ПРОБЛЕМ-ЗЛОБНО КУЧЕ И НОВОРОДЕНО БЕБЧЕ?

  • 13 353
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
МОЛЯ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ,какво да го направя кучето,проблема е че той е немска овчарка на  3 години-много си го обичаме,обаче е много злобен освен нас никой друг неможе да влезе вкъщи.така беше добре докато не родих и сега тои просто отказва да приеме бебето,лай го и се спуска като ме види с него,ясно ми е че трябва да го махнем,но на коъ да дам такова злобно куче и кой ще го иска?обичам Дарк,но повече обичам детето си-Естествено.МОЛЯ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ.А ИНАЧЕ  съм обещала на голямата си дъщеря че когато го махнем веднага ще и вземем ретривър,но тя много плаче за него.болно ми е ,но ще трябва да го махнем.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ........ Sad

# 1
  • Мнения: 1 554
По добре го махайте,да не си докарате по голяма беля Peace

# 2
  • Мнения: 22 343
не бих рискувала здравето и безопасността на детето си, заради куче. Колкото и да го обичате то явно е опасно за бебето. Потърсете някакъв вариант да го махнете от вас. Дайте го на роднини, или на някое село да пази къща, винаги може да се намери решение.

# 3
  • Мнения: 0
защо не потърсите треньор за кучето,
защото злобно куче означава неправилно отношение към него или някой го е тормозил,
вижте откъде е причината, няма куче което се е родило злобно, станало е такова.
потърсете училище за кучета, намират се във по големите градове, а може и от там да го превъзпитат
и да намери нови стопани горкичкото животинче. а другия път се замислете когато си купите куче или друг домашен любимец.
хич не ми харесва когато се вземе куче или някакво друго животно без да се мисли,
и като играчка и след три години, ами пречи ни и къде да го дадеме, много безотговорно,
средната възраст на кучето е около 17 може и повече от 20 години, така че когато се вземе това непременно
трябва да се предвиди, все пак става въпрос за живо същество.
във никакъв случаий не си мислете че съм искал да ви убидя, извинявам се ако отговорът ми е бил по рязък.
Цитат
А ИНАЧЕ  съм обещала на голямата си дъщеря че когато го махнем веднага ще и вземем ретривър,но тя много плаче за него.болно ми е ,но ще трябва да го махнем.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ........
ами това наистина е много безотговорно, сега направо се ядосах , и следващото куче ли ще трябва да се махне след още няколко месеца, та вие още със първото не сте се оправили. или след няколко месеца ще има още едно допитване, ами как да се отърва от второто куче. наистина това е много безотговорно от ваша страна.
знаете ли какво означава за едно животинче да смени стопанин, да свикне със един дом и след това да го изгонят,
недейте така, това са все пак живи същества които също имат чувства, а не бездушни играчки !!!!

Последна редакция: пт, 02 яну 2009, 00:04 от Chris_379

# 4
  • Мнения: 6 582
Моля те не си взимайте друго куче, в никакъв случай. Явно не можете да се грижите правилно за такова животно. Нямам за цел да обиждам, а само давам съвет.
Потърсете професионална помощ ако наистина обичате и държите на животното.

# 5
  • Мнения: 78
 Sad,много благодаря за саветите,но нито сме го тормозили или били,много си обичаме кучето и никой,от семейството НЕ иска да госменим с друго куче,АЗ НЕ СЪМ БЕЗОТГОВОРНА,поисках помощ а получих само упреци-благодаря и без това ми беше много трудно да взема решение.а другото е че незнам дали куче на такава възраст може да се превъзпита?МНОГО СИ ОБИЧАМ КУЧЕТО КАЗВА СЕ ДАРК И ГО ГЛЕДАМ ОТ КАКТО БЕШЕ НА 30 ДЕНА.незнам и как ще реагира и при други хора-абе много съм объркана,и ЕСТЕСТВЕНО че детето е преди всичко. ЧЕСТИТА 2009 ГОДИНА НА ВСИЧКИ Peace

# 6
  • Мнения: 4 916
И аз като Динчо - жал ми е за ретривъра, който ще вземете.
А това, че гледаш овчарката от малка не значи нищо - за едно куче е важно възпитанието и това да му се покаже веднага, че в йерархията на първо място са децата.

# 7
  • Мнения: 78
ами имам 2 деца в къщата,с тях няма проблем,но бебето за него е нещо ново и просто неиска да свикне. Sad

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Щом кучето е злобно, значи нещо сериозно сте объркали с възпитанието и социализацията му. Нормално отглежданите домашни кучета никога не нападат бебета и деца.
Не е необходимо веднага да го махате от къщи, просто го дайте на кучешко училище. Там ще го обучават докато придобие нужното поведение. Кучето изпитва ревност към бебето и трябва да му се покаже по подходящ начин, че то не представлява никаква заплаха за него. Как става това, ще ти обяснят инструкторите. Разрови се в нет-а и ще намериш такова училище. Например това http://www.bezplatno.net/listing-143983-_Neti__predlaga_hotel_i_ … i_0898529834.html
Преди време съм ползвала услугите им и само за тях знам, но сигурно има и други.
Колкото по-малко е кучето, толкова по-лесно върви обучението му. Най-ефикасното обучение е между 3-я и 8 месец на животното. Немските овчарки се обучават лесно, едва ли ще има проблем, просто и след училището трябва стриктно да следвате препоръките на инструкторите и ще се получи.
Не е добро решение да изхвърлиш проблемното животно и да вземеш друго, защото явно нещо бъркате в социализацията на кучето и историята вероятно ще се повтори отново. Най-лесното е да избягаш от проблема, по-сложното е да се пребориш.
Това не е упрек, а приятелски съвет.

# 9
  • Мнения: 25 449
А казват, че кучетата приличат на стопаните си...

Чета и се чудя - а ако някое от по-големите деца прояви ревност и злоба към бебето, какво ще правите тогава?  Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 1 808
Не знам защо се обиждаш newsm78 След като толкова хора изказват мнение, че проблемът може и да не е в кучето е редно да се замислиш къде бъркаш... Не може като първо решение да се опитваш да изхвърлиш кучето.

А това, че веднага ще вземете ново направо ме уби!!!!

# 11
  • Мнения: 78
е добре,приемам че нии сме виновни,ще му потарся училище ,щему дам време до лятото да свикне,но и ако тогава не се получи-ПРОСТО НЯМАМ ИЗБОР.съжалявам..... Cry

# 12
# 13
  • Мнения: 364
Моля те не си взимайте друго куче, в никакъв случай. Явно не можете да се грижите правилно за такова животно. Нямам за цел да обиждам, а само давам съвет.
Потърсете професионална помощ ако наистина обичате и държите на животното.
Peace Peace Peace

# 14
  • Мнения: 19 361
Аз ви съчувствам за проблема - имам немска овчарка вече на доста години и много си го обичам...не си представям как ще постъпя ако съм на ваше място, но пък моят е такава душица - адски добряк, но нямам нищо против - нали живее с детето ми. Може би трябва наистина да потърсиш съвет от специалист - те знаят как да се опряват в такава ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт