разстояние и проблеми с половинката

  • 2 428
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте на всички.
Иска ми се да споделя нещо с вас. Наскоро заминах за чужбината, а половинката остана засега в България. Уреждам му документите и се надявам да дойде до няколко месеца. Дотук всичко чудесно, но започвам вече да не разбирам отношението му. Всеки път, когато се чуем, е недоволен и пълен с нови и стари обвинения. Позволих си да си купя нещо скъпо, което искам от много дълго време, а в България нямах възможност да си го позволя. Той беше възмутен как може да ги дам тези пари за себе си, а не за "нас". Поставям "нас" в кавички, тъй като е по-скоро за "него". Разбира се, обяснението бе, че трябва да пестя, защото може да ни се наложи нещо спешно и да няма откъде да вземем пари. За това е абсолютно прав, но аз ще събера така и така, време има. Ще му купя билета, ще му платя и осигуровките, когато дойде. Преди година ми беше вдигнал скандал защо съм си купила списание за 3 лева в момент, в който нямаме достатъчно пари. Тогава си замълчах, защото бях без работа и изцяло на негова издръжка. Но сега аз си изкарвам парите и си мислех, че имам право да се почувствам човек.
Парите, които изкарвам тук, са ми достатъчни и за нормален живот и за глезотии.
За двама човека, обаче, трудно ще стигнат, и това се знае от много отдавна. Преди той изявяваше желание да си търси работа, когато пристигне, но при предпоследния ни разговор ми заяви, че идвал тук да се разходи и почине. Лошо няма, заслужил си е почивката, но ако не ме подпомага финансово, ще си гладуваме и това е.
Не разбирам вече какво става - твърди, че му липсвам, а една мила дума не съм чула напоследък. Бил засегнат, че съм предпочела да си купя нещо за себе си, без да отчита факта, че това е единствената ми радост покрай празниците тази година.
Най-лошото е, че тук първия месец ми забавиха плащането и се налови да го моля за помощ. Факт е, обаче, че това, с което ме подпомогна, е едва половината от парите, които ше дам за самолетния му билет. При последния ни разговор му казах, че ще си му ги върна и повече не искам да го виждам и чувам.
Опитах се да представя историята без особени емоции. Криво ми е, че се караме за пари, ама в някои отношения си е прав - понякога харча, без да мисля. Ама той пък е на другата крайност и се стиска за всичко, т.е. всеки си е виновен за нещо.
Това, което ме наранява, е отношението. Аз съм сама тук, трудно ми е, криво ми е, тежко и имам нужда от малко морална подкрепа. А получавам точно обратното, разстройвам се, рева и затъвам все повече. Дори го попитах дали още има намерение да е с мен и да не би случайно да има някакви странични венски фактори, на които се дълви това гадно отношение. Нямало, глупости съм говорела. Може и глупости да са, интуицията ми си мълчи по въпроса. Но се чудя...дали цял живот ще е така? Досега все тъй е било - и с тази половинка, и с предишните - винаги, когато имам нужда от подкрепа, положението ми се утежнява допълнително. Някакво не ми се вярва всичките да са били такива...различни хора през различни периоди от живота ми. Може в мен да е причината тогава.
Кажете, хора, как да се оправя с туй чудо?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А какви точно са неговите намерения? Това "да се разходи и почине" би следвало да означава, че няма намерение да остава в чужбината... където всъщност си ти. Тогава?!
И защо ти е било изобщо да му казваш за тази покупка? Като не срещаш разбиране си трай.

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И двамата сте под стрес от раздялата. Може би просто трябва да намерите верните думи един към друг. Споделяте ли си обикновено, близки ли сте? Имам предвид, казвате ли си всичко обикновено или си имате своите тайни? Може би просто трябва да намерите нов подход един към друг, ако наистина държиш на тази връзка разбира се. Не е бил прав да ти се сърди за покупката, все пак си самичка, работиш, искала си да се поглезиш малко, както ти казваш, това ти е единствената разтуха самичка на празниците. Вярвай ми знам как се чувстваш, ревала съм по Коледа в склада на ресторанта, където работех, защото съм била далеч от семейството си.
Така както разказваш историята, сякаш прекалено много си търсите сметка един на друг, но това е от дистанцията, ревността е засилена. Поговорете си спокойно, извинете се един на друг и нещата ще си дойдат на мястото.   bouquet Весела Нова Година!  Hug

# 3
  • Мнения: 1 761
Преди няколко години една възрастна неозната жена ми каза,че всяка жена трябва да има скрити пари,за които никой да не знае,понеже животът е непредвидим- може да се наложи изведнъж сама да си храниш децата, да се спасяваш от побеснял съпруг,да се лекуваш в скъпа болница....Послушах я,веднъж ми се наложи да използвам тези скрити пари,почти бях забравила за тях ,но много ми помогнаха.И сега имам такава скрита каса,самото и съществуване ме кара да се чувствам сигурна,че страха няма да ме победи,ако се наложи.
На твое място бих прекратила поне временно контактите с този мъж.Животът в чужбина не е никак лесен,дори и много пари да изкарваш,но вашите проблеми явно не са само заради парите и разстоянието.
Направи си почивка от приятеля си- не се обаждай известно време,поглези се,купи си нещо хубаво,запиши се на някакъв курс в страната, в която си- така ще срещнеш нови хора и може да си намериш приятели.Лека-полека ще се адаптираш и няма да ти е толкова трудно и самотно.
Който иска да е с теб ако трябва и пеша ще дойде при теб,където и да си.
Аз не бих платила екскурзията на мъж,който ми държи сметка и не ме обича повече от всичко на света.
Не забравяй- ти заслужаваш много любов,много внимание и много уважение.Който не може да ти ги даде няма място в живота ти.

# 4
Благодаря ви за отговорите, много мило, че обръщате внимание на моите проблеми навръх Нова Година.

@картинка
Аз вярвам, че ме обича, но просто...нещо не успяваме да намерим правилния начин за комуникация. Най-смешното в цялата ситуация е, че той се разбира с майка ми по-добре, отколкото с мен или със своите родители. И това, което казва пред нея, винаги звучи разумно и дори съвпада с нещата, които аз му говоря едно към едно. Значи се съобразява с мен и ме разбира. Само и да ми го показваше някак, а да не скачаше на всяка дума.
Просто толкова много ми се иска да е той човека. Това ми е втори брак и ако се окаже, че пак съм сбъркала, не зная какво ще правя по-нататък. Между другото, основната причина да се съглася да се разпиша втори път, бе именно идването му тук с мен.

Предполагам, че TarikMom е права, може би просто ни е мъчно и на двамата, но тормозът не е начин човек да се почувства по-добре. Пък може и да е, знам ли Simple Smile

РЕНИ, то ако имаше как да я скрия! Аз първо не знаех, че ше реагира така, пък и нали като дойде, ше види и ше стане по-лошо даже.

# 5
  • София
  • Мнения: 16 023
Мисли, разсъждавай. Но да си изкарвам парите и да посмее да ми държи сметка колко съм похарчила за себе си - да, да.
Това, че е втори брак не бива да те спира, ако не вървят нещата. И трети може да си намериш. Не че те карам да го напускаш, но никога не бих живяла заради околните. Живота ни е един и не бива някой да го вгорчава заради обичайните съседски и роднински схващания.
Може по телефона нещата да звучат по един начин, а като се видите на живо да се разбирате по-добре. Дано е така.

# 6
  • Мнения: 4 916
Аз пък бих посъветвала авторката да помисли дали ще има сили да го понесе, когато дойде при нея в чужбина. Преди няколко дни четох в друга тема как една мама обяснява, че в чужбина се отива със сплотено семейство, защото там и най-дребните неща изнервят и се превръщат в огромни проблеми и мисля, че това наистина е така. От опит мога да кажа, че дребните драскотини в отношенията могат да се превърнат в драматична пропаст - помисли си дали ще престане да ти държи сметка за парите например? Ами той като види, че едно кафе е пет-шест пъти по-скъпо от колкото в Бг, ще ти надуе главата с неговото мрънкане.

# 7
  • София
  • Мнения: 175
Ти сигурна ли си, че той има желание да живее в чужбина? Дали не ти се сърди вътрешно, че си заминала и сега се налага и той да го направи, за да сте заедно? Ако е така, нещата ще стават все по-зле и лоши, защото той ще се чувства жертва и ще се озлоби срещу теб.

За парите: супер жалко и дребнаво е отношението му. И ти се чудя как се навиваш да носиш един мъж на гърба си??

# 8
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Склонна съм да се съглася с argun. Всяка промяна извън обичайния ход на нещата изкарва на повърхността скрити проблеми и черти на човека до теб, които иначе не виждаш. А самият опит да се гради живот в чужбина е достатъчно стресиращ, за да може така лесно да се понесат изнервеността и капризите (и опитите за контрол) на мъжа ти. Сега е момента да се подкрепяте и да си покажете какво е тази връзка за вас. Ако единят греши това не дава право на другият да му търси сметка, да му "изнася лекции" и т.н. Напротив - трябва тактичност, търпение и разговори (не обвинения), и много по-хладнокръвно да се приемат нещата.
И недей да си мислиш, че задължително ти бъркаш някъде. Да, вероятно е да грешиш, но моето мнение е, че просто не си намерила правилният човек. Аз например съм невероятно труден характер, но ето, оказа се, че мъжа ми не само ме търпи, но и си ме обича вече доооста години. Така че горе главата, и не се съди строго в това отношение   bouquet

# 9
  • Мнения: 3 118
Не бих допуснала да живея с мъж, който се стиска за МОИТЕ пари. Представяш ли си ако се ожените какво ще бъде. Аз не търпя да съм безгласна буква.
Но ако не си сигурна, вземи го при теб. Не се жени все още, виж дали наистина ще ти прави сметка на твоите пари, както очаквам да стане. Дали ще тръгне да си търси работа, дали отношението му ще се промени. И ако не - зарежи го. Колкото по-скоро, толкова по-добре за теб. МНОГО много мразя някой друг да ми прави сметка на МОИТЕ пари.

# 10
  • Мнения: 1 334
Стиснат мъж е много кофти.
А пък такъв който държи сметка на парите на жената е 2 пъти по-лошо.
Помисли дали този начин на живот те устройва. Чужбината е голямо изпитание за чувствата между 2-ма души.


# 11
Като чета отговорите, май аз не съм съумяла да представя нещата от най-правилния ъгъл. Това, което ме притеснява и изнервя е, че думите и делата се различават. Докато бях без работа, той ме издържаше. След това винаги е взимал повече от мен и не ми го е навирал в очите (освен случая, в който ми се скара, че харча, без да мисля). Финансите ни са общи от самото начало, въпреки, че той внася повече.
Когато стана дума за идването ми тук, първата му реплика беше: Ще дойда, ще си намеря работа, без значение каква е, само за да сме заедно. А и го познавам, той една седмица отпуска не издържа, пък да стои месеци вкъщи без да прави нищо, хич не го виждам.
И изведнъж започна да ми говори някакви съвсем различни глупости - за екскурзията, за това, как предпочитам да си купя нещо и по този начин да му отложа идването и прочие. Последният бисер бе как един ден ще си оставя детето гладно, за да си угаждам на себе си. Аз му отговорих, че това е характерно повече за бащите, отколкото за майките, и мога да посоча и няколко примера. Та затова се зачудих - дали, аджеба, няма нечие чуждо влияние тук.

preyala, ние се оженихме по негово настояване, за да може да дойде с мен Simple Smile То и там бе един ултиматум...ако не го взема, значи това ше ни е края на отношенията.

Абе, глупава ли съм, сляпа ли съм или просто той е труден характер? Или всичко накуп Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 916
Лабби,
може би точно сега проявява черти от характера, които преди са били по-прикрити, а може би ти чак сега ги забелязваш. Може би сега се чувства застрашен от твоето развитие и неясното бъдеще пред него. Както и да е. Нищо не ти пречи да опитате на новото място, все пак една връзка е процес, който търпи развитие - има спадове, има и подеми. Но не го приемай като последен влак, спасителен пояс или нещо подобно... Винаги ще имаш избор пред себе си  Peace

# 13
  • Мнения: 3 394
Жалко,че се карате за пари Confused
Дали си в чужбина или не стигне ли се дотам - Господ да помага.
На мен не ми се правят забележки за пари, но и аз не съм от тези, които харчат неразумно.
Но пък и не се лишавам от никакви женски глезотии Whistling

# 14
  • Мнения: 3 394

preyala, ние се оженихме по негово настояване, за да може да дойде с мен Simple Smile То и там бе един ултиматум...ако не го взема, значи това ше ни е края на отношенията.


Е това е вече е гадно, сори

Общи условия

Активация на акаунт