Как да му дам биберон- залъгалка

  • 3 833
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Мами помогнете ми!!! Моят бебчо не иска биберон залъгалка. Постоянно си смуче пръста, но не иска биберон. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 2 374
Oт една страна е по-добре,защото после няма да ти се налага да го отучваш.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 227
Кърмиш ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 12 550
А защо ти е да му даваш биберон? Има бебета, които не искат такъв. Синът ми беше от тези бебета. Изобщо не пожела да смуче биберон.

# 4
  • Мнения: 3 993
Нищо не прави, щом не иска - не иска. Не е задължително да смуче биберон-залъгалка. Явно други неща са му по-вкусни за смучене, като пръстите му например.  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
Радвай се Simple Smile

Защо толкова искаш да му тикаш глупавата залъгалка....и то на 3 месечно вече бебе?

и моят не е ползвал....

# 6
  • Мнения: 27 524
Oт една страна е по-добре,защото после няма да ти се налага да го отучваш.

О, да, то от биберон супер трудно се отучва все едно  Crazy Режеш го или го хвърляш. А с палчето какво правим?  Wink
Смученето на палеца е милион пъти по-кофти, вреден и труден за премахване вариант.

Опитай все пак да го научиш на залъгалка, пробвай с каучукова, с различни форми. И синът ми не искаше до 3 месечен, смених няколко вида и се оказа, че харесва обикновените, леко плоски и каучукови, а не силиконови и ортопедични. Успех  Hug

Радвай се Simple Smile
Защо толкова искаш да му тикаш глупавата залъгалка....и то на 3 месечно вече бебе?

Да се радва за смученето на палец?  Shocked

# 7
  • Мнения: 672
Oт една страна е по-добре,защото после няма да ти се налага да го отучваш.

О, да, то от биберон супер трудно се отучва все едно  Crazy Режеш го или го хвърляш. А с палчето какво правим?  Wink
Смученето на палеца е милион пъти по-кофти, вреден и труден за премахване вариант.

Опитай все пак да го научиш на залъгалка, пробвай с каучукова, с различни форми. И синът ми не искаше до 3 месечен, смених няколко вида и се оказа, че харесва обикновените, леко плоски и каучукови, а не силиконови и ортопедични. Успех  Hug

Радвай се Simple Smile
Защо толкова искаш да му тикаш глупавата залъгалка....и то на 3 месечно вече бебе?

Да се радва за смученето на палец?  Shocked

Подкрепям. Баткото си смучеше палеца и не искаше никакъв биберон. Смука го до 2 годишен. Голям зор беше отучването.
С малкия бях категорична, че ще направя всичко възможно да му попреча да си смуче пръста. Успях, пръста го заменихме с каучуковия биберон на Чико.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Щом не иска,не го насилвай,то си знае.  Wink

# 9
  • Мнения: 476
Мами помогнете ми!!! Моят бебчо не иска биберон залъгалка. Постоянно си смуче пръста, но не иска биберон. Какво да правя?

Упорствай. Моето дете също не искаше, но съвсем умишлено го научих. Отучи се много лесно, без драми. Виждала съм ужасни поражения на палчето на едно детенце. Няма да го забравя.

# 10
  • Мнения: 9 814
Ами и аз бих се радвала, че бебето ми не иска залъгалка.
Моето дете пък беше с биберон от 3 месечно до навършване на 2 години и половина.
 ooooh! Голям зор беше отказването.
Е, явно за някой е твърде просто - режеш или хвърляш. За някой обаче хич не е.

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
 Blush Blush Blush
засрамвам се абсолютно...така става като четеш по диагонал...хич не видях, че си е смукарло пръста.....за това така реагирах...въпреки, че аз по принцип не съм привърженик на залъгалките и хич не съм си мъчила детето да го уча на такава....
така или иначе на 3 месеца според мен е твърде късно да се учи на залъгалка.....за това повечето майчета, които искат децата им да ползват им ги слагат в устите още в родилното.....

Но, моят залъгалка не е ползвал, имаше един момент точно на три месеца когато откри колко вкусни са рацете му, тикаше си пръсти, длани, ковто намереше в устата....особено като го присвиеха коликите....с кърмене на поискване...общо взето изчезна този мерак за 2-3 седмици....
Та не всеки палец в устата задължителнио значи вреден дългогодишен навик....
Та според мен ако не иска залъгалка и детето е кърмено - ако почне по-често да го слага да суче, то ще си задоволява достатъчно сукателният рефлекс и няма толкова да си дъвче палеца....също може с разни чесалки за венци да се пробва - може по-да му харесат от залъгалка...

# 12
  • Мнения: 1 479
Браво на детето,че не иска биберон!Моите две момчета категорично отказаха,но не са си смукали прьстите.Не знам защо трябва да се натрапва нещо,което детето определено не иска.Може да му се отклони вниманието по друг начин,като му се даде играчка в рьцете. Wink

# 13
  • Мнения: 2 172
И моето дете никога не е смукало биберон,направо и се гадеше от него,какви ли не опитах,не и не  Crazy Но пък виж пръста как свирепо смучеше  ooooh! Опитах се да я отуча Не и не!Откакто стана на 2 месеца само с пръст заспива (левия палец).Допреди 2 седмици си го смучеше преди сън или когато и се скарам.Направо го беше деформирала.Целия сплескан и надран от зъбите  Rolling Eyes Но реших,че е крайно време да спре.Въобще не ми се вярваше,че ще стане,но и купих този Даум Ексол и още от първия ден не си го сложи в устата.По-трудничко заспа,но все пак успя.Мажа го още (вече 2-ра седмица),за да свърши шишенцето,но вече въобще и не поглежда пръста.Изключително бързо се оттучи от този грозен навик,за което съм много щастлива  Praynig
  Така че не е задължително да му пробутваш биберон.После едвам,ще го махнеш.Освен и него на намажеш с този Даум Ексол-няма и да го помирише повече  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 544
Мами помогнете ми!!! Моят бебчо не иска биберон залъгалка. Постоянно си смуче пръста, но не иска биберон. Какво да правя?

Упорствай. Моето дете също не искаше, но съвсем умишлено го научих. Отучи се много лесно, без драми. Виждала съм ужасни поражения на палчето на едно детенце. Няма да го забравя.

Напълно подкрепям.

Общи условия

Активация на акаунт