Не можем да махнем памперса

  • 5 112
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
 Бихте ли споделили мнението си по нашия "проблем". Синът ми е на 3 год. и 6 мес. и все още спи през нощта с памперс. Опитах се лятото да го оставям да се напишка, да спи в мокро, да го будим с мъжа ми. Нищо не даде резултат. Спи си дълбоко детето... замръзнало и пет пари не дава. Само на няколко пъти сме имали резултат, който изчезва пак. Накрая реших, че ще се научи от само себе си с възрастта, но дали е така?.....Трябва ли да взимаме по-активно мерки? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 9 776
Избягвайте течностите вечер, изпишквайте максимално късно преди спането, събуждайте го през нощта и дано имате успех. Със сигурност трябва да вземете по-активно мерки, все пак детето е вече на 3г. и половина. Имам приятелка, чието дете е на 3г. и 2 месеца и е все така. Със сигурност има и други деца. Спокойно, ще се справите Peace.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Имам две близки приятелки,чито деца се напикаваха до късна възраст/втори клас и другото беше около 6 годишно,защото само ходеше да си купува памперсите/ и родителите пробваха всичко плюс ходене по лекари и накрая децата просто го израстнаха.Изрично подчертавам,че беше изключен здравословен проблем.

# 3
  • Мнения: 535
Записвам се да следя  Peace

# 4
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
и аз се записвам да следя темата.Това лято махнахме дневния памперс,но не можахме да махнем нощния ,защото Алекс пиеше много вода.Надявам се идващото лято да успеем да се справим с това.

# 5
  • Мнения: 959
След 18h., ако е възможно, ограничете водата.
Следете горе долу, до какъв час му е лимита да стиска през нощта, и го вдигайте преди този час, ако се налага и два пъти на нощ. Така детето ще придобие навик, като му се пика да стане.
Също така, обяснения и говорене по въпроса с детето, няма да навредят.

Ще се справите, но трябва търпение.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 931
И ние с Йони имаме подобен проблем, сестра му вече спи без памперс, но той не може. Пробвах да го будя, но след будене не заспива и трябва да си стоя будна и аз с него. Пробвахме ограничаването на водата, но и това не става. На последък започна да има нощи в които не се напишква и се надявам постепенно да станат повече сухи нощи. Пробвах и лятото да го оставям да се напикава, сутрин само ми казва , че е мокър и това е. Не смятам толкова да си стресирам детето, то явно му трябва повече време и не е нужно да се сравняват децата, някои правят едни неща по- рано, други по-късно. Важното е да е здраво детето.
А дневният памперс го махнахме на 1 год и 8 месеца без никакъв проблем, но вече стана 4 години и през нощта не се усеща, спи си дълбоко.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На сина ми махнах нощния памперс точно на 5г., като изобщо не съм го насилвала и тормозила с оставяне да е мокър или да го събуждам нощно време. На дъщеря ми още не съм го махнала(на 3г. и 6м.е), но тя май ще изпревари брат си, понеже в седмицата най-много веднъж да се изпусне. Не ограничавам нищо, физиологията й сама трябва да се нагоди към това.

# 8
  • Мнения: 5 026
И ние ще сме май до към  5-6година смахането-пие по 3 шишета мляко нощем,а сутрин прелива  Confused

# 9
  • Мнения: 6 441
И ние сме с памперс през ноща.Познавам много деца,които до по-късна възраст не са стискали през ноща.
Израства се,но едва ли ще има ефект,ако стоят мокри.
Ще следя и аз  Peace

# 10
  • Мнения: 566
И ние ще сме май до към  5-6година смахането-пие по 3 шишета мляко нощем,а сутрин прелива  Confused
ние сме със същоия проблем и незнам как ще спре първо да пие мляко през нощта а пък после да махаме памперса.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пиенето на мляко е по-голям проблем от памперса.

# 12
  • Мнения: 131
Здравейте!
Ако тук мога да попитам мамчета, как приучихте децата си на гърне???
Моята дъщеря го превръща в игра....пишка,когато я сложа, но не иска да ака......
Зная, че трябва да се създава навик напраимер като се слага детето след хранене или по едно и също  време..
МОля ви споделете вие как научихте дечицата си да позлват гърненце Flutter

# 13
  • Мнения: 6 441
Здравейте!
Ако тук мога да попитам мамчета, как приучихте децата си на гърне???
Моята дъщеря го превръща в игра....пишка,когато я сложа, но не иска да ака......
Зная, че трябва да се създава навик напраимер като се слага детето след хранене или по едно и също  време..
МОля ви споделете вие как научихте дечицата си да позлват гърненце Flutter

Алекс се научи първо да ходи в тоалетната и след това на гърне.Не искаше да чуе и за гърне след годинката.После бавно преминахме от тоалетната към гърнето като оставях гърнето в тоалетната и докато пишкаше или акаше му обяснявах.Има много теми по въпроси.Ще се опитам да намеря някои.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте!
Ако тук мога да попитам мамчета, как приучихте децата си на гърне???
Моята дъщеря го превръща в игра....пишка,когато я сложа, но не иска да ака......
Зная, че трябва да се създава навик напраимер като се слага детето след хранене или по едно и също  време..
МОля ви споделете вие как научихте дечицата си да позлват гърненце Flutter
Наложи се да цитирам, за да мога да прочета горното. Ужасен цвят си избрала.
Ходенето по нужда не е навик като храненето. Детето само си показва кога е готово да премине в следващ етап. Много помага подражанието.

Общи условия

Активация на акаунт