Трудно заспиване

  • 1 328
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, моля помогнете! Едното ми дете (на 9 мес), което от раждането до скоро си спеше чудесно и по много, изведнъж вече не иска да спи. През деня мина изведнъж от 4 на две спанета по 1 - 1,30 ч. И криво-ляво заспива добре. Вечер обаче настава някакъв кошмар. Както преди заспиваше в 8 ч и спеше спокойно до сутринта сега заспива в 23-24 (хем през деня спи по-малко). И по цяла вечер ни тормози. Спи му се и е кисел, а като го сложа в леглото настава неистово дране. Не е гладен, давам му допълнително мляко и пак не става. Давам от няколко дни хомеопатично лекарство за сън - дормикинд, няма никакъв ефект. През нощта също се буди 1-2 пъти. Съмнявам се да е от зъби, защото има 6 и до сега не са създавали проблеми. Направо ми иде да се гръмна вече.  newsm45 Моля, ако някой е имал такъв проблем и се е справил помагайте!

# 1
  • Мнения: 302
Не си писъла за зъбките данеби те да ви тормозят.

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Най-вероятно ще е от зъби.

# 3
  • Мнения: 690
Почти всички деца минават през период, когато заспиват трудно и много се будят. Причините са много - зъбки, промени в емоционалното състояние, впечатления. Това, че не спят достатъчно през деня ги превъзбужда и прави и нощният им сън неспокоен и труден.

Много е вероятно да е от зъби, нищо, че предишните не са създавали проблеми. Опитай се да създадеш ритуал преди лягане - тиха музика, приглушено осветление, люлеене. Избягвай много срещи с хора преди лягането вечер или някакви игри, които да превъзбуждат детето. При сина ми за днения сън помагаше следното - като заспи и аз лягам при него - след около час се пробуждаше с рев (без да се е наспал) при първите признаци че ще се събуди аз го гушвах и почвах да го люлея и така докато се унесе пак. Така се наспиваше добре и не беше кисел после.

# 4
  • Мнения: 6 713
Откакто беба стана на 4 месеца всяка нощ се буди мининмум 5-6 пъти, вече не кърмя, само и само да съм сигурна, че не е гладна през нощта. При нас май са зъби, но вече не го мисля дори. Чакам да го израстеме, още повече че заспива само с люшкане на ръце Tired Tired Thinking

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да не те отчайвам, но моята дъщеря се будеше по 5-6 пъти в нощта до третата си годинка. Отначало си мислех и аз, че са зъби, после си мислех, че и е топло( през лятото), но като продължи толкова дълго не знаех какво да си мисля, само знаех, че искам една нощт да се наспя като хората. Еее като стана на 3 години реши да ме оставя да се наспивам.

# 6
  • Мнения: 6 713
Да не те отчайвам, но моята дъщеря се будеше по 5-6 пъти в нощта до третата си годинка. Отначало си мислех и аз, че са зъби, после си мислех, че и е топло( през лятото), но като продължи толкова дълго не знаех какво да си мисля, само знаех, че искам една нощт да се наспя като хората. Еее като стана на 3 години реши да ме оставя да се наспивам.

Как я приспиваше като се будеше през нощта?

# 7
  • Мнения: 121
Ние сме така от два дена . При нас е от зъбките.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И при нас е така от 3 месеца, неспокойна буди се по 3-4 пъти на нощ.
През деня спи два пъти за  час максимум.Педито каза ,че е от зъбите.

# 9
  • Мнения: 3 092
ivben  поста ти направо ме окуражи ! И моето дете е така.Дано скоро и аз се наспя . Praynig
Иначе по темата да мисля че е от зъбите и се надявам скоро малкото да спи спокойно Hug
 

# 10
  • Мнения: 1 546
И ние минахме през такъв период, дъщеря ми беше на 10-11 месеца, само че при нас кошмарно беше спането през деня - такова почти нямаше. Shocked Спеше по 20-30 мин за цял ден, вечер беше много уморена и кисела, през нощта спеше неспокойно...Полека-лека започна да спи пак през деня. Сега понякога имаме много неспокойни нощи, но понякога спинка сладко. Отдавам го на зъби, фази на растеж, различни и нови емоции през деня.Wink

# 11
  • България
  • Мнения: 457
И при нас е така от 1-2 месеца насам.При нас е от зъбките  Peace

# 12
  • Мнения: 1 554
така както го описваш са си чисти зъби Crazy
 нашия син , всеки следващ зъб го вади все по трудно Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите деца не са имали такива периоди,когато им растът зъби-може да е просто фаза на растежа

Общи условия

Активация на акаунт