Клъцни, срежи, после пейстни или иде реч за Колажи и Ретуш - 6-та част

  • 16 718
  • 153
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 25 571
Благодаря, diemma, точно нещо за козини и мустаци ми трябваше!  Laughing  bouquet
hrisi-pisi, знам го този урок, ама много трудоемко ми се вижда, не е за мързел като мен.  Blush

# 76
# 77
  • Мнения: 2 818
Един ретуш. Има предимно шарп, махала съм лунички, бенки и сенки под очите и фона е запълнен с черно, има и един обезцветен, изсветлен слой със soft light смесване.


Оригинала

# 78
  • Мнения: 1 884
Maktub много добре се е получило. Харесва и при шията как си преляля черното и не стои като отрязана главата ти, а като естествена сянка.

# 79
  • София
  • Мнения: 7 242
Мактуб и на мен много ми харесва. Може би, ако челото не беше отрязано, щеше да е по-добре. Малко ме е срам да попитам, но какво точно значи обезцветен слой? Десатуриран ли? Шарпаването с ъншарп маск ли го правиш? Хубавият блясак на очите как се е получил - изрязала си ги, в нов слой и с брайтнес и контраст ли?

# 80
  • Мнения: 2 818
Блясъка на очите е шарп (smart sharpen) - ирисите копирани в отделен слой и леко изтрити покрая. Обезцветен си е десатуриран - в случая е от channel mixer->monochrome. Първо мисля, че шарпнах с ъншарп маск, после отново с шарп.
Благодаря  Blush

# 81
  • София
  • Мнения: 2 160
Maktub :  Браво  за ретуша , особено ми харесват очите Heart Eyes

Как`Сийка : При теб тръгна ли MaskPro ? При мен ми дава тази грешка.... Thinking
 




# 82
  • Мнения: 1 630
Момичета, не бях видяла, че сте подновили ретушната тема

Записвам се да следя и участвам, ако приемате  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 25 571
Maktub , разкошно се е получило!

MadGirl, инсталирах я без проблем. И с кейгена всичко е наред...
Само че я пробвах съвсем набързо, колкото да установя, че нещата не стават толкова бързо и лесно, както в урока, ама ще се боря с нея друг път, когато ми остане повече време.   Confused

ПП Сега се вгледах в скрийншота - ти във Фотошоп директно ли се опитваш да я инсталираш? Аз я сложих в Program files. Когато стартирах CS2, си излезе във филтрите. Имам и CS3, но не съм пробвала дали работи с него, напоследък не го ползвам, че свикнах с двойката.

# 84
  • Мнения: 1 884
Охооо, raly приемамете те разбира се! С твоите красиви снимки, все ще ни покажеш и ще ни понаячиш на нещо интересно. Че ние не смеем да питаме във вашата тема.  Hug Mr. Green

Нещо от мен



http://shedevilbg.multiply.com/photos/hi-res/8/172?xurl=http%3A% … 2Falbum%2F8%23172

# 85
  • Мнения: 702
Здравейте момичета!
Приемате ли начинаещи във вашата тема? Искам да се науча да си обработвам по-добре снимките и да им добавям различни ефекти.

# 86
  • Мнения: 1 630
Че ние не смеем да питаме във вашата тема.  Hug Mr. Green

А защо не смеете???
Кой хапе?

Ето аз си казвам питането от другата теме и тук :

"Снощи до 100ч се опитвах да постигна това, без абсолютно никакъв резултат

http://www.flickr.com/photos/29167207@N02/3152549578/
Някой има ли някаква идея???
Питах го Арон, каза някаква диспласмент мап сигурно "

# 87
  • Мнения: 1 884
raly това е правено с текстура и с маска.  Wink Текстурата е подбрана много подходящо в черно-бялата гама и естествено има режим на смесване. Най-вероятно е и с 1,2 слоя overlay.

# 88
  • Мнения: 1 630
Хубаво текстура, но как не се губи релефа на лицето?
Пробвах, но лицето са получава плоско
 newsm78

# 89
  • Мнения: 1 884
защото е с преливащия слой /olerlay/ по този начин текстурата се запазва върху оригиналните извивки. Следобед ще се опитам да направя нещо като урок обеснено нагледно.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт