Над Дюканските полета пеят коледни звънчета (141)

  • 25 318
  • 526
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 14 008
Ако искате да станете джуджанки:



А не да стоите дебеланки:


 

За 5 минути тука се поспрете
и написаното по-долу прочетете!


РЕЖИМ НА ПИЕР ДЮКАН




КАК ДА ОТСЛАБНЕМ ЗАВИНАГИ


Какви са предимствата на режима?
- Не броите калории
- Ядете колкото ви душа иска от разрешените храни
- Със сигурност отслабвате
- Не напълнявате, след като отслабнете

За кого е предназначен?
- За дебелите, които желаят да свалят между 10 и 20 килограма
- За свръхзатлъстелите, които имат 30 и повече излишни килограми
- Но и за дамите, които желаят да се повталят, преди да отидат на море

Съдържа 4 етапа:
УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса, риба, яйца, млечни. Списъкът им е даден по – долу.
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне. Колкото повече, толкова повече: ако килограмите за сваляне са много, тогава ударният режим е от 5 до 10 дни. Ако килограмите за сваляне са малко, тогава ударният режим е от 2-3-5 дни.
Сваляне: при пет дни ударен режим, възможно е да се стигне и до 5 кг.

СМЕСЕН ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
Сваляне: средно по 1 кг на седмица (10 дни).

ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.

Внимание!!!! Всяка втора диета се проваля през първите три месеца след постигането на желаното тегло!

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормлни кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК

ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.

Как действат белтъчините?
1.Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2.Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3.Чистите белтъчини намаляват апетита
4.Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма
5.Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.

Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден. Водата има много ползи във всеки режим, а в този особено. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Пийте вода, докато се храните. Водата засища.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има два варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко. Единствен недостатък, че трудно се намират. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците. Т.е. в млякото сутрин слагаш 2 с.л. трици и 1 с.л. пектин
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

Други препоръки:
 Въоръжете се с търпение. Режимът действа стъпаловидно – редуват се периоди на спад на теглото и задържане на теглото.
 Освен кантара, хубаво е да измервате и със сантиметърче топящите се телеса. Характерното за режима е, че сваля по-бързо мерки, отколкото килограми.
 Слушайте тялото си. При някой действа едно, при друг друго. Много често премахването на някои видове млечни продукти, ускорява свалянето. Последното за изключване е киселото мляко.
 Внимавайте със солта. Води до задържане на течности в организма и много забавя нещата.
 Внимавайте, какво си купувате. Често в магазинно приготвени кайми има много соя и сол. Аналогично за колбаси. Кренвиршите изключете, като източник на белтъчини


ПОЗВОЛЕНИТЕ ХРАНИ

Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска. Разрешено ви е и да ги смесвате.

I. Постни меса
Това са : телешкото, говеждо, заешко и конско
– Говеждото - всички части,които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът, забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.
-Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.
-Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни
Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, соев сос, сметана, нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 %

II. Дреболии
От тази категория е разрешен черният дроб- телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част.Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.

III. Риби
За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио, на скара...но без мазнина!

IV. Морски дарове
всички ракообразни и всички миди, скариди, омари, рази, лангисти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви, рулца от раци.

V. Птиче месо
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн- патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.

VI. Постни шунки
Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.

VII. Яйца
Яйцата се консумират твърдо сварени или рохки, на очи, на омлет или бъркани в тефлонов тиган- без мазнина. За хора с висок холестерол – само белтъци. Могат да предизвикат АЛЕРГИЯ.

VIII. Обезмаслени млечни продукти - имат ограничение до 1 кг дневно!!!
кисело мляко (Верея 0,1%, Култура 0,1%, Герма 0,1%), извара (Мерони, Пържевица, дядо Либен и насипна в Пикадили) и сирене Excuisa FitLine 0,2%

IX. Литър и половина вода дневно – МИНИМУМ., Кола Light. Диетата трябва да е много богата на вода. Тя помага да се изхвърлят отпадъчните вещества, пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Водата е най-добрия естествен диуретик. Да се опитваме да отслабнем, без да пием вода и да изхвърляме токсините, е не само опасно за организма, но и може да намали, дори съвсем да блокира загубата на тегло и да обезмисли положените усилия. Ако отпадъците, отделени от организма по време на диетата, не са изхвърляни редовно от бъбреците, натрупването им ще прекрати горенето на мазнините и оттам - загубата на тегло, дори ако диетата е педантично спазвана. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Водата прониква във всички тъкани, включително и в целулита, прониква чиста, а излиза солена и пълна с отпадъци. Вода се пие по всяко време на деня, дори и особено по време на хранене. Изпитата по време на хранене вода увеличава обема на погълнатата храна, разширява стомаха и предизвиква чуство за пълнота, което е първият признак на заситата. Една чаша вода или друга течност межди 17 и 20 ч. много често е достатъчна, за да убие желанието за храна. Чаша чай на закуска, чаша вода сутринта, две чаши на обяд, една следобед и две на вечеря - ето че сте изпили 2 литра, без да се усетите. Най-подходящи са слабо минерализираните, разхлабителните и леко диуретичните води - Девин - минерална и особено изворна (аз пия изворна Девин), Банкя, Хисаря, Горна Баня, Меричлери, Брезник, Брястово


ДОБАВКИТЕ:

Обезмасленото мляко 0,1%- прясно (Верея, Май дей Фитнес, Фибела) или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни. Може да се консумират ДО 250 ГР. НА ДЕН.

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.

Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.

Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.

Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.

Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!

ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО
Олио и зехтин
Захар
Всичко тестяно
Мюсли
Мед
Ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ   може да ги намерите в  тези магазини


НЯКОЛКО ОБЩИ СЪВЕТА:
1.Яжте толкова често, колкото ви се иска
2.Пийте вода, докато се храните
3.Осигурете си всичките необходими за диетата храни
4.Никога не прескачайте хранене
5. Преди да хапнете от някоя храна, уверете се, че фигурира в списъка.
6.Закусвайте!

Калкулатор на Дюкан
След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1.   Метрична система
2.   Сегашно тегло
3.   Желано тегло
4.   Максимално достигано тегло
5.   Минимално достигано тегло
6.   Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7.   Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8.   Ръст (см)
9.   Възраст
10.   Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11.   Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12.   Пол
13.   Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.

                        Стари теми:

1 част ,   2 част ,   3 част , 4 част ,   5 част ,   6 част ,   7 част , 8 част ,   9 част , 10 част ,   11 част ,   12 част ,   13 част ,   14 част , 15 част , 16 част , 17 част , 18 част , 19 част , 20 част , 21 част , 22 част , 23 част , 24 част , 25 част , 26 част , 27 част ,   28 част , 29 част , 30 част , 31 част , 32 част ,   33 част , 34 част , 35 част ,   36 част , 37 част , 38 част , 39 част , 40 част , 41 част   , 42 част , 43 част , 44 част , 45 част , 46 част , 47 част , 48 част , 49 част , 50 част , 51 част , 52 част ,   53 част , 54 част , 55 част , 56 част , 57 част , 58 част , 59 част , 60 част , 61 част , 62 част , 63 част , 64 част , 65 част , 66 част , 67 част , 68 част , 69 част  , 70 част , 71 част , 72 част , 73 част , 74 част , 75 част , 76 част , 77 част , 78 част , 79 част , 80 част ,81 част , 82 част , 83 част , 84 част , 85 част86 част , 87 част , 88 част , 89 част , 90 част , 91 част , 92 част93 част94 част , 95 част ,   96 част , 97 част , 98 част , 99 част , 100 част , 101 част , 102 част  ,  103 част , 104 част , 105 част , 106 част , 107 част , 108 част , 109 част , 110 част , 111 част , 112 част , 113 част , 114 част , 115 част , 116 част , 117 част , 118 част ,
119 част , 120 част , 121 част , 122 част , 123 част , 124 част , 125 част , 126 част , 127 част , 128 част , 129 част , 130 част , 131 част , 132 част , 133 част134 част , 135 част , 136 част , 137 част , 138 част , 139 част , 140 част


НИЕ СМЕ ТУК 

Нашите сбирки
Преди и сега

Рецептите от темата на DessiJ
Всеки може да допълни изпитани рецепти ,които отговарят на критериите на режима!


Сайтът с наши рецепти, препоръки, разяснения, уточнения, продукти и съвети

Най-често задавани въпроси и отговорите им

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 12:21 от ЗлаВещица

# 1
  • София :(
  • Мнения: 215
 Че на първа страница, че май и съвсем първа - ехе колко килца ще изгубя  newsm44. Благодаря за новата темичка   bouquet
 
Заповядайте по едно горещо кафе за разсънване рано в понеделник, с чаша студена вода


 И бърз доклад - след първите пет дни празници съм с едно килце по-малко, въпреки дребните кривки от правия път. Още само 3 кг и ще мога да виждам и грамчета на кантара  hahaha
 Слънчев и усмихнат ден ви пожелавам и лека работа на всички, които ще работят  Hug

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 05:46 от mimensita

# 2
  • Мнения: 831
И аз  bouquet Laughing
                                Добро утро
                                                 

Да се напълни темата с много минуси. Whistling

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 05:48 от rivela

# 3
  • Мнения: 27
Добро утро поспаланки
Чакахте новата тема ,а спинкате.Маи съм първа,а това е награда за ранното ми ставане.Вещи пак си оригинална както винаги.Благодря за новата темичка.Весел,усмихнат и отслабващ  ден на всички пожелавам.
А, Меменсита ме изпревари.Миличка дано да ти е на късмет първият пост в новата темичка и да свалиш много килограми
И Ривелчето ранобудна.Благодаря за кафенцето.Събуждам се вече с него

# 4
  • Мнения: 31
Добро утро и от мен!

Май няма много ранобудни работещи днес! Уф, и колко е студено навън!
mimensita, мерси за кафенцето! изпих си го с удоволствие!
rivela, чочосан -  привет на ранобудните:love:

Честита ни нова тема (страхотно оформена, както винаги) и да е на късмет за всички !

feelgood, радвам се, че се появи. липсваше!  bouquet И дано вече си по-добре!

На всички желая весел ден, а на тези, които работят - лека, много лека работа!

Прегръдки на всички! Hug

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 07:11 от gulbenur

# 5
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
Вещи -  като винаги: приспа ни ини изненада   bouquet

Мименсита - мерси за кафенцето, отвориХ едното око  Laughing
ривела -  Heart Eyes

много минуси  Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 18:03 от Goody

# 6
  • Мнения: 226
Добро утро на всички хубавици!

# 7
  • Мнения: 2 425
Добро утро и от мен в новата тема  Simple Smile
Пожелавам тази седмица на всиииички без изключение минусчета.
Аз съм в МЦ, да видим кантарЯ какви ще ги покаже вече  Joy

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 11:43 от Vivi

# 8
  • Мнения: 850
         Запис и много целувки от мен за сега !  Heart Eyes

 Здравейте , съкровища прекрасни !!!
 Аз се завърнах от странство из БГ и сега съм на работа  smile3511 , то толкова и ще се работи , но няма значение ! Града е пуст няма задръстване , просто е много приятно!
 Вчера вечарта , ние с милото се прибираме и кво да видим няма вода , ужас трабите са ни замръзнали и просто не ме питайте , дано днес да се оправи положението , че ще ходим на хотел иначе! С две думи искам баня!!!     bath1
 Много готини снимки видях на импровизираната среща , страхотни сте , но и Туни ви е шашнал виждам!  newsm51
 Аз съм много горда със себе се , защото не вкусих нито троха от нережимната храна , която от всякъде ме засипваше! Получих много , много комплименти , че чак неудобно ми стана!  newsm47
 Много ми липсвахте и ви хвърлях по едно оче когата имах възможност!
 И сега искам спецялно да си нацелувам бургаските мацета vesitoo , sanyy3 , denica17, lipstik, venity fair, tadima , само минавам .... май това бяха и разбирасе заслужено да нагушкам ФИЛЮДЧЕТО , aynur ( гласувах) , msr4elka , охххх ами ВСИЧКИ ВСИЧКИ , МНОГО ВИ ЛИБЯ !!!
 

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 09:56 от shushy80

# 9
  • Мнения: 158
Искам да съм Джуджанкаааааа, и то по-бързо,искааам!
Тая сутрин кантарът не бачка,показва ме от 64 до  86 кила,топлих го,държах го на климатика и накрая спря да показва каквото и да е.
 smile3511
Данке за кафенцето,че както ми е ядосанооооо
Виждам повечето сме режимни,ще утрепем коча с мотиката на 03.01,ще видите newsm62

# 10
  • Мнения: 91
Добро утро на всичкии  Simple Smile
Аз да помрънкам че пак задържам вече 10 дни ooooh! Моля за малко златен прашец или побутване та да мръднат килцата ми.Днес съм 64.200 обаче нещо и съня ми бяга яко тези дни  Tired
Айнур да ти кажа на теб и на всички други че и моето свеки така правеше кашкавал домашен дълго време и ставаше много хубав.На мен не ми дойде на акъла за режимен такъв,защото вече нямаме кравичка на село,пък и кашкавала като дума е персонан нон грата в ума ми  Laughing
Много сте готини на срещата- усмихнати и веселки,и кавалера ни наистина се вижда по-слабичък-сигурно вече ще става манекен  Whistling  Simple Smile
Хубав ден от мен     bouquet  Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 807
 Grinning Добро утро!  Hug
Вещи   bouquet благодаря за темичката! Какъв късмет - и аз на първа страничка... Какво ли ще означава това?  newsm78
Много се надявам - както съм го подкарала - така да продължа! Днес съм -500 гр а вчера толкова много ядох! През 2 часа - верно, че все режимности! Най-щастливо е кучето - той умира за мръвки, извара, желирано кисело мляко... понеже е снежно бял на цвят, правя киселото мляко със степче с лимон, за да не оцветя кучето  Sunglasses
mimensita  bouquet благодаря за хубавото кафенце!  Hug
Baci  Hug Верно съм изникнала... нали по Коледа стават чудеса - та и аз се цопнах при вас!
Сега се замислих, че навремето се появих май в единадесета тема - а днес - 140! Трябваше отдавна да се взема в ръце!
Много хубави снимчици разгледах от вчерашната импровизирана среща! Чудесни сте!  Hug
aynur   bouquet гласувах! Много хубава и тематична картина! И честно да ти кажа, отличава се по замисъл от останалите!  Hug
Кри  Hug виждам те...
Пожелавам на всички един успешен, приятен, режимен и резултатен ден! Който е на работа - леко да му мине!  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 3 090
Добро утро на всички! Hug
Ужасно съм щастлива и приветствам включването на Сноу Hug и Жедира Hug, както и завръщането на Гуди Hug!
Вещи, темата е коледно разкошна, браво! newsm51
Айнур, гласувах!
Момичета, завръщането на старите не бива да ви притеснява. Дори трябва да сме благодарни, че пишат отново и разказват за своите опити, за да можем ние да избегнем техните грешки. Да не говорим, че има "ветеранки", които са постигнали целите си и се сръщат с нови. За мен лично притеснително е било винаги количеството "нови", които се записват в темите, започват режима, постигат някакви резултати и изчезват (тоест не са издържали и са се отказали).
Не знам дали ще мога да се включвам, затова ви пожелавам  весели празници, много здраве, щастие и постигнати цели!
Зорита  Hug и аз искам да съм джуджанка  Crazy ама догодина  Joy
О, пропуснах да кажа, че на срещата са се събрали едни страхотни девойки и симпатичен младеж  Joy Съжалявам, че не бях с вас!  Hug
Хм, и аз на 1 стр  newsm78 дали ще означава, че ще си стигна линийката тия дни  newsm78

# 13
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 105
Добро утро!
Честита ни нова тема - дано не отчитаме следпразнични плюсове в нея.
Аз съм на работа - трудно се свиква след толкова почивни дни, особено когато не си почивал.

Хубав ден!

# 14
  • Мнения: 6
Добро утро и от мен Hugлек ден на работещите,приятна почивка на свободните...в този студ,който може да си стои у дома..
Гулбенур,Айнур благодаря ви милички, ще се оправям,няма накъде..бягам, че ме чакат задачки Hug
Гласувах и аз за нашето момче Peace

Общи условия

Активация на акаунт