Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВАРНА

Здравейте, сина ми е на 2г и 3 месеца. От 10-тина дни ни е много трудно положението с акането. Не мога да разбера запек ли е или го боли дупенце от нещо. Възможно ли е след приема на Аугментин да се е запекъл?Последните 3 дни не е акал, само обикаля стаята и казва ,че го боли дупенцето.От 6 дни давам Дуфалак , но не виждам особен ефект, да не кажа никакъв. Опитах какво ли не-киви,прясно мляко с мед, сокове от круши и кайсии,сладко от рози, не иска да се изака и това е. Дайте моля ви някакъв съвет, какво друго мога да опитам?
Цитирай

Бг-мама

ако , има раничка някъде по повърхността на дупето или леко навътре , може да изпитва болка и затова да не иска да  ходи до тоалетната.При един такъв случай моето джи-пи ми каза да направя на сина ми свещичка от мас свинска безсолна , като я замръзя в камерата и после като я извадя  да я оформя като свещичка . Тя от топлината на ръцете се поддава на обработкаи можеш да я моделираш  така че , да ти е  удобно да му я поставиш.
При нас имаше ефект .Друго средство което са ни изписвали беше импорал прахчета , изглеждат на вид като смектата .Също ни действаха много добре.
« Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 15:48 от Зечова »
Цитирай

Насред хаоса

Пробвай с една лъжичка зехтин сутрин на гладно. Но преди това намажи дупето с някакво кремче, защото наистина може да има някаква раничка и заради това да не иска да ходи.
Цитирай

ВАРНА

Мажа дупенце постоянно, от 2 дни мажа с Линола фет крем, преди това с Бочко и пудра слагах, но си стои червено дупенце и имаше пъпчици. Аз затова си и мисля ,че когато получи напън започва да казва,че го боли и се стиска. А зехтина трябва ли да е топъл или няма значение, и мога ли да дам и сега и на сутринта?Дали ще има бърз ефект?
Цитирай

Бг-мама

Това за зачервеното дупе с пъпчици , може да говори за гъбична инфекция , която може да е следствие и от антибиотика .Но това е необходимо да се види от лекар. Малкото ми момче беше с такива гъби по дупето и страшно го болеше и плачеше .Кожна лекарка му изписа мехлем и мина. Успех ви желая.  bouquet
Цитирай

ВАРНА

Благодаря ви момичета за отговорите, Зечова имаш ли спомен за мехлемчето, нещо ми се върти из главата ,че бяха изписали на племенника Клотримазол за такива пъпчици?
Цитирай

Насред хаоса

Може леко да затоплиш зехтина. Мисля, че по-добре действа на гладно, затова ти предложих да го дадеш сутринта. Но ако искаш, пробвай и сега. Има и едно плодово пюре на "Хип" от специален сорт круши, което също много помага. В малко бурканче е, но не си спомням как точно се казваше.
А за дупето може да ползваш и "Пенатен", но все пак идете на лекар да се види дали не са гъбички.
Цитирай

ВАРНА

Верона ,благодаря и на теб много. Това пюренце на Хип го пробвах още вчера, круши сорт"Уилямс"ако не се лъжа, няма ефект никакъв.
Цитирай

Бг-мама

Дактакорт е мехлема който ни бяха предписали.
Цитирай

Бургас

И моят син е така след последния антибиотик- около 2 седмици. От АБ се запече и не беше ходил три дни. После явно се изходи твърдо и сега има раничка на дупето- вижда се лека цепнатинка и го боли като ходи. ходи през 2 дни горе-долу. Опитвам какво ли не, за да ходи всеки ден, защото така ще мине много трудно раничката. Давам повече течна храна-супи, по-течни манджички, прясно мляко. При него добре подействаха на два пъти зрели круши, но вчера и те не подействаха. Личната каза да му сложа някаква свещичка да предизвиква изхождане, но мен ме е страх, че ще го боли. Иначе каза за някакъв сироп Лактолоза, билков бил. Ще се опитам още известно време да се справим без медикаменти и после ще взема това сиропче. Иначе мажем с едно кремче на Бюбхен от вчера. Преди това- крем Здраве, пудра, вазелин с прополис, ама не помогна. Сега като че ли е малко по-бледо дупето от Бюбхена, ама ще видим.... Весели празници на всички!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.