Как бихте постъпили, ако някой от роднините Ви се прави на ударен?

  • 4 310
  • 50
  •   1
Отговори
Как бихте постъпили, ако някой от роднините Ви се прави на ударен, когато правите купон да не участва в масрафа нито с пари , нито с приготовления /не на гости/ и идва , сяда и се забавлява без да попита или предложи, понеже терена е у родителите, но масрафа не е от тях, а общ?!

# 1
  • Мнения: X
Казваш му :"Дай 10 ле'а" или колкото там трябва да дава.

# 2
  • Мнения: 77
ми никак не бих постъпила, но следващия път като го поканя, ще съм по-ясна - правим купон еди си кога там и там. ще идват еди си колко човека, ще излезе по толкова лева. идвеята е да го предупредиш предварително, тъй че да можеш после да напомниш. аз поне така бих постъпила.

с.

# 3
ми никак не бих постъпила, но следващия път като го поканя, ще съм по-ясна - правим купон еди си кога там и там. ще идват еди си колко човека, ще излезе по толкова лева. идвеята е да го предупредиш предварително, тъй че да можеш после да напомниш. аз поне така бих постъпила.

с.

Не го каня аз, нито организирам аз, а родителите и те не искат пари на никого, но всички останали купуваме продукти и носим, не разчитаме на възрастните родители да купуват луканки, пиене, ядки и т.н.

# 4
  • Мнения: X
Е да де, ама той явно разчита.
В такъв случай нищо не можеш да направиш, освен да вкараш няой-друг намек, но обикновено щом някой има наглостта да минава метър на такива сбирки,  вероятността да разбира от намеци е минимална.
Може пък просто в случая да е имал финансови затруднения и да се е надявал на разбиране от ваша страна, на всеки може да се случи ( освен ако не му е навик, де, ти си знаеш...)

# 5
  • Мнения: 378
Винаги има по един такъв тарикат,намери начин по тактично да му кажеш,ако си директна предполагам ще се скарате.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 980
С много любезен тон ще му обясня, че сме се разбрали всеки да участва с нещо, за да не товарим родителите, така че ако иска, да носи еди какво си.

# 7
  • Мнения: 53
Ние като се съберем, слагаме каквото е донесено на масата, сядаме и се почва ядене и пиене. И след известно време някой пита кой какво е донесъл и колко пари е дал, събираме цялата сума и делим на колкото хора сме. На някой се връщат пари, някой дава повече. Право куме в очи. И така чисти сметки-добри приятели. (като в това число не слагам родителите)

# 8
  • Мнения: 6 293
Предложи му заедно да отидете в магазина да напазарувате продукти. И да си поделите разходите. Ако и от този намек не разбере....

# 9
  • Мнения: 2 388
От опит, казваш му директно, дори и с риск да ви се охладят отношенията.
Такива хора от намеци не разбират.

# 10
  • Мнения: 830
Обявяваш куверт от 20лв на човек /или по колкото събирате там/ и дебело подчертаваш, че и той трябва да даде щом участва във веселбата.

# 11
  • Мнения: 2 353
  Не бих го мислила чак толкова. Може да няма възможност в момента.

# 12
  • Мнения: 22 342
Събирате пари предварително и така пазарувате. Искаш му директно. Не може всеки път един и същи човек да се прави на разсеян.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 434
Обаждаш му се по телефона , изброяваш кой какво е купил и му казваш какво остава да купи той!Ние купихме това, това и това, за теб остана едикакво си.

# 14
  • Мнения: 589

Не го каня аз, нито организирам аз, а родителите и те не искат пари на никого, но всички останали купуваме продукти и носим, не разчитаме на възрастните родители да купуват луканки, пиене, ядки и т.н.
Е,това е вече друго и не значи,че роднината се прави на ударен.Той си е приел,че е поканен на гости-и толкова.А че вие отделно сте решили да дообогатите менюто на домакините с луканки и ядки-това вече си идва "ваш проблем".Аз при такъв случай бих разговаряла с останалите поканени и бих предложила-искате ли да съберем по Х лв и да допълним софрата с еди-какво си...Така всеки ще може да участва и в избора какво още да се купи,и в плащането.

Общи условия

Активация на акаунт