външни и вътрешни хемороиди и бременност

  • 89 084
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 092
Ето инфо за лечението им http://www.hemoroidi.com/advices.html
http://www.dar-center.com/article/?article=250
http://www.evropea.com/haemorrhoids.html
Все някакъв начин и по време на бременност трябва да има!Дано! Praynig

# 31
  • София
  • Мнения: 1 185
Имам външен от раждането! Мажа с Долопрокт (ако го пиша правилно) и пия хемороидин, билкови таблетки. Ефекта не е особено голям, когато се раздразни!

# 32
  • Мнения: 501
На мен ми се получи веднъж преди седмица. Мазах се 2-3 пъти с пайлекс и вече забравих,че съм имала. Пробвай.

# 33
  • Мнения: 826
И аз имам подобен проблем. Confused  Но моя е от преди бременността. Просто заради запека Close, се задълбочи и до скоро беше доста болезнено. Аз имам само вътрешни, но от както се преборих с пустия му запек (с Мукофалм - става за бременни) не ме боли и нямам кървене. За лекарства - не можеш да пиеш по време на бременността, Naughty но питай задължително лекаря си за нещо локално, за мазане. Неприятна работа е, напълно те разбирам. Tired Успех ти пожелавам Peace

# 34
  • Мнения: 32
Кажете какво представляват тези хемороиди ,че се наплаших докато четох?  Thinking Навсякъде пише че е възможно да се появят по време на бременност? Какви са симптомите и как да разбереш че имаш точно това ако ти се появи? И задължително ли се появяват ако не ходиш често до тоалетната  newsm78 ?

# 35
  • Мнения: 1 558
На мен ми излезе хемороид след първото раждане ooooh!.Болеше ме повече от шевовете.Един лекар ми предиса Mastu и това ме спаси

# 36
  • Мнения: 3 211
Появиха ми се след първото раждане-вътрешни. Тогава ги мазах с проктогливенол (мисля, че така се казваше), но не знам дали става за бременни.
Сега пак ми се появиха, но засега само имам леко кървене и други симптоми няма, така че не правя нищо, само спазвам добра хигиена.

# 37
  • Мнения: 11 069
Не препоръчвам самолечение! Иди на лекар.

Аз винаги съм имала перфектен хранителен режим и редовен стомах, ето защо ме подминаха през бременността. Но от напъните при раждането логично се сдобих с проблеми. Хемороидът отмина за седмица-две, но се оказа, че имам и нещо по-лошо - фисура (цепнатинка), която беше съпроводена с кървене и ужасни болки, по-ужасни дори от раждането.

Доколкото знам, хемороиди рядко кървят и болят неистово, те са по-скоро досаден трън в д-то сърбят, убиват и т.н. Освен това мазилата за тях са противопоказни за фисурите.

Абе, и за двете няма лек, диета, движение и хигиена, пък се чака организмът да се справи. И аз още съм в период на борба, но операцията ми се вижда кофти изход.

# 38
  • Мнения: 4 070
Не препоръчвам самолечение! Иди на лекар.

Аз винаги съм имала перфектен хранителен режим и редовен стомах, ето защо ме подминаха през бременността. Но от напъните при раждането логично се сдобих с проблеми. Хемороидът отмина за седмица-две, но се оказа, че имам и нещо по-лошо - фисура (цепнатинка), която беше съпроводена с кървене и ужасни болки, по-ужасни дори от раждането.

Доколкото знам, хемороиди рядко кървят и болят неистово, те са по-скоро досаден трън в д-то сърбят, убиват и т.н. Освен това мазилата за тях са противопоказни за фисурите.

Абе, и за двете няма лек, диета, движение и хигиена, пък се чака организмът да се справи. И аз още съм в период на борба, но операцията ми се вижда кофти изход.

Не само,че болят, ами до колкото знам и дори кървят вътрешните- даже съм сигурна, понеже и баща ми и сестра ми и мъжа ми имат. А всички (без мъжа ми) имат адски редовен стомах, аз също имам такъв и от 8 месец имам хемороидчета- но имам и проблем с вените, а те са свързани......

# 39
  • Мнения: 2 068
седящи вани в смрадлика помагат при хемороиди  Wink


Цитат
но операцията ми се вижда кофти изход.
защо  newsm78
аз пък нямам търпение да ги махна  Wink
по точно това което остана от хемороидите. Моите от година не са се възпалявали.

# 40
  • Мнения: 242
Не съм имала такъв проблем

# 41
  • София
  • Мнения: 6 668
След като за 2-ри път отидох на проктолог, се оказа, че нямам никави хемороиди, и жената ме изпрати на кожен лекар - оказа се, че имам някакъв лишей в областта на ануса, и след мазане с кортикостероиден крем засега май се оправи. Никой не знае защо се появява, понякога се получава при стрес или повишена кръвна захар (но аз нямам такава). Та - най-добре не се самолекувайте, а посетете специалист - това, което аз мислех за хемороид (имах силен сърбеж и понякога малко кръв), съвсем не се оказа такъв. Но само лекар може да прецени. Успех на всички!

# 42
  • Мнения: 625
Аз имах при втората ми бременност.Появиха се за един период от 2 месеца и после изчезнаха.Не ми помогна нито хранителен режим,нито мазила.Нормално е да се повят по време на бременност.

# 43
# 44
  • Варна
  • Мнения: 567
Появиха ми се външни по време на бременността, за хемороидите няма лек,
важна е хигиената и храненето, остават си за цял живот, трябва да не се възпаляват!
С операция се отстраняват, адски е болезнено след това, и след години пак излизат!
А безкръвното отстраняване е абсолютно шарлатанство!

Общи условия

Активация на акаунт