От кога яйЧен белтък

  • 17 467
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Австрия
  • Мнения: 143
Здравейте мами.От кога може яйЧен белтък,бъркани яйса или принсеси със сирене и яйсе.
извинете предварително за правописа но не намирам някои букви

# 1
  • Мнения: 27 524
След годинката  Peace

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 1 175
И аз съм чела,че трябва след годинката  Peace На малкия му дадох като беше на около година и два месеца,започнах да не отделям толкова съвестно белтъка от жълтъка и така... Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 034
и аз знам след годинка от педиатрите тук. само че ми казаха първият път да е буквално трошица, а не както с жълтъка, който аз доста по-смело въведох. белтъкът, казват, е силен алерген  Peace

# 5
  • Мнения: 9 973
след 1 г.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След годинката може

# 7
  • Мнения: 1 449

Възраст
Белтък = 1 год.
Това е стандартна препоръка в детското хранене.
Има някои препоръки за цяло яйце около 10 м., но като цяло няма разминаване по въпроса, за разлика от други по-особени храни.

Алергия
Белтъкът е много силен алерген – именно той е причината яйцата да бъдат сред най-силните хранителни алергени при децата.
Една от причините за по-късно въвеждане на жълтъка е вероятността за белтъчни следи върху него.
По принцип алергията към белтъка и към яйцата като цяло може да бъде израстната.

Начин на въвеждане
Въвежда се задължително в храна и малко количество – застройка, сладкиш и пр.
Чак след това се дава белтък от варено яйце или храна с повече цели яйца (бъркани яйца, принцеси и др.).

Хранителна ценност
Белтъкът е силен алерген, но и ценна храна.
Няма смисъл да се изключва прекалено дълго от менюто без основание.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мойта педиатърка след 1,5 год даже. Но като я попитах какво правим тогава с детската кухня, в която готвят с цяло яйце.... и аз не разбрах какво ми отговори. Та всъщност и аз не знам.

# 9
  • Мнения: 391
След  1 година .Аз дадох след около 1 година и половина.

# 10
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
време е значи и аз да го въведа Wink

# 11
  • Мнения: 11 003
Въведох белтъка на 1,2 м. в застройка на супа. В чист вид от варено яйце го дадох на 1,5 г.

# 12
  • Мнения: 31 128
След една годинка, даже и по-късно. Белтъка е силен алерген.

# 13
  • Мнения: 2 131
Алекс започна да яде цяло яйце чак като тръгна на ясла - на година и половина. Като цяло аз съм доста предпазлива по отношение на яйцата, даже прекалено.

# 14
  • Мнения: 117
Аз дадох за първи път след като навършихме годинка

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace След навършвана на една година съм дала белтък.

# 16
  • Мнения: 19 290
След годинка. Нашият педиатър ни препоръча в началото да не се дава под форма на омлет, защото прераборката на яйцето е много кратка. Ако се дава варено яйце, е добре да се вари 20мин.

# 17
  • Мнения: 542
след годинката за белтъка,а филиики с яйце и сирене съм давала и на 10 месеца

# 18
  • Мнения: 1 572
В Белгия педиатрите казват след 8 месеца  Peace
И аз тогава го въведох

# 19
  • Мнения: 329
Протеините в белтъка са по-трудни за храносмилане, затова не е удачно да се дава преди годинка.

# 20
  • Мнения: 5 940
В застройка на супа дадох, когато Иво беше на 11 месеца. Когато стана на годинка и един месец,  му дадох парченце от сварено яйце, после по-голямо и така до цял. Сега хапва от време на време цели варени или печени или бъркани на тиган яйца, едно от любимите му неща за ядене.

# 21
  • Мнения: 179
Синът ми е на малко повече от година и три месеца и засега му давам само жълтъка от вареното яйце, и то доста рядко - може би веднъж седмично.
Цяло яйце слагам само в магданозените кюфтенца, които той много обича. Пека ги, така че минават през сравнително продължителна топлинна обработка.

# 22
  • София
  • Мнения: 672
Дадох на една година непосредствено преди ваксината за едра шарка н година и 1 месец. Лекарката ме предупреди, че за да му сложи ваксината трябва да е убедена, че няма алергия от яйцата. Дадох направо 1/4 яйце във пюрето. Лично аз не съм много убедена в незаменимите качества на белтъка на яйцето и изключвах възможността да го дам на застройка - кажи речи сурово. А и лекарката ме предупреди изрично, че белтък НЕ се въвежда под формата на застройка.

Общи условия

Активация на акаунт