През ДЕКЕМВРИ резултатът ще е ясен - по-многоброен е отборът на момите или на мо

  • 13 554
  • 315
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 187
някой незнае ли нещо за Йоанка newsm78

# 61
  • Мнения: 769
МИЛИ МАМЧЕТА и БЕБОЧЕТА, ЧЕСТИТА ВИ НОВА ГОДИНА!!! Желая на всички здраве късмет, послушни бебета и прекрасни моменти!

Стискам палци на Йо, голямо бременеене изкара милата Heart Eyes

Честито и на новоизлюпените бебчета!

# 62
  • Мнения: 23
И АЗ ЧАКАМ ЙОАНКА ДА МИ СЕ ОБАДЕ ,НО ОЩЕ НЕ Е ЗВЪННАЛА И НЕЗНАМ ДАЛИ ЩЕ Е УДОБНО АЗ ДА Й ЗВЪННА, НАПРАВО НЕ МЕ СВЪРТА ВЕЧЕ
 ДАНО ВСИЧКО Е ОК  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 63
  • Мнения: 2 957
някой незнае ли нещо за Йоанка newsm78

Сигурно вече се гушкат с бебока:)

# 64
  • Мнения: 456
Maслинка, лед, мартини
наздраве за много години
весели, здрави, засмяни
и цяла година пияни,
но не от домашна ракия,
а от любовна магия!

Здравейте майчета. Като за начало да чиститя бебвците на новите мами. Иначе ние сме добре. Проспахме Новата година, защото бяхме мнооооого изморени. Галина беше със запек и плаче непрекъснато  Cry правихме и "клизма" ако може така да се нарече. И на връх Нова година с баща й заспахме в 10 часа.
Гледам, че сте писали за оченцата на бебковците. И нашата беше така и на нас също ни изписаха тези капки за очи. Също така ми казаха на една марля да слагам разтвор от натриев хлорат и да й го чистя. Лекарката ми каза да й правя масаж на оченцето и по-точно майчета с кутрето си масажирайте кладенчето на оченцето. Ние го правихме на Галина и още на втория ден и мина

# 65
  • Мнения: 15
Честити бебчета на Бръм и Шарк!Да са весели и здрави!
Стискам палци на Йоанка, дано всичко мине по вода! newsm17 И на двете майчета, които днес постъпват в Шейново- Руми и Мира!
Момичета, раждането не е песен, но всеки го изтърпява и после цял живот се радва!
Моето слънчице се храни на 2 часа, много малко суче-около 10-15 мин и заспива на гърда и нищо не е в състояние да го събуди.През нощта е най-тежко, защото се налага да ставам по 4 пъти за хранене.Пъпчето ни не е паднало, кога да го очаквам?
Лека вечер на всички изморени мами Grinning

# 66
  • Мнения: 688
kamelia ilieva и аз проспах настъпването на Новата година, ама така ме беше изтощил моя Николчо, че не можах да устискам  Confused
И моя син много пръцка, ето сега докато пиша и той се напъва и пъшка, като стар пияница и хоп залп след залп  Laughing
Забелязах че като го слагам да спи все си извърта главата към лявото рамо, въпреки че аз все го оставям с глава завъртяна надясно, дали няма някакъв проблем, че не му е добре главата да е на дясната страна. Ще му се смачка главата отляво  Rolling Eyes
А през ноща големи номера събужда се в 3 след дълго пъшкане и тъкмо да сложа нов памперс и пусна фонтана - опика ми цялото легло и себе си, тъкмо го преоблякох и след като се нахрани се оповръща целия и хайде пак преобличане и за капак пак повърна и пак нови дрехи и после 1-2 часа не заспа и си порева  Tired , а аз така се разсъних че отидох да изпера дрешките, поне да съхнат.

# 67
  • Мнения: 456
velizara_82 Галина беше на 10дни като и падна пъпчето. Не го пипай  то само ще си падне.
Йоанка   newsm17
Майчета какво стана с Краставичка? Не е влизала май?
Дано всичко да е наред с нея  Praynig

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Тук съм Ками, в неделя влизам в болницата ще предизвикат раждане с хапче. Днес бях на запис отново, тоновете са добри и няма контракции. Докато чаках за записа се родиха 3 бебета и направо се измъчих, докато слушах отвън и гледах притеснените им роднини. Сега съм психически изморена от всичко, нямам никакво настроение.
Честита месечинка на Крис на Инвизибъл.
Дано с Йоана всичко е наред fingerscrossed

# 69
  • Мнения: 42
Invisible,Честита месечинка на Крис! Да ви е жив и здрав и все така лаком smile3504
Стискам палци за мамите .,които са в очакване!!!
Камелия, кое точно е кладенчето на очето? Защото и ние имаме същия проблем, пробвах  кърма, капки, но не ни помагат засега, секрецията намаля, но не напълно.
И ние сме така със заспиването, по 1 час се приспиваме след ядене. Ако заспи веднага си е цяло чудо!Или въобще не заспива между двете хранения. Ако не реве си гледа и си пъшка и пръцка и това си е.
Момичета, вашите бебчета без възглавничка ли спят? И кога започваме да им слагаме възглавнички?

# 70
  • Мнения: 12
   да почерпя и аз за месечинка на моята принцеса Йоана Simple Smile

Еми, честита ви и на вас месечинка- да ти е жив и здрав малкия Крис и много да ви радва!

Zakobako, и вие ставате на един месец- честито  Grinning

ninabg- много сте сладки на тази снимка четиримата  Hug

Ради, моята педиатърка каза, че до една година бебенцата нямали нужда от възглавничка, ама аз в количката съм и сложила леко повдигнато одеалцето и кошчето ни за кола пък съвсем е с голяма възглавничка, люлката също- не ми е много ясно защо всичките ги водят от първия месец,а са си бая повдигнати newsm78, но важното е в леглото да е само на калъфка Wink

# 71
  • Мнения: 42
Мерси Орлина, Честита месечинка и на вас и на Zakobako!

# 72
  • Мнения: 4 589
Честита месечинка на Крис и на Йоана, да са живи и здрави и много засмени!!!

Поздрави от Алекс. Тя вече е много любопитна и като има някой около нея и говори и тя върти очи да не изпусне нещо  Joy. Продължаваме борбата, дано скоро видим светлинката в тунела.

Палци за Йо.

# 73
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ох мамчета, ние сме със сополки. Бях болна 2-3 дни и явно съм я заразила, колкото и да се стараех да я гушкам само по време на кърмене. Гледам, че и моята кърма понамалява. Вече се налага и другата гърда да давам. Надявам се да се нормализират нещата и да мога да "произвеждам" достатъчно за едно хранене.
Как сте с апетита. Никакъв го няма при мен. Я се сет да ям 3-4 пъти, я не. Поне пия доста течности.
Днес взехме еспумизан за бебка, леле милата, голямо пръцкане. Дано имат по-голям ефект ор предните, дано нощите ни са веч по-спокойни. Че тази нощ се почувствах като най-ужасната майка, да не мога съвсем да си успокоя детето  newsm78
Честити месечинки на порасналите бебчета,
Успех и на мамчетата, които са все още 2 в 1.   bouquet 

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 326
Честита Нова Година!
Честити нови бебоци и месечинки! Hug

При нас от 2 дена е кошмар. Почнаха ни коликите. То е едно яко напъване и пищене и пръцкане. Преди беше наакан при всяка смяна на памперса на 3 часа, а сега има само по 2-3 капки и на 2 памперса примерно един ужасно наакан. Иначе пишка много при всяка смяна. Нормално ли е това? Да няма запек? Започнах да давам Инфакол, но като гледам ще ми стигне за 20 дни. Знае ли някой къде мога да си поръчам из нета още 2 флакона?
 
На нас пъпа ни падна на 13 ден. Още го къпем на ръце, но вече май си е за ваната и малко ме е страх как ще го държа и въртя, да не го изпусна.

И на нас ни е възпалено едното око. Педиатърката каза никаква кърма в окото. Да бърша с памуче с физологичен разтвор или лайка. От 2 дена сме на лайка и се пооправя, че беше и зачервено и подутичко.

И ние сме така с храненето. Понякога се насуква за 20 мин, друг път по час и половина виси. Предполагам, че се успокоява така. Понякога спи по 4-5 часа, друг път се събужда на 1,5-2 часа. Гърдите ми не са вече така напрегнати и направо си омекват след сукането. Чудя се вече стига ли му, макар че снощи от едната без зор изпомпих 70 мл.

От Нова година спим тримата на спалнята. Напръскахме в хола, където спяхме със Саво против мухъл и още не се е отмирисало.

Вашите бебета повръщат ли? Това ни е новия номер от 2-3 дена. Почти след всяко хранене повръща. Може ли да е от Инфакола? Или от това, че не може да се оригва винаги, колкото и да го държа изправен.

И на първата консултация точно на датата ли се ходи или как?

Стана дълго, простете Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт