Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София, кв. Хладилника

Мнения: 4
Здравейте, от около година и половина имам промяна в менструацията - стана доста по-необилна и намаля от 6-7 дни до 3-4.
Това съвпадна със един период на доста сериозен стрес в моя живот, но най-вече се случи точно след като спрях (за пореден път) ясмин-а.
Споделяла съм проблема с няколко гинеколози. Едни питат дали има нормална кръв по време на цикъла, други дали имам нормалните за един цикъл болки и след като им кажа, че имам и двете , всички казват, че няма проблем (след съответния преглед разбира се).
Аз обаче доста се притеснявам и искам да разреша този проблем, или поне да разгадая мистерията - каква е причината и наистина ли не си струва да се притеснявам.
Прочетох нещо интересно, което може да е отговор на въпросите ми, но се притеснявам да го споделя с гинеколожката си - http://www.cosmopolitan.bg/dr_cosmo/p3_81_0.html
Звучи ми подозрително, т.к. аз обикновено използвам Ибупром (с ибупрофен) за болките.
Чудя се дали някой е имал или е чувал за подобен проблем?!
Цитирай


Мнения: 1 764
От поста ти не можах да разбера дали отново си започнала да пиеш Ясмин. Аз пиех противозачатъчни около четири години и някъде след втората цикълът ми стана много кратък и оскъден. След като ги спрях нещата  се нормализираха.
Цитирай

София, кв. Хладилника

Мнения: 4
Ясмин съм започвала да пия 3-4 пъти, пила съм го с различна продължителност, всеки път менструацията ми намаляваше по време на приемането на ясмин (както знам, че е нормално) дотолкова, че почти не се сещах че съм неразположена. След като го спирах, всичко се нормализираше, т.е. цикълът ми ставаше отново 6-7 дни и доста обилен + болки и т.н.
След въпросното последно спиране на ясмин обаче преди 1.5 г. цикълът ми се увеличи, но само до 4 дни, пак имам болки, но както казах не е както преди:(
Цитирай

Бургас

Мнения: 598
И на мен ми се е случвало така. От януари, че чак до юни когато пък  взех, че забременях от първия път, така че спокойно.
Цитирай
Незнам поради каква причина,но цикъла ми не е редовен изобщо.Добре,че започнах с Линдинет 20,та малко да се пооправи,но в момента,в който реша да почина малко от хаповете и всичко по старо му.Цикъла ми идва през 2-3 месеца,оскъдно......
Имам и страшен главобол през 3-4 дни.Незнам вече на какви изследвания да ходя и какво да изследвам.Казват,че ми нямало нищо,а аз се чуствам ужасно.Правих си хормонални изследвания,но няма нищо нередно.....
Някакви заръки?
Цитирай

София, кв. Хладилника

Мнения: 4
А защо мислиш, че главоболието е свързано с нередовния цикъл?
Цитирай

София, кв. Хладилника

Мнения: 4
Танина, исках да те питам при теб намаляването на цикъла е било след спиране на противозачатъчните или е имало и някакви болкоуспокояващи намесени?
Цитирай

София

Мнения: 901
Ясмин съм започвала да пия 3-4 пъти, пила съм го с различна продължителност, всеки път менструацията ми намаляваше по време на приемането на ясмин (както знам, че е нормално) дотолкова, че почти не се сещах че съм неразположена. След като го спирах, всичко се нормализираше, т.е. цикълът ми ставаше отново 6-7 дни и доста обилен + болки и т.н.
След въпросното последно спиране на ясмин обаче преди 1.5 г. цикълът ми се увеличи, но само до 4 дни, пак имам болки, но както казах не е както преди:(

А при предишните спирания на Ясмина пила ли си  болкоуспокояващи с ибупрофен или не? Може пък и това да е причината.
Цитирай

Бургас

Мнения: 598
Танина, исках да те питам при теб намаляването на цикъла е било след спиране на противозачатъчните или е имало и някакви болкоуспокояващи намесени?

Без намесата на лекарства. От самосебе си.
Цитирай
Знам, че не е писано отдавна в тази тема, но все пак се надявам да ми отговорите...Моята менструация траеше по 6-7 дена, а от два месеца е по 4-5...Като количество не е оскъдна... и незнам на какво се дължи това...Не съм пила противозачатъчни никога,може би просто вече се променя / на 18 съм и съм чувала и за други момичета, които след време им намалява периода на менструация/. Случвало ли ви се е или знаете ли на какво може да се дължи това?
Цитирай


Мнения: 146
Знам, че не е писано отдавна в тази тема, но все пак се надявам да ми отговорите...Моята менструация траеше по 6-7 дена, а от два месеца е по 4-5...Като количество не е оскъдна... и незнам на какво се дължи това...Не съм пила противозачатъчни никога,може би просто вече се променя / на 18 съм и съм чувала и за други момичета, които след време им намалява периода на менструация/. Случвало ли ви се е или знаете ли на какво може да се дължи това?

менструация от 4-5 дни е напълно нормална - различни жени - различно им държи! Намаляването с 2 дни може да се дължи на климатични промени - приемрно на мен цикълът ми през лятото е по-кратък от този през зимата - не знам по какви причини - гунеколжката ми твърди, че е от промяната на климата! Може да намалял следвствие на срес, повече спорт, диета, по-обилно хранене и т.н., така, че споко, пък ако толкова те тревожи иди на гинеколог
Цитирай

загубено

Мнения: 2 881
Отиди на лекар ,той най- добре може да ти каже от какво е Peace
А причини много,при мен беше хормунален проблем.Щитовидната жлеза.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.