коледен шопинг в букурещ

  • 9 399
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1
Здравейте, предварително се извинявам за това, че отново пускам тема която е вече обсъждана но мисля, че е добре информацията по тази тема да се обновява!
Мисля на 29.12.08. да отида на разходка и шопинг в Букурещ и тъй като ще ми е за втори път някои неща са ми вече ясни но все пак бих се радвала ако някой от вас даде някаква актуална информация за Икеа, Карфур, моловете и други интересни места за пазаруване. Wink

# 1
  • Мнения: 1 383
Здравейте, включвам се в темата и аз с въпрос. Има ли в Букурещ детски увеселителен парк, какъвто беше София Ленд?
По темата за пазаруването, ходила съм в мола в южната част, но не е нищо особено. Знам, че има по-голям мол в посока към летището, но нищо по-подробно.

# 2
  • Мнения: 3 376
Знам, че има по-голям мол в посока към летището, но нищо по-подробно.

Сигурно става въпрос за Feeria,той е след летището,близо до ИКЕА,огромен е бих казала.

Ходихте ли вече,как са коледните намаления?

# 3
  • Мнения: 9 162
Мола е огромен и е на един паркинг с Икеа УАУ !!!
трябва ти цял ден за да го огледаш  Peace

# 4
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 Peace Запис! И аз съм до Дунав.Отдавна обмислям воаяж с колата до Румъния, но за сега само гледам отсреща пейзажа!  Mr. Green
 Който е ходил-да разказва подробно, моля!Всичко ще е от полза-цени, храна, спане и т.н.

# 5
  • Мнения: 5 622
Би трябвало разгара на намаленията да е след средата на януари. Лятото беше след средата на юли.

Планираме ходене тогава и ако все още има интерес, ще кажа повече подробности. Само, че ние ходим за един ден. Без преспиване. Ако някой знае не особено скъпо хотелче да сподели. Аз не намерих нещо, което да ме привлече, понеже предпочитам да си дам парите за шопинг, не за нощувка  Wink

# 6
  • Мнения: 3 376
skorpion ако отивате за шопинг само,а не за разходка с гледане на забележителности и т.н. няма смисъл да оставате с преспиване според мен.

Избирате си един делничен ден/по-добре/,тръгвате рано-рано,спирате за кафенце и към 8-9 ако сте в Букурещ ще имате цял ден да разглеждате.Поне 12 часа са докато затворят магазините.
Затова е по-добре да не се разпръсквате,т.е. например Икеа,мола отсреща,има и още един ако не се лъжа,но не съм ходила,има и много хипермаркети,времето пак няма да е достатъчно де Crazy  Но е по-добре отколкото ако трябва да ходите от една точка на града до друга,защото трафика ще ви забави ужасно много.

Иначе скоро няма нужда и от Букурещ-нали сме града на моловете Mr. Green,скоро заповядайте в Русе направо Laughing

# 7
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 LaughingЩе взема да съчетая Букурещ със среща на бг мама в Русе-тамън ще се наложи преспиване!То и при нас във Видин заредиха едни МОЛ-ове...пари на човек не стигат да купува китайските простотии, закичени с безумни цени, но...нейсе!На мен ми се гледат и забележителности, просто едното върви с другото-музей, пазар, пазар, кафе, забележителност... #Crazy

# 8
  • Мнения: 3 695
и аз се интересувам от шопинг в Румъния и се записвам в темата  Peace

# 9
  • Мнения: 3 376
skorpion непременно да се обадиш като идваш насам Peace Ще ти намерим и свестен хотел Peace

Иначе знам,че има еднодневни екскурзии-водят те по забележителности,после малко на пазар и това е мисля,че на цена от 30 лв.Съвсем нормална според мен.

# 10
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 Peace Само да се дръпне малко снегът и съм там!

# 11
  • Мнения: 1 893
Въпрос към тези, които пътуват с кола: трябва ли ни пълномощно, ако колата е лизингова? И каква пътна карта ползвате?

# 12
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Има ли все още намаления в Букурещ? И дали до събота ще има?  Grinning Също така кой мол да изберем ?

# 13
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Въпрос към тези, които пътуват с кола: трябва ли ни пълномощно, ако колата е лизингова? И каква пътна карта ползвате?
Пълномощното ни е друго, специално за чужбина - EU, без страните от ОНД + зелена карта, но може би зависи от Лиз.къща. Пълномощното не са ни го искали на границата. За пътна карта не мога да помогна, но мисля че има на всяка бензиностанция, карта на Румъния. Най-често ходим на Бенеаса шопинг център, които е до Икеа. Но на мен ми е много изморително за един ден да съм на шопинг в Буку. Обичам и да поседна на кафе и да си похапна някъде на спокойствие по време на обиколките из МОЛ-вете. Ако сте от по-далеч от Русе, по-добре е да отседнете за една нощ някъде. Помислете за шофьора, трафика в Буку е ужасен. Peace

# 14
  • Мнения: 1 893
Благодаря   bouquet Ще спим в Русе, шофьорът е печен. Освен това аз мисля да посетя само Икеа. А през пролетта ще направим една по-обзорна екскурзия при съседите.

# 15
  • Мнения: 952
Да шопинга там е доста изморителен за един ден обикаляне Rolling Eyes Преди Коледа ходихме на Банеаса Мол, и имаше хубави намаления особено в детските магазини. Беше и голяма лудница много народ че чак се блъскаш. През февруари са им намаленията, миналия февруари ходихме на големия им МОЛ на Центъра и другия по малък Мол /Сити мола/ и наистина имаше  70% намаление на стоките че на места и повече. Междудругото за мен най хубав е точно този малкия Мол, защото не се скапваш от обикаляне а в същото време също е с хубави магазини, имаш време после и за кафе и за хапване,че  даже и за разходка по центъра на Букурещ Peace

# 16
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Какво значи, че намаленията са февруари? В момента няма ли ?

# 17
  • Мнения: 952
В момента и да има няма да са толкова големи ,колкото са им през февруари или през лятото. Преди Коледа като ходих в някои магазини имаше до 50%.

# 18
  • Мнения: 1 207
В момента всичко е доста обрано вече и на по-големите % намаления няма да има какво да се купува.
И заа мен е супер изморително ходенето там уж е наблизо,а цял ден ми отива.
Този МОЛ както го наричате в центъра е техния така наречен ЦУМ или Унири и е просто отврат SickВътре е пълно с боклуци и самият търг.център  вътре ми е мизерен.
Има един МОЛ Плаца Румъния който на мен много ми допада и е по-наблизо от Бенасеа.Намира се по бул.Тимишоара.
Ето това има е сайта и винаги обявяват кога правят намаления.
http://www.plazaromania.ro/
Има и един който е на влизане в града-няма нужда да спирате заради него.

# 19
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Много интересна тема, от кога навивам съпруга ми да се разходим до Букурещ
 сега поне имам и основателна причина февруарските намаления  Simple Smile

# 20
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
tvurdite, che namaleniata zapo4vat fevruari, no na vyprosnia sait http://www.plazaromania.ro/ pishe, che v tozi MALL sa 09.01.2009 - 09.02.2009 .... Simple Smile


P.S. Sorry za latinicata.

# 21
  • Мнения: 1 207
Това исках да кажа,че още от Коледа има намаления.И сега вече всичко е изобрано,когато дойдат по-големите % с намаления и да не чакате до тогава.

# 22
  • Мнения: 73
магазинте в Букурещ работят ли в неделя???

# 23
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Кой магазини?

# 24
  • Мнения: 73
за дрехи

# 25
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Малко на чат го обърнахме... hahaha
В темата има доста инфо. Прочети назад и ако ти хареса някои МОЛ или магазин, потърси му сайта. Почти всички имат, а там има инфо и за работнотo им време. По-големите магазини работят в неделя, предполагам към някои МОЛ ще се насочите. Ето един: http://www.plazaromania.ro/despre.php?lang=en&afisPag=3 с работното му време.

# 26
  • Мнения: 73
Малко на чат го обърнахме... hahaha
В темата има доста инфо. Прочети назад и ако ти хареса някои МОЛ или магазин, потърси му сайта. Почти всички имат, а там има инфо и за работнотo им време. По-големите магазини работят в неделя, предполагам към някои МОЛ ще се насочите. Ето един: http://www.plazaromania.ro/despre.php?lang=en&afisPag=3 с работното му време.
благодаря много Hug всъщност ме интересува за тези на центъра,защото отиваме на организирана екскурзия и сигурно ще ни изтърсят на центъра

Общи условия

Активация на акаунт