Херпес?

  • 64 142
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
Малко ме е срам, но искам да задам един въпрос. Embarassed
Може ли да ми стане нещо ако ми прави орален секс човек с херпес на устните?
До сега не ми е излизал херпес.

# 61
И по-точно може ли да хвана по този начин вагинален херпес? Confused

# 62
# 63
  • Мнения: 51
Цитат
Може!

И аз така съм чела. Прочети и тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256492.0

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Освен от орален секс е хубаво да се избягват и целувките когато има херпес по устата.

# 65
  • Мнения: 7
здравейте, мога да помогна с инфо за херпес зостер и херпес лабиалис да се пръска с Джинджира Алба. Помага повече когато има вече излязал мехур и рана.

# 66
  • Мнения: 15 379
Малко ме е срам, но искам да задам един въпрос. Embarassed
Може ли да ми стане нещо ако ми прави орален секс човек с херпес на устните?
До сега не ми е излизал херпес.
За съжаление може и рискът е много голям. Човек никога не знае дали носи вируса и кога той ще се активира, дали по лицето, дали по вагината.
А и нещо много важно, за което абсолютно винаги внимавам, когато имам избил херпес - много внимавам, когато се гримирам в частта около очите, защото влезе ли инфекцията в окото, може да доведе до слепота, но най-малкото се лекува много трудно!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Цитат
За съжаление може и рискът е много голям. Човек никога не знае дали носи вируса и кога той ще се активира, дали по лицето, дали по вагината.
А и нещо много важно, за което абсолютно винаги внимавам, когато имам избил херпес - много внимавам, когато се гримирам в частта около очите, защото влезе ли инфекцията в окото, може да доведе до слепота, но най-малкото се лекува много трудно!

До пълна слепота малко е по-трудно да се доведе от херпес. Може да се се появи първо хориоретинит, цикатрикси от хориоритенита, катаракта и евентуално частична или пълна атрофия на зрителния нерв. Но тези увреждания в очите могат да се получат от много силна херпес вирусна инфекция в мозъка, която преминава в енцефалит. На много хора им излизат херпеси по очите, но не съм чула да са ослепели. И имам един въпрос какво общо има избилия херпес някъде по тялото и гримирането на очи. Не виждам какви допирни точки може да има. При избил херпес ако няма мехур колкото и да го пипаш няма да се разнесе, а и да го пипаш пак има малка вероятност, ако се спука мехура и тази течност която е в мехура пръсне някъде в очи, уста и т.н., тогава може да се предаде вируса. А самия херпес вирус е в мехура, самата течност съдържа вируса. Когато мехура спадне или спука, самия вирус вече не е там ами се е върнал ганглийте на мозъка.

# 68
  • Мнения: 1 983
Имах Зостер на окото, и повярвай ми, 2 месеца нищо не виждах и не беше сигурно дали ще прогледна.
Добре, че не развих енцефалит.
Избилият херпес по тялото може да се разнесе, ако се пипаш с неизмити ръце. Peace

# 69
  • Мнения: 2 409
На мен лекаря ми каза - избие ли ти херпес веднага сменяш четката за зъби и червилото /на мен ми излизат около устата/.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Имах Зостер на окото, и повярвай ми, 2 месеца нищо не виждах и не беше сигурно дали ще прогледна.
Добре, че не развих енцефалит.
Избилият херпес по тялото може да се разнесе, ако се пипаш с неизмити ръце. Peace

Херпес зостер, няма общо с херпес симплекс, за очите. Зостер е опасен за очите и то много. И по логиката за разнасянето, дъщеря ми прекара херпес вирусен енцефалит на 2 месеца, след това започнаха постоянно да и излизат я на устат, на едната ръка и единия крак, постоянно има накъде херпес. Сега е на 1 година и се пипа на всякъде опира се в мен, в баща си ами да ти кажа не се е разнесло. И че какво трябва да означава че аз да съм цялата в херпеси или детето ама не. Винаги и излизат на и също място, досега не съм видяла като си е пипнала другата ръка там да се е появил. Или пък като я водя на рехабилитации, рехабилитаторката я пипа, опира се до херпесите, но досега не съм видяла да и е излязъл някъде.

На мен лекаря ми каза - избие ли ти херпес веднага сменяш четката за зъби и червилото /на мен ми излизат около устата/.

Това много правилно, но малко хора го правят.

# 71
  • Мнения: 15 379
Избилият херпес по тялото може да се разнесе, ако се пипаш с неизмити ръце. Peace
Това имах предвид Peace. А пък и не мисля, че е толкова фатална повишената хигиена, когато имам избил херпес, поне на мен не ми пречи.

# 72
  • Мнения: 1 959
Нищо не помага.
Всичките изброени лекарства и бабешки илачи помагат единствено, ако хванеш херпеса, докато избива.
После няма оправия. Мажеш, плюмчиш, но все си отиват десетина дена да отмине.

Имам херпеси от дете. Излизали са ми 17! на веднъж.
Ползвала съм всичко де го има у нас и в чужбина.
Ибивал ми е херпес за половин час, иди го "хвани"..
По-скоро ползвам продукти за облекчаване на положението.

Аз заразявам единствено себе си и то не винаги. Зависи какъв точно херпес ми е избил.
Ако съм била болна и с температура се разнасят по цялото ми лице, докато спя..
Ако е от стрес, умора, мъхнат плод...няма такова нещо.
Пък за другите от мен-
Целувала съм, пипала съм, орален секс също, за толкова години, никой не е прихванал..

# 73
Помогнете ми.  Преди 6 дни се разболях. Линфите ми бяха подути. Оказа се, че е херпесна инфекция. на антибиотик съм, но проблема е устата.

Устната ми кухина е пълна с афти и ранички (които ту се разраняват, ту стават белички - гноясват,и пак се разраняват, но не изчезват). Ходих на зъболекар няколко пъти да ме обработят с някакви препарати (онва зеленото Simple Smile ). Накрая ми дадога Dental protect - да се жабуря и гаргара с него. мн добро противовъзпалително било у-а.

Кажете някакво мазило или средство за жабурене или нещо такова, защото не мога да хапна нищо. мн е гадно. най-зле ми е езикът. Отвън имам само един херпес, но вътре е ужас Sad .

Мерси Simple Smile

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ами щом си с херпесна инфекция, антибиотик няма да ти помогне, трябва да пиеш ацикловир първо да ти подтисне инфекцията и тогава най вероятно ще ти намалеят и афтите в устната кухина.

Общи условия

Активация на акаунт