кога започнаха да казват децата ви че ще пишкат

  • 3 067
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 484
Моят  син  ще  прави  2.2  месеца  и  още  не  иска  да  казва  че  ще  пиша.Много  обича  да  се  скрие  на някое  местенце  и  да си  свърши  работата.Вече може  би 6  месеца  го  уча  и  никакъв  резултат  не сме  постигнали.Когато  почна  да  го  изпикавам  започва едно  дърпане  и  пищене.Какво  да  права  моля  помогнете.Благодаря  предварително.

Последна редакция: чт, 01 яну 2009, 12:54 от kiki06

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Оправи заглавието, че е доста объркващо  Mr. Green А и не само заглавието като чета по-нататък  ooooh!
Започна да си казва, когато махнах памперса и започна да си мокри гащите - малко преди 2г. РезУлтатите бяха бързи при нас  Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Да пишат букви или да пишкат? newsm78
Заглавието е наистина объркващо.
За писането на букви- започна да си казва на 3 години. Mr. Green
За пишкането и акането на 1 г. и 4 м., когато махнах дневния памперс и този за следобедния сън.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Спря да пишка в гащите на около година и половина. Махнах памперса и се заредих с гащи. Отначало и Марти се изпикаваше в гащите, но като започнах да я изпикавам на 15 мин. до 30 мин. спря да прави белите и бързо свикна. До месец след това спря да се напикава и като спи. При нас стана лесно. но при всяко дете е индивидуално. Някой деца по трудно се научават, а при други е без проблем. Ако си решила да се простиш с памперса не го слагай повече ако ще да опикае навсякъде, по често ги изпикавай и дано успеете!

# 4
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Един месец преди да навърши 2 махнахме дневния, а след два месеца и нощния памперс.За почна да си казва че има пиш месец преди да махна пампито.Напишкани гащи почти не е имало.

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не се притеснявай, ще започне да казва като му дойде времето. Аз още не съм започнала да уча малкия, защото тук ги почват от 2-годишни и така се разбрахме с лелките в градината, че ще сме на една вълна, за да не го объркваме мъника. Но той вече започва да си казва за акото и то без до го уча специално. Така че си зависи от детенцето, не го насилвай за да не го стресираш, че ще започне още повече да се крие. Успех!

# 6
  • Мнения: 1 484
Много  ви  благодаря  за  отговорите.Извинявам  се  за  объркащото  заглавие  .

# 7
  • Мнения: 2 448
На 2 години, макар, че изобщо не можеше да говори, показваше с жестове или ме хващаше за ръка и ме водеше към тоалетната.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
на 2г и 3 м,

# 9
  • Мнения: 2 609
На 1г. и 10м.
Бяхме на море и на плажа реши да пишка, но забрави, че е без памперс. Mr. Green Намокри си крачетата и беше много учудена, от тогава взе да си казва. Махнахме дневния памперс, а след 4-5 месеца и нощния.

# 10
  • Мнения: 542
и мен много ме вълнува темата!моята дъщеричка е на 1 год и 6 месеца и още не казва,но пък като я сложа и няма проблем с гърнето!трябва ли да махна памперса въпреки че не казва?особенно ме притеснява сега е студено и като излизаме ако се напиша нали ще истине

# 11
  • Мнения: 2 448

Не бързай сега в студеното. Все пак е само на година и половина. Като се стопли спокойно ще и го махнеш.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
На 3 години. Поиска да носи гащи и да не е с памперс и съответно започна да казва кога й се пишка. Никога не съм я питала аз, нито съм я слагала на гърне/тоалетна през определен интервал.  Stop

# 13
  • Мнения: 1 479
Баткото започна казва на 2г. и 7м-ца.Радвам се,че пропусна гьрнето Laughing

# 14
  • Мнения: 391
На 1г. и 6м., но тогава ни се падна да е по-топло времето, по-добре изчакайте до пролетта.

Общи условия

Активация на акаунт