Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 60 отговора

София

Например да се стараем в новогодишната нощ да не сме с празни джобове и да не се караме с никого?

Чувала съм, че дамите трябва да имаме нещо ново по себе си, защото се смята, че това ще донесе късмет.
На масата пък не трябвало да има морски дарове като раци, омари и други, за да “не върви назад годината към старите проблеми”.
Който изпиел последната глътка преди полунощ, щял пък да бъде късметлия  Very Happy
Някои пък съветват да се напише заветно желание на хартия, да се изгори и да се разпръсне пепелта над чаша шампанско.
Накрая да го изпиете като символ на новото, което ви предстои....   Thinking

Та вярвате или не на новогодишните поличби ?
Имате ли си някакви собствени такива, които следвате и изобщо дайте идеи как да не заспим пред телевизора в тази нощ, да отбележим гръмко и запомнящо събитието.
Е, форума е една разумна алтернатива , но дали е единствената  Mr. Green
« Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 17:25 от Magesta »
Цитирай

Не, не спазвам.
За тази година пише, че не бива да я посрещаме облечени в червено. Това ще го спазя, защото нося само черни дрехи. Smile

И телешко не трябва да се яде.
Цитирай

Journeys end in lovers meeting.

аз  нито едно такова поверие не знаех за Новата Година, докато не прочетох тези, които си изредила   bouquet сега ще ги спазя и ще чета и за други  Very Happy само не ми стана ясно как да изпием последната глътка преди полунощ, като тогава наливаме шампанското  newsm78
Цитирай

София

Установила съм не веднъж, че при мен наистина важи поговорката "Както на Нова Година - така цяла година". Така че внимавам къде съм и какво правя.
Цитирай

София

....И телешко не трябва да се яде.....

М-да, година на кравата  ...
Ама заешко и пуешко - може сякаш !
За червеното - ще го спазя   Very Happy Peace

Хмм, за последнта глътка и аз не го разбрах като го прочетох съвсем ... затова и споделих  Wink
Сигурно се има предвид последната глътка от някое шише / ако се разлива в много чаши един вид алкохол/  Rolling Eyes
Цитирай

Бургас

Китайската нова година настъпва някъде през февруари, така че защо на 31 декември 2008 да не ядем телешко? Все още ще сме в годината на плъха все пак. По принцип не спазвам никакви ритуали и не робувам на поверия в новогодишната нощ. За мен тези неща имат смисъл на Бъдни вечер и Коледа.
Цитирай

Китайската нова година настъпва някъде през февруари, така че защо на 31 декември 2008 да не ядем телешко? Все още ще сме в годината на плъха все пак.

Значи тогава не трябва да ядем мишки.
Цитирай

Бургас

Very Happy е тази забрана със сигурност я спазвам
Цитирай

Варна

Дрън-дрън... не вярвам и не спазвам никакви такива ритуали.
И най-вероятно ще съм заспала точно преди полунощ както почти всяка година  Blush
Цитирай

Magesta , това с шишето ми хареса  Very Happy

palavata_monahinq, а за червеното, защо не?
Цитирай

През девет форума в десети

Освен баницата с късмети и сурвакането, други ритуали не спазваме.
(Новогодишният секс не се брои, нали?)
Цитирай

palavata_monahinq, а за червеното, защо не?

Защото навлизаме в годината на Бика и ще го дразним с червения цвят ( това препоръка от вестниците.) Smile

Но gigio е на друго мнение. Smile
Цитирай

при децата

Има една традиция да излезем всички на балкона и милото да стреля с пушката на дядо си, пък ако улучи - улучи  Mr. Green
Цитирай

Защото навлизаме в годината на Бика и ще го дразним с червения цвят ( това препоръка от вестниците.) Smile

Но gigio е на друго мнение. Smile

а, мерси   bouquet аз ще спазвам, току-виж тази година се умилостивила  Very Happy
Цитирай

София

Ритуали на Нова година не спазвам - незнаех и че има такива досега. newsm78 Освен, че откакто се познавам с мъжа ми, той винаги се старае точно в полунощ в една ми ръка да има шампанско, докато здраво ме стиска за другата  Crazy Някаква символика влага -предполагам целта е да сме заедно и през новата година, пък шапманското сигурно е, защото ставам много...мила  Blush като си пийна. Следва изключително дълга целувка, която доскоро някой от приятелите ни прекъсваше с репликата - "пусни я поне за 5 минути тая жена, поне въздух да си вземе", но миналата година бяха изпреварени от сина ми, който крещеше 'искам и аззззз'.  Laughing
За червеното няма да споря, защото не ми влиза в новогодишните планове.

Стрелбата и зарята са си по дефолт. Мъжката част от компанията го приема много присърце.

ПП. сетих се, че баба ми като малка винаги ме преследваше на НГ с една лъжица с леща - за благополучие  Crazy финансово.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 60 отговора