Херпес?

  • 64 332
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 695
Откакто научих бабини хитрости за херпеса,вече нямам проблеми ...
Когато се усети,че избива се държи тампон памук напоен с мастика.Държите колкото може да издържите.


Това непременно ще го пробвам.  Ама няма начин да не го приложа и вътрешно. Предполагам няма да навреди, най-много да засили действието, а?  Wink
така със сигурност ще забравиш за херпесите  Joy

# 31
  • Мнения: 5 001
Откакто научих бабини хитрости за херпеса,вече нямам проблеми ...
Когато се усети,че избива се държи тампон памук напоен с мастика.Държите колкото може да издържите.


Това непременно ще го пробвам.  Ама няма начин да не го приложа и вътрешно. Предполагам няма да навреди, най-много да засили действието, а?  Wink
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Може,може....И вътрешно може  hahaha hahaha hahaha Ама за кеф.
А за херпеса - тампон и държиш,колкото можеш да издържиш.

# 32
  • Мнения: 3 157
10. Какво е лечението на херпеса?
Понастоящем не съществува лечение, което да елиминира трайно вирусите на херпеса от местата, където те се "заселват в привидно спящо състояние" в организма-нервните ганглии. Съвремената медицина разполага със средства, които постигат облекчаване на протичането на заболяването и намаляване честотата на рецидивите (повторните изяви на заболяването).

В по-голямата част от случаите (при здрави в друго отношение хора) не се налага специфично медикаментозно лечение.

Необходимо е да се спазват редица предпазни мерки, поради опасността от разпространяване на инфекцията от една част на тялото към друга както и от предаване на болестта от един човек на друг. Трябва да се спазва много добра лична хигиена (старателно измиване на ръцете, да не се докосват очите и други части на тялто след докосване на херпетичните мехурчета и язвички, да не се ползват дрехите на болен от херпес човек и т.н.). За избягването на гениталния херпес е от голямо значение спазването на полова хигиена (избягване на безразборни полови контакти и честа смяна на сексуалните партньори, използване на презератив, избягване на полови контакти по време на активна херпесна инфекция и т.н.).

При херпес в устата трябва да се приема обилно количество течности въпреки дискомфорта за избягване на обезводняване. Желателно е в началния, болезнен стадий да се приема топла, кашава храна.

За облекчаване на локалната болка, дискомфорт и парене могат да се прилагат мехлеми съдържащи обезболяващ медикамент. Съществуват мехлеми, съдържащи противовирусен препарат (Зовиракс-гел и др.), които могат да допринесат за по-бързо преминаване на кожните увреждания. Не се препоръчва, обаче, употребата на тези медикаменти пр деца под 18-годишна възраст и бременни.

Медикаментозното противовирусно лечение се прилага обикновено само при тежки форми на болестта, при деца под 6 седмична възраст и при честа поява на рецидиви. Провежда се с противовирусни препарати като Acyclovir (Zovirax), Famciclovir (Famvir), Valaciclovir (Valtrex), които могат да се приемат както през устата, така и по венозен път. Тези медикаменти допринасят за по-бързото оздравяване на кожните увреждания и разреждане на повторната им поява или пълното и предотвратяване. Не се препоръчва рутинното приложение на това лечение при деца под 18-годишна възраст и бременни.

Съществуват имунни препарати, представляващи готови защитни антитела срещу херпесния вирус. Те се прилагат само в случаите на много тежко протичане на болестта с голям риск за сериозни усложнения при много отслабена имунна система на болния.

Бременните жени, които страдат от генитален херпес към момента нараждането или имат чести рецидиви на заболяването, трябва да се обърнат към лекар, за да се прецени най-удачния начин на родоразрешение.

от тук-http://www.puls.bg/illnes/issue_259/

# 33
  • Мнения: 4 700
шоколадче , много полеzна информация. Благодаря, че я сподели.

# 34
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... По време на бременността, беше нещо ужасно, все си ходех разкрасена... Tired

На мен пък точно докато бях бременна и докато кърмех не ми излезе нито един, но после пак се почна...  ooooh!

# 35
В момента използвам Фенивир.Много съм доволна .

# 36
  • Мнения: 2 411
Здравейте момичета. Случайно попаднах във вашата темичка, която ме вълнува много. Аз съм ветеран в борбата с херпесите Mr. Green. Излизали са ми по 7 за един месец #Crazy. Пускам ви и нашата темичка в която сме разисквали доста, а и за да не се повтарям
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328805.75.
Последно пих Биозин и съм много доволна.

# 37
  • София
  • Мнения: 21
Преди две седмици се сдобих с херпес. Като всеки предразположен човек съм запасена с Фенивир, с Цитросепт...пробвах даже и с паста за зъби, въпреки че знам, че няма да ми помогне. Това, което ми помогна, е масло от чаено дърво ( Аз ползвам на Вивасан). Спря да расте, а след това завехна. Мога само да го препоръчам.

# 38
  • Мнения: 1 983
Само да кажа, че Зовиракс и Ацикловир са едно и също, но на различни фирми. Wink
Аз използвам Ацикловир, подейства дори в борбата със зостера, само за очите ползвах Зовиракс, но той е специално очен.
Ще взема да пробвам и аз този Фенивир.
МНОГО е важно като излезе херпеса, да не се пипа с ръце, защото може да се предаде инфекцията и по други части на тялото. И да се пият имуностимуланти, изопринизина е добър, но е малко скъп.
Такава гадост изживях преди 2 години, че вече сериозно се замислям дали да не ваксинирам малката. По тая част вече съм половин доктор. Sick
Абсолютно съчувствам на всички. Hug

# 39
  • Мнения: 2 802
Аз също ползвам Фенивир и съм много доволна от него. Другото, което правя е още в самото начало когато го усетя преди още да са излязли балончетата, търкам мястото с вълна т.е. вълнен чорап. Така около 10-15 мин. с много леко търкане   В НИКАКЙВ СЛУЧАЙ СИЛНО!!! и веднага след това мажа с крема. Вечер винаги слагам паста за зъби, понеже постоянно си изчиствам кремчето....Винаги има ефект, но ако го хванеш в началото. Peace

# 40
  • Мнения: 4 700
Това zа чаеното дърво и аz съм го иzпробвала и наистина помага. В началото бях скептично настроена, но се иzненадах от реzултата. Бях го писала и в друга тема, но там не ме вzеха насериоzно. Радвам се, че не съм единствената, която има подобен опит.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравейте и аз да се включа в темата за херпесите, и ние постоянно се борим с тях. На дъщеричката ми и излизат постоянно, понеже е изкарала херпес вирусен енцефалит и при най-малката температура или неразположение и излизат. В началото мажех с ацикловир, ациклостат и т.н., давах и през устата ацикловир, но същата работа за известно време, като казвам известно имам предвид 2-3 седмици се подтиска и после пак наново избива някъде. И започнах да мажа с крем "Здраве", защото една лекарка беше ми казала да пробвам с него и аз реших да пробвам, и наистина забелязах че от крема "Здраве" херпеса завяхва и минава по-бързо отколкото като мажа постоянно с ацикловир(като забележа че излиза херпес първо мажа 1-2 пъти с ацикловир и след това почвам крема "Здраве"), но слагам дебел пласт крем. Пък в "Здравето" нали има цинк и той изсушава херпеса.
Миле кажи повече за това чаено дърво, от къде мога да взема да пробвам, дали става да се прилага на малки деца.

# 42
  • Мнения: 4 700
siqna.muk, az не съм в България. Тук си го вzемам или от биологичните магаzини или от дрогерии. Това, което аz купувам е етерично масло от чаено дърво. Не zнам в какъв вид го продават в България.   Thinking И не мога да кажа дали е подходяЩо zа деца. Няма да е приятно със сигурност, zаЩото пари, когато се намаже херпесът.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Миле благодаря за отговора. А за паренето то така или иначе пари и боли като избива, поне така съм забелязала при дъщеричката ми, защото още преди да има зачервяване се къса от рев и понякога ми вдига до 38 температура.

# 44
  • Мнения: 208
Много помага пепел от цигара

Общи условия

Активация на акаунт