ако не нервничи и ако не виждаш нищо нередно в държанието й нямаш основание за опасение /така пише/.

# 6
  • Мнения: 4 290
Не се шашкайте толкова, дъщеря ми по 5-6 дена не се изхожда понякога. Най-доброто, което може да се прави е гимнастика, гимнастика и пак гимастика. Ако това не помогне - термометър, но след четвъртия ден.

# 7
  • Мнения: 165
Дуфалак става бързо и лесно и е безвреден. Моята не можеше да се изака по няколко дни и въпреки опити с термометър сапун и тем подобни само напразно сме я мъчили, най-добре е със сиропчето, то е доста сладко и няма да го откаже.

# 8
мерси за помощта ама малко след като пуснах темата се изаках ме.Обаче искам да ви попитам за всеки случай по колко грама или лажичка се дава дуфалакта и по колко пати на ден,ако се наложи?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Прави и гимнастика. Разтривай стомахчето по посока на часовниковата стрелка, аз съм правила и клизма с термометър. Милумила е добро мляко не го сменяй.

# 10
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз съм доволна от Дуфалака  Peace
Действа винаги.

# 11
  • Мнения: 132
и ние имаме същия проблем,макар да сме на 1г.2м..от 5-6м. сме така.моя съвет понеже сте доста малки е да и правиш АМ с вода в която си изкиснала овесени ядки-просто ги накисваш с преварена вода, прецеждаш я и папкате.става и със сини сливи,дори може да ги редуваш,но това 1-2пъти на ден,ако продалжи така,чак тогава може да и правиш всяко мляко с такава вода.
дано нямате повече такива проблеми

# 12
  • Мнения: 4 433
Аз съм правила с термометър,когато не е акал 2 дни.

# 13
  • Временно
  • Мнения: 788
Пробвай да дадеш 3 мл Дуфалак. Peace

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз чета книгата на д-р Спок и в нея пише, че не е за препоръчване да се правят клизми на малките дяволчета. Пише, че запекът преминава и с 60мл вода с ратворена в нея 1 лъжица захар или сини сливи /сок от сини сливи или сушени сини сливи сега понеже няма пресни/ - има още няколко месеца докато стана мама, но това пише в книгата. Дано съм ти била полезна. А относно това, че е трети ден без да е ходила до тоалетна, ако не нервничи и ако не виждаш нищо нередно в държанието й нямаш основание за опасение /така пише/.
И аз съм ги чела тези книги, но не бих рискувала да дам сок от сливи на толкова малко бебе. Пък за водата със захар да не говорим.
И аз знам, че до три дни е нормално за бебе на АМ. И моето бебе имаше такъв проблем във втория месец. Педиатъра ми каза, че не препоръчва упражнението с термометъра. Изписа ми един сироп Лактолоза Мип по 5ml еднократно в млякото. Дуфалака е по-популярен, но не съм давала. А Лактолоза съм давала само три,четири пъти и бебето се оправи. Сега вече два месеца няма такъв проблем. Най-добре си питай педиатъра.

# 15
  • Мнения: 7 723
...първо два дена не е много,
че да се прибягва до термометри,
сапуни, здравеци, клизми и тем подобни манипулации.
Първо опитай с масажи на коремчето-
леки и методични кръгове по посока на часовниковата стрелка.
...ако и това ни свърши работа- може малко Дуфалак. Ама малко.

Общи условия

Активация на акаунт