След раждане с какво да се пазим?

  • 2 392
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Здравейте момичета ....
Сигурно много ще сметнат въпроса ми за глупав,но наистина незная.Доста съм притеснена.И искам да знам,кой е най-добрия вариант за пазене.Спирала,противозачатъчни или презервативи?И фактор ли е че кърмя?

# 1
  • Мнения: 9 814
Противозачатъчни и кърмене- не стават.
Спиралата също е вариант, но ако организмът ти има поносимост към нея.
Най-добрият вариант поне за първата година след раждането са презервативите.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Ней-добрият вариант поне за първата година след раждането са презервативите
[/b]
 Peace
П.П. Няма глупави въпроси,има не неизяснени неща

# 3
  • Мнения: 472
Ами на мен като цяло кърмата драстично ми намаля,та даже си мисля дали да не я спря по някакъв начин,защото все си мисля,че и без тези 50мл. и с тях май е все еднооо ....и то през 2 хранения малко  offtopic  ама ... .

# 4
  • Мнения: 2 926
Когато спреш кърменето - може хапчета.
За сега поне според мен, най-добрият вариант са презервативите.
На спиралите не съм фен.

# 5
  • Мнения: 923
Спирала  Peace

Ако ти понася е добро решение слагаш и забравяш

# 6
  • Мнения: 4 289
Според мен е рано за спирала, съвсем наскоро си родила. Щом кърмиш, противозачатъчни - абсурд! Най-добре ползвайте презерватив.

И малко извън темата - влез в кърмаческия и се информирай как да увеличиш лактацията, вместо веднага да бързаш с отбиването. Ако имаш желание да кърмиш, разбира се.

# 7
  • Мнения: 1 100
Има противозачатъчни, които са подходящи за кърмачки.
Говори с лекаря си, ако не изключваш този вариант.
Ето още по темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216578.0

# 8
  • София
  • Мнения: 12 543
За мен най-добрият вариант са хапчетата.
Твърдо против съм спиралите. А на презервативите вяра нямам. Чувствам се изключително некомфортно.
Така че можеш да ги ползваш, докато все още кърмиш, а след това бих ти препоръчала хапчета.

# 9
  • Мнения: 4 784
Спиралата имаше някакъв период след раждането, който трябва да мине, за да се постави, но не съм достатъчно запозната по въпроса. Аз лично предпочитам презервативите.

# 10
  • Мнения: 2 908
Аз съм привърженик на хапчетата,но докато кърмиш-не може NaughtyЗа спирала има период след раждане,така,че за сега и това не може...презервативи ползвай.
Извън темата:на мен не ми се е налагало да мисля такива работи,защото с мъжа ми още преди детето караме на принципа-пазя те-т.е. без нито едно от трите неща и наистина ме пази,не сме имали проблеми,дори да станат-искаме второ дете,ще го мисля след него чак.. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 472
То и ние сме били на този принцип и проблеми не е имало  Simple Smile
Бебчето си го правихме,но за второ дете ми е раничко да мисля,та затова,много благодаря на всички мами за отговорите  Hug

# 12
  • Мнения: 1 100
Не, че агитирам за използването на противозачатъчни по време на кърмене, но би било добре, категорично твърдящите, че такива хапчета няма, да почетат малко, преди със сигурност да заявяват грешни твърдения. Ако напишете "мисля, че няма", "според мен няма" или "не съм чувала да има", вече е коректно. Peace

Няма да напиша няколкото марки противозачатъчни за кърмачки, които зная, само за да не си ги самопредпише някой. В листовката на моите, дори пише, че не влияят на количеството и качеството на кърмата. И специално за количеството така беше, за качеството не знам. Laughing

# 13
  • Мнения: 7 201
За сега поне според мен, най-добрият вариант са презервативите.
На спиралите не съм фен.

Peace Изказвам мнението.

# 14
4estita nova godina na vsi4ki.men su6to muja mi me pazi.ve4e 16 god. i ne sme imali problemi,prezervativi samo pri povtarqne,no az sum alergi4na kum tqx a puk im nqmam i doverie 4e se kusat ponqkoga.sled izpolzvaneto im po4vat edni surbeji i stranni te4eniq lele maikooooooo dokato ostanovix 4e e ot tqx.taka 4e predpo4itam edin put,no ka4estven.e...tova ve4e si zavisi ot muja,koito moje go moje.

Общи условия

Активация на акаунт