Психолози,психотерапевти,психиатри

  • 646 463
  • 867
  •   6
Отговори
# 690
  • Мнения: 789
Oceanborn,толкова добре си ме разбрала  bouquet,да,една тревожнсот ме е обзела и страх най-вече да не се появи някакъв сериозен здравословен проблем на някой от близките ми и как ще го понеса.Всичко започна през септември,когато един роднина на мъжа ми получи инфаркт но се оказа лек,сложиха му байпас и е добре сега,но тогава когато разбрах,влезнах в нета и изчетох всичко де що има по този случай,вечерта ми се учести пулса,стана ми лошо,корема ми на топка,внуших си че нещо ми става със сърцето и че всеки един момент може да ми се случи,ами ако се случи навън когато съм с децата,уплаших се и се озовах в спешното,направиха ми кардиограма,кръвно,всичко нормално.И така оттогава немога да се оправя и все такива мисли ме спохождат вгнездили са се в мен и това е,особено,като дойде време за лягане умирам от страх,че нещо ще се случи.Ходих до личната,тя ми даде направление за психиатър,затова сега искам да отида при психотерапевт,защото като отидох при психиатъра,той само ме изслуша,каза ще ти предпиша лекарства,даде ми рецептата и това беше,аз обаче ме хвана страх,като каза че едното е със зелена рецепта,че по принцип е за епилептици и така.Когато съм заета с нещо,не мисля и съм добре но в моментите,в които нищо не правя отново лошите мисли ме връхлитат,а пък и в нета или по телевизята като чуя за някой трагичен случай и това ме скапва още повече.
Ще се свържа още утре с Рада Наследникова или някой от другите,които препоръчваш и се надявам да имам някакъв напредък Praynig

Привет,

състоянието ти е чисто моментно. Помисли си дали не са ти изпилени нервите покрай живота, деца, проблеми, мъж, финанси и т.н. Станала си просто по-чувствителна и по-тревожна. Може би имаш повече свободно време или ако гледаш дете и си свикнала да ходиш на работа, това може да е знак,че имаш нужда да се върнеш вече или да намериш друго занимание. Сама каза,че "когато не си заета" тогава те връхлитат тези мисли. Значи това което трябва да направиш е да ги отклониш. Освен това, новините в които се говори само за смърт и тем подобни са натоварващи за всички ни, повярвай ми. Просто не гледай новини Simple Smile


Състоянието ти е по-скоро ответен отговор на психиката ти да се справи с напрежението, то винаги избива някъде.

Лекарят ти е предписал Ривотрил вероятно, което се дава при тревожност, със зелена рецепта е и към него се привиква, лекарство за епилепсия и други състояния е, но действа добре и при тези симптоми. Страхотно лекарство е, помага на ужасно много хора, има дълъг "живот" на действие, но е за по-сериозни състояния. Има хора на които само лекарствата им помагат, затова и се "закачат" за тях,защото навика за взимане на лекарството всъщност става "успокоението" от което имат нужда. Има хора които взимат конски дози от такива успокоителни ( за справка по американските форуми), но това е друга тема, която няма за какво да те засяга.

Смятам,че при теб няма нужда от никакви лекарства. Както казах, взимай си Валидол, пий си чайчетата, но започни да ходиш при специалист. Нужен ти е човек, който да ти обясни какво става с теб и да убеди подсъзнанието ти,че няма от какво да се плашиш.

Биха ти помогнали много масажите на цяло тяло, намери си добър масажист, както и посещение на йога. Помагат много дългите разходки ( 6-8 км ) всеки ден. Бавни разходки без бързане и наслаждаване на природата.Без стрес, без препускане на мисли, това засилва тревожността.

Остраняване на дразнители като телевизор, интернет, телефони, фейсбуци и подобни също е от голямо значение, както и средата у дома. Трябва хората около теб да са наясно със проблема ти и да те подкрепят.

УСПЕХ!

# 691
  • Мнения: 1 519
знаете ли психиатър който се съгласява за домашно посещение ?

# 692
  • Мнения: 789
знаете ли психиатър който се съгласява за домашно посещение ?

Рали Димитров прави домашни посещения. За София става дума.

# 693
  • Мнения: 1 519
да за софия

# 694
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте!

Бях писала за това,което ми се случва,и тъкмо се бях настройла да се обаждам на психотерапевт от тези които ми препоръча Oceanborn обаче реших преди това да си запиша час при кардиолог и да видя наистина ли ми има нещо или всичко е само внушение,което мира не ми дава.Минах прегледа,оказа се,че всичко е повече от нормално и добре,прегледа беше изключително обстоен и подробен,кардиолога с много спокоен тон обясняваше всичко и на няколко пъти ми каза,бъди спокойна сърцето няма да ти спре,здрава си но вероятно имаш проблем с нервната система,препоръча да запиша час при невролог и без лекарско предписание да взимам при нужда само валидол или мента,глог и валериан.И така след като напуснах кабинета усетих,как се успокоих и лошите мисли започнаха да се изпаряват,от тогава минаха десетина дни и нито имам бодежи,нито лоши мисли,че нещо ще ми стане на неподходящо място и т.н.Сега ми остана да спра да мисля от време на време за това,че годините минават,остарявам(на 34 г.съм),децата ми порастват неусетно и дали всичко с тях ще е наред за в бъдеще но като цяло съм доста по-добре в сравнение с това което бях до преди около две седмици.
Oceanborn,Благодаря,че ми даде съвети и насоки.  bouquet

# 695
  • Мнения: 789
Здравейте!

Бях писала за това,което ми се случва,и тъкмо се бях настройла да се обаждам на психотерапевт от тези които ми препоръча Oceanborn обаче реших преди това да си запиша час при кардиолог и да видя наистина ли ми има нещо или всичко е само внушение,което мира не ми дава.Минах прегледа,оказа се,че всичко е повече от нормално и добре,прегледа беше изключително обстоен и подробен,кардиолога с много спокоен тон обясняваше всичко и на няколко пъти ми каза,бъди спокойна сърцето няма да ти спре,здрава си но вероятно имаш проблем с нервната система,препоръча да запиша час при невролог и без лекарско предписание да взимам при нужда само валидол или мента,глог и валериан.И така след като напуснах кабинета усетих,как се успокоих и лошите мисли започнаха да се изпаряват,от тогава минаха десетина дни и нито имам бодежи,нито лоши мисли,че нещо ще ми стане на неподходящо място и т.н.Сега ми остана да спра да мисля от време на време за това,че годините минават,остарявам(на 34 г.съм),децата ми порастват неусетно и дали всичко с тях ще е наред за в бъдеще но като цяло съм доста по-добре в сравнение с това което бях до преди около две седмици.
Oceanborn,Благодаря,че ми даде съвети и насоки.  bouquet


Страхотно, много се радвам! Можеш да посетиш психолог за няколко сеанса за да се избавиш от остатъчните те глождещи мисли! Успех, всичко е наред, а ти си толкова млада!

# 696
  • Мнения: 7
Здравейте. Не съм чела темата назад, но търся добър психолог, психотерапевт в Кърджали. Благодаря.

# 697
  • Мнения: 1
Здравейте,
 Някой може ли да ми препоръча добър психолог в София във връзка с обсесивно компулсивно разтройство и панически атаки?

 Благодаря предварително.

# 698
  • Мнения: 4 762
Здравейте , има ли друга тема за психотерапия в БГ МАММА ? Иска ми се да прочета коментари и мнения за това , как е помогнала психотерапията на други хора . Моля ,някой ако знае за подобна тема да сложи линк .

# 699
  • София
  • Мнения: 2 908
Страхотно, много се радвам! Можеш да посетиш психолог за няколко сеанса за да се избавиш от остатъчните те глождещи мисли! Успех, всичко е наред, а ти си толкова млада!
Ще послушам съвета ти!  bouquet

Здравейте , има ли друга тема за психотерапия в БГ МАММА ? Иска ми се да прочета коментари и мнения за това , как е помогнала психотерапията на други хора . Моля ,някой ако знае за подобна тема да сложи линк .

За форума засега не съм открила такава тема,има във Фейсбук две подобни групи или поне аз знам за толкова:

https://www.facebook.com/groups/796409443744335/

https://www.facebook.com/groups/141146335968968/

# 700
  • Мнения: 4 762
ninkata80 много ти благодаря   bouquet

# 701
  • Мнения: 522
Здравейте,не разполагам с много време за това не съм прочела всички страници назад. От Хасково съм,търся добър психиатър. Става въпрос за баба ми,след хиляди изследвания,лежане по болници,хапчета,системи ииии какво ли още не месеци наред,лекари ни посъветваха да си намерим психиатър. Не особено малък град сме,но психиатрите са малко и никаде не намерих мнения за тях. За това питам тук,ако някой е от Хасково и има инфо по въпроса нека пише Simple Smile.

# 702
  • Мнения: 22
Здравейте! Има страшно много за четене и стигнах до средата някъде.Прочетох основното и за препоръките,но не открих до тук това,което търся всъщност и не съм сигурна,че го има,затова да питам направо - има ли някой,който може да ми препоръча добър клиничен психотерапевт и психиатър,който работи със здравна каса?  newsm78 Благодаря!

# 703
  • Мнения: 254
Психиатри има по здравна каса, за кой град става въпрос? А психотерапевти в България все още няма по здравна каса, явно не могат да вземат горе решения как да го направят, но пък има много хора, които имат нужда точно то психотерапевти и в много случаи тяхната помощ постига повече отколкото лечението с хапчета...

# 704
  • Мнения: 1
Здравейте,

бихте ли ми препоръчали добър психолог в Благоевград. На 23 години съм и напоследък преживях доста стресови ситуации и чувствам, че имам нужда да поговоря със специалист, за да се отърся.
Благодаря предварително.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт